Niepokalanów: Delegacja OWP na spotkaniu ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks

04-09-2016-1-jpg-1W dniach 3-4 września 2016 r. delegacja Obozu Wielkiej Polski gościła w Niepokalanowie, gdzie odbywało się pierwsze spotkanie tradycjonalistycznego ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks.

Wydarzenie było niezwykle ciekawe również z uwagi na wizytę w Polsce biskupa Richarda Williamsona z Anglii,   — który jest duchowym przewodnikiem tego środowiska.

Spotkanie   rozpoczęła   Msza   Święta   w   starej   kaplicy Św. Maksymiliana. — Następnie biskup wygłosił wykład, po którym był czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Ruch Polak – Ortodoks można śmiało nazwać prorosyjskim. — Nie wynika to jednak ze ślepej miłości do narodu i współczesnej władzy w Rosji. — Akcentuje się odbudowę postaw patriotycznych i prochrześcijańskich w Rosji i wsparcie, jakie udziela temu rosyjski rząd.

Liczą oni, —  iż współczesna Rosja stanie w awangardzie antyliberalnego ruchu, który może stanowić przeciwwagę dla zachodnich antywartości.

Wskazówką do popierania działań prezydenta Putina jest również jego powszechna krytyka w całkowicie zakłamanych mediach zachodnich.

Organizacja stawia sobie cele natury religijnej: — modlą się, piszą ikony, wspierają katolickie szkoły.

Głównym przesłaniem biskupa Williamsona było  — keep calm and pray rosary,   — czyli: zachowaj spokój i odmawiaj Różaniec.

Jej członkowie uważają,   — że sytuacja narodu polskiego nie może się polepszyć bez duchowej odnowy, jaka towarzyszyłaby wyrzuceniu z Kościoła w Polsce i na świecie modernizmu.

Kościół jednak znajduje się w tak głębokim kryzysie, że z ludzkiego punktu widzenia nie da się go naprawić.

Nadzieję upatrują więc w Różańcu i obietnicy od Boga,  —  że ostatecznie Kościół zwycięży.

Cele te wydają się być w stosunku do celów Obozu Wielkiej Polski komplementarne,  —  choć nie widzę dużego pola do współpracy.

Organizacja stawia na aktywny opór wobec współczesnych antywartości poprzez uczestnictwo w manifestacjach, pisanie artykułów i tym podobną działalność.

Moją uwagę zwróciło coś innego.

Środowisko to zmobilizowało do przyjazdu na spotkanie około 50 osób. — To całkiem spore osiągnięcie jak na organizację, która skupia się na modlitwie.

Niewątpliwie — osoba niezwykle elokwentnego i oczytanego biskupa Williamsona   przyciągnęła sporą grupę osób na te spotkanie,  — niemniej sam fakt zorganizowania transportu i wszystkiego,  co niezbędne dla gościa z Anglii   — również budzi szacunek.

Wydaje się, że kluczem do sukcesu jest tak skonkretyzowane i poukładane stanowisko w stosunku do sytuacji międzynarodowej, Polski i Kościoła.

Członkowie wiedzą, co się dzieje i co należy robić, by mieć nadzieję na poprawę sytuacji na własnym poletku.

Wszystko to robione jest oficjalnie, bez zbędnego kamuflowania się i niedopowiedzeń.

Od dłuższego czasu starają się oni o spotkanie z władzami Rosji.  — Nie krępują się organizować spotkania, na którym można usłyszeć niezwykle niepoprawne politycznie stwierdzenia i prowadzić swobodną dyskusję, pozbawioną współczesnej tendencji do autocenzury.

Myślę, że warto z tego wyciągać naukę również dla własnej działalności

—  i wiele dobrych środowisk w Polsce mogłoby w tej kwestii wziąć przykład ze Społeczeństwa Polak – Ortodoks.

Piotr Beczała

http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=967&Itemid=1

04-09-2016-2-jpg-204-09-2016-3-jpg-304-09-2016-4-jpg-404-09-2016-5-jpg-5

04-09-2016-6-jpg-6

Opublikowano Wrzesień 13, 2016

Za; https://gajowka.wordpress.com/2016/09/13/niepokalanow-delegacja-owp-na-spotkaniu-ruchu-spoleczenstwo-polak-ortodoks/#comment-3620

be05f71210919c85c9c9b5aeb70236c8

 

 

 

Informacje o Polak-Ortodoks

https://gajowka.wordpress.com/

Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Polak-Ortodoks →

6 odpowiedzi na „Niepokalanów: Delegacja OWP na spotkaniu ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks

  1. JO pisze:

Wrzesień 13, 2016 o 12:52

Obóz Wielkiej Polski
5 September at 19:43 ·
W dniach 3-4 września 2016r. delegacja Obozu Wielkiej Polski gościła w Niepokalanowie, gdzie odbywało się pierwsze spotkanie tradycjonalistycznego ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks. Wydarzenie było niezwykle ciekawe również z uwagi na wizytę w Polsce biskupa Richarda Williamsona z Anglii, który jest duchowym przewodnikiem tego środowiska.
Spotkanie rozpoczęła Msza święta w starej kaplicy Św. Maksymiliana. Następnie biskup wygłosił wykład, po którym był czas na dyskusję i zadawanie pytań.
Ruch Polak – Ortodoks można śmiało nazwać prorosyjskim. Nie wynika to jednak ze ślepej miłości do narodu i współczesnej władzy w Rosji. Akcentuje się odbudowę postaw patriotycznych i prochrześcijańskich w Rosji i wsparcie, jakie udziela temu rosyjski rząd. Liczą oni, iż współczesna Rosja stanie w awangardzie antyliberalnego ruchu, który może stanowić przeciwwagę dla zachodnich antywartości. Wskazówką do popierania działań prezydenta Putina jest również jego powszechna krytyka w całkowicie zakłamanych mediach zachodnich.
Organizacja stawia sobie cele natury religijnej: modlą się, malują ikony, wspierają katolickie szkoły. Głównym przesłaniem biskupa Williamsona było keep calm and pray rosary, czyli: zachowaj spokój i odmawiaj różaniec. Jej członkowie uważają, że sytuacja narodu polskiego nie może się polepszyć bez duchowej odnowy, jaka towarzyszyłaby wyrzuceniu z Kościoła w Polsce i na świecie modernizmu. Kościół jednak znajduje się w tak głębokim kryzysie, że z ludzkiego punktu widzenia nie da się go naprawić. Nadzieję upatrują więc w różańcu i obietnicy od Boga, że ostatecznie Kościół zwycięży.
Pełna relacja: http://www.owp.org.pl/index.php…
See translation

Niepokalanów: Delegacja OWP na spotkaniu ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks

Niepokalanów: Delegacja OWP na spotkaniu ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks

Niepokalanów: Delegacja OWP na spotkaniu ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks

See more at OWP.ORG.PL

https://www.facebook.com/Ob%C3%B3z-Wielkiej-Polski-188872271162496/

  1. JO pisze:

Wrzesień 13, 2016 o 13:10

Panie Piotrze,

Dziekujemy za Pana obecnosc w Niepokalanowie oraz artykul dotyczacy spotkania. Dziekujemy za w nim pozytywne uwagi, spostrzezenia.
Pozwolimy sobie w dogodnym czasie odniesc sie do Pana obrazu naszej dzialalnosci, jaka Pan opisal w swojej relacji.

Pozdrawiam,

JA

  1. JO pisze:

Wrzesień 13, 2016 o 14:24

Boydar said

2016-09-08 (czwartek) @ 10:47:12
To ładnie że byli /OWP/, ładnie też że napisali ładnie; aczkolwiek to zdanie powala na kolana –

„… Nadzieję upatrują więc /Ruch Polak – Ortodox – przyp. mój/ w różańcu i obietnicy od Boga, że ostatecznie Kościół zwycięży. Cele te wydają się być w stosunku do celów Obozu Wielkiej Polski komplementarne, choć nie widzę dużego pola do współpracy …”

Może jeszcze przyjdą do rozumu.

Gratulacje, Panie JO ! I wszystkim pozostałym szacunek także.

https://marucha.wordpress.com/2016/09/06/wolne-tematy-76-2016/
______________________

Panie Boydar – dziekujemy za uznanie.

JA

  1. wanderer pisze:

Wrzesień 13, 2016 o 14:49

Szkoda, Panie JO, ze informacja o spotkaniu nie byla znana szerszej liczbie Gajowkowiczow, chetnie bym sie wybral. Aczkolwiek moze byla znana tylko ja cos przeoczylem? Nie wiem.

  1. JO pisze:

Wrzesień 13, 2016 o 15:20

Panie Wanderer, przeoczyl ja Pan, ale jak Pan ma wole, to mozemy wspolnie ktoregos razu pojechac do Broadstairs na Rozaniec Pierwszosobotni, kiedy bedzie Biskup na miejscu.

Informacje, ktora Pan przeoczyl nie bylo latwo znalezc, bo celowym bylo nie robic z wyjazdu szumu. Przykro mi, ze z tego powodu Pan nie byl na spotkaniu.

Pozdrawiam,
JA

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Prawosławie, Społeczno - polityczna, WYZNANIE WIARY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s