Syryjski patriarcha sprzeciwia się twierdzeniu, że islam jest religią pokoju

mid_45141forums.catholic.com

Ignacy Józef III Younan, —  katolicki patriarcha Antiochii, — podczas pobytu w Kanadzie

— wezwał kraje Zachodu do porzucenia sojuszów z państwami Bliskiego Wschodu, w których chrześcijanom nie gwarantuje się swobody wyznania.

Stanowczo zaprzeczył też twierdzeniom, jakoby —  „w islamie nie było nic z przemocy”.

Patriarcha   po  raz kolejny potwierdził, — że istnienie chrześcijaństwa w Iraku i Syrii jest zagrożone,

—  przewidując,   że   wyznawcy   Chrystusa znikną z tamtych ziem, jeśli Zachód nie zechce bronić fundamentalnego prawa do swobodnego wyznawania religii.

– Zagrożone jest więc nie tylko życie chrześcijan,   — ale i w ogóle istnienie Kościołów Wschodnich, które trwają tam bezpośrednio od czasu Apostołów

zauważył Ignacy Józef III Younan, przemawiając na dorocznej konwencji Rycerzy Kolumba w Toronto.

Według duchownego   — chrześcijanie są dziś  —  „gatunkiem zagrożonym”

— a ich eksterminacja odbywa się – w przeciwieństwie do chociażby ludobójstwa   Ormian   z   początku   XX   wieku   – na   oczach   całego   świata.

—   Obojętność świata na te wydarzenia jest zatrważająca 

—  przyznał.

Przetrwania   tych   ludzi   na   Bliskim  Wschodzie   — nie zapewni pełna   hipokryzji,   —  makiaweliczna   polityka   Zachodu!

– dodał.

Hierarcha wprost powiedział, — że chodzi o utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z państwami tego regionu i kupowanie od nich ropy naftowej,   — co wymaga udawania, że nie widzi się morderstw popełnianych na niewinnych ludziach.

Ignacy  Józef III Younan   zaprzeczył  też twierdzeniom niektórych hierarchów z Europy,   — według których islam nie ma nic wspólnego z przemocą.

Wyjaśnił,   — że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie ze zdumieniem przyglądają   się,   jak kraje Zachodu przymykają oczy na zagrożenia stwarzane przez partie polityczne opierające swój program na islamie.

Przypomniał przy tym motto Bractwa Muzułmańskiego:

—  „Allah jest naszym celem.  —  Prorok naszym przywódcą. — Koran naszym prawem.   — Dżihad naszą ścieżką.   — Śmierć na ścieżce Boga jest naszą jedyną nadzieją”.

Patriarcha odniósł się również do dokonanego przez islamistów mordu na francuskim duchownym ks. Hamelu.

Kto wychował tych młodych mężczyzn, którzy dokonali tego czynu?

Przecież   zrobił   to  ich imam, który separował ich od innych francuskich dzieci   — i kazał uczyć się na pamięć wersów Koranu

przypomniał. 

Duchowny   dodał,   —  że   w   Koranie istnieją rzeczywiście wersety wzywające   do   tolerancji,   — ale nie można milczeć o tych fragmentach, które wzywają do agresji.

Jeśli powiesz dzieciom, że te wersety nawołujące do nienawiści i przemocy pochodzą od Boga,   — będziesz   w   stanie  przemienić młodego człowieka w bestię

– dodał Ignacy Józef III Younan.

Duchowny podkreślił,   — że Zachód zrobił sporo jeśli chodzi o pomoc humanitarną dla chrześcijan w Syrii.

Ale   wyraził   też   ubolewanie,   — że w dzisiejszych czasach, świat jest bardziej oburzony niszczeniem dzieł archeologicznych, — takich jak miasto Palmyra, — niż zabijaniem ludzi, którzy musieli uciekać z tych regionów okupowanych przez Państwo Islamskie.

***

 Źródło: cruxnow.com

malk

2016-08-07 20:57:00
Read more: http://www.pch24.pl/syryjski-patriarcha-sprzeciwia-sie-twierdzeniu–ze-islam-jest-religia-pokoju,45141,i.html#ixzz4HgN9BI8j

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, EKUMENIZM, Islam, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Prawda o islamie, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WOJNA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.