Gotyk, żydzi i Lenin wiecznie żywy. Kraków chwalony za „kulturową rewolucję” – przez kogo? | … żydokomuna okupuje Kraków!

mid_36897Renata i Marek Kosinscy / FORUM

Czytelnicy znanego amerykańskiego pisma podróżniczego „Travel + Leisure” po raz kolejny ocenili swoje ulubione miasta świata.

Na   siódmym   miejscu   uplasował   się   pradawny   Gród   Kraka nad Wisłą, — wyprzedzając między innymi fantazyjną Barcelonę i poważną Jerozolimę.

W recenzji dawnej stolicy Polski pojawiło się wszakże frapujące zdanie:

—  „Drugie miasto Polski doświadcza cichej kulturalnej rewolucji”.

O jaką rewolucję może chodzić?

Mający siedzibę w Nowym Jorku miesięcznik Travel + Leisure   szczyci się nie   tylko   przedwojenną   tradycją,   której  początek datuje się na rok 1937, ale także tym,  

że swymi artykułami wyznacza kierunki marzeń 5 milionów czytelników.

Co jakiś czas redakcja pyta swoich sympatyków o ich preferencje dotyczące ulubionych miejsc na świecie.

W   tegorocznym   konkursie   na  dziesięć najlepszych miast wysokie miejsce – obok Kyoto w Kraju Kwitnącej Wiśni, czy też Charleston w stanie South Carolina – zajął Kraków.

Nasze Stołeczne Królewskie Miasto, z numerem siedem, wyprzedziło Barcelonę, Cape Town w Południowej Afryce, a nawet  … Jerozolimę.

Jakimi kryteriami kierowali się czytelnicy?

Sądząc po komentarzu redaktorskim, miasta miały być przede wszystkim spektakularne.

—  „Są to energiczne, różnorodne ośrodki turystyczne nastawione na konserwowanie lokalnego dziedzictwa,

— rewitalizujące niedoceniane okolice i posiadające wyraźną osobowość, która wyróżnia je spośród innych metropolii”

– czytamy.

Gotyk, Kazimierz i popiersie Lenina

W uzasadnieniu, dlaczego gust czytelników Travel + Leisure uplasował tak wysoko akurat Kraków,   znajdujemy zdanie nieco zagadkowe…

—  „Drugie miasto Polski doświadcza obecnie cichej kulturalnej rewolucji   — i nareszcie zyskuje taką uwagę, na jaką zasługuje”

– pisze Melanie Lieberman.

Opisując Kraków autorka wspomina o „gotyckich fortyfikacjach”, szybko jednak przeszła do – ciekawszych,    jak widać – atrakcji Krakowa takich jak:

— „niefrasobliwa, zblazowana atmosfera”,   czy też   — „coś na kształt magii”.

Oceniających zelektryzował oczywiście Kazimierz (słynny Jewish quarter, będący najczęstszym miejscem, o jakie zapytują odwiedzający Kraków zagraniczni turyści).

Ta dzielnica, zdaniem publicystki, przyciąga przede wszystkim dzięki

— „szczególnym dekadenckim wibracjom”,

które spotykamy w takich miejscach jak…   knajpa „Propaganda”, nazwana przez redaktorkę    „hipsterskim punktem” (hip spot).

Z artykułu dowiadujemy się,   iż lokal ten został

— „odpowiednio wyposażony w popiersie Lenina”.

Wszystkie kolory rewolucji?

Nie chcąc wulgaryzować opublikowanej przez Travel + Leisure deklaracji gustu jego czytelników,   nie sposób jednak nie zauważyć, że jest to gust niezbyt wymagający,

skoro w historycznej stolicy tysiącletniego państwa dostrzega głównie dekadencki, zblazowany klimat, synagogi i „hipsterską” knajpę, w której osobowy symbol wiecznej rewolucji pozostaje… wiecznie żywy.

O jaką tedy kulturalną rewolucję może chodzić Melanie – nomen omen – Lieberman?

Czy jest to tylko kurtuazyjne sformułowanie mające uzasadnić wybór czytelników,    czy też może Kraków stał się tak popularny, ponieważ zaczyna dotrzymywać kroku tej rewolucji,   która w naszych czasach przybiera już nie czerwone, a… tęczowe barwy?

***

Filip Obara / 2015-07-10 /  Za: http://www.pch24.pl/gotyk–zydzi-i-lenin-wiecznie-zywy–krakow-chwalony-za–kulturowa-rewolucje—-przez-kogo-,36897,i.html#ixzz3fX5wiSSb

KOMENTARZ emjot

Po prostu —  żydokomuna okupuje Kraków, jak całą naszą Ojczyznę!

… a niby jakiej to kultury i estetycznego smaku można spodziewać się po „starszych braciach w wierze” Wojtyły?….  czy żydowską talmudyczną „kulturę” cywilizowany człowiek może nazwać kulturą???

„Żydo-masoneria przejęła Watykan, — a w naszym kraju Episkopat Polski oraz wiele polskich parafii Rzymsko-Katolickich.

Już nie jest tam głoszona Prawdażyciodajne Słowo Pana Jezusa Chrystusa, — a filozofia rodem z Piekła, — która niesie nam Polakom kłam, wulgarnośćśmierć. „

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, Talmud, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.