Tajemnica siły i potęgi katolików

mid_1206***

Nieraz słyszymy skargę:   — Chcę się poprawić, chcę być lepszy, ale nie mogę.

W historii czytamy o wielkich wodzach i zwycięzcach, którzy jednak nie potrafili ujarzmić swoich złych skłonności. — Taki na przykład głośny Aleksander Wielki umiera przedwcześnie z powodu rozwiązłego życia.

Rozglądając się   naokół   widzimy   zastraszający   wprost  zanik moralności, — zwłaszcza wśród młodzieży,  —  a nawet powstają związki iście piekielne, mające w programie zbrodnię i rozwiązłość.  — Członkowie to owego związku popełnili głośne w Wilnie morderstwo profesora przy egzaminach.

Kina, teatry, literatura, sztuka   — kierowane w wielkiej części niewidzialną ręką masonerii,  — zamiast szerzyć oświatę,   — gorączkowo pracują w myśl uchwały masonów:

— My Kościoła katolickiego nie zwyciężymy rozumowaniem, ale zepsuciem obyczajów.

Jak się temu oprzeć?

Zdawać by się mogło, że takie przyznanie własnej niemocy,  —  jak nie mogę się poprawić w podobnych okolicznościach   — to objaw pokory.

Tymczasem gnieździ się w nim ukryta pycha.

A to w jaki sposób?

Otóż ci ludzie w wielu rzeczach przyznają,   — że mogą to lub owo uczynić, tylko tej lub innej wady ujarzmić w takich lub innych okolicznościach nie są w stanie.

To wszystko dowodzi tylko,   — że liczą oni jedynie na własne siły i uważają, że do tej granicy własnymi siłami to lub owo potrafią.

Tymczasem jest to nieprawdą, kłamstwem,   — bo własnymi siłami, sami z siebie,   — bez pomocy Bożej   — my   nic   i   to   zupełnie nic nie potrafimy (por. J 15,5).

Wszystko, czym jesteśmy i cokolwiek mamy i możemy,   — to od Pana Boga mamy  i to w każdej chwili życia od Niego otrzymujemy,

— bo trwanie w istnieniu to nic innego, jak ciągłe otrzymywanie tego istnienia.

Sami więc z siebie nic nie potrafimy, chyba tylko zło, które właśnie jest brakiem dobra, porządku, siły.

Jeżeli uznamy tę prawdę i spojrzymy na Boga, od którego otrzymujemy w każdej chwili wszystko, co mamy,   — natychmiast widzi­my, że On, Bóg, i więcej dać może i pragnie jako najlepszy Ojciec dać nam wszystko, co nam jest potrzebne.

Gdy jednak dusza sobie przypisuje to, co jest darem Bożym,  — czyż Pan Bóg może ją obsypywać łaskami?

Przecież wtedy utwierdzałby ją w fałszywym i aroganckim mniemaniu.

Więc z miłosierdzia swojego nie daje tej obfitości darów i…   — dozwala nawet upadek,   — by dusza poznała wreszcie, czym jest sama z siebie,   — by na sobie nie polegała,   — ale z całą ufnością jedynie Jemu się oddała.

Stąd też upadki były dla świętych   —  szczeblami do doskonałości.

Biada jednak duszy, która nawet tego ostatecznego lekarstwa nie przyjmie, ale w pysze pozostając mówi:   — nie mogę się poprawić, bo Pan Bóg też jest sprawiedliwy i z każdej udzielonej łaski zażąda ścisłego rachunku.

Cóż więc czynić należy?

Oddać się zupełnie z ufnością bez granic   w  ręce Miłosierdzia Bożego, którego  uosobieniem z Woli Bożej jest Niepokalana.

Nic sobie nie ufać, bać się siebie,   — a bezgranicznie zaufać Jej i w każdej okazji do złego do Niej jak dziecko do matki się zwracać, a nigdy się nie upadnie.

Twierdzą święci,   — że kto do Matki Bożej modli się w pokusie,   — na pewno nie zgrzeszy,

— a kto przez całe życie do Niej z ufnością się zwraca,   — na pewno się zbawi.

***

Źródło: Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma Wybrane, Krzeszowice 1998, s. 17-19

Za; https://forumdlazycia.wordpress.com/2013/02/23/sw-maksymilian-maria-kolbe-o-masonerii-i-zydach-pisma-wybrane/?preview_id=12267&preview_nonce=44e3968df

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii MASONERIA, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, NIEPOKALANA, WALKA Z KOŚCIOŁEM, ZWYCIĘSTWA MARYI, św. Maksymilian Maria Kolbe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s