De Mattei: nie składajmy ofiar islamistów na ołtarzu polityki dialogu

mid_44987***

—  Jeżeli papież wybierze iluzję porozumienia z islamem,   — popełni ten sam błąd, który kazał złożyć ofiary komunistycznych prześladowań na ołtarzu polityki wschodniej

– pisze włoski historyk Kościoła, Roberto de Mattei, komentując islamski atak na ks. Jacquesa Hamela.

—  „Imię  Jacquesa Hamela można wpisać do szeregu tysięcy chrześcijan, którzy każdego dnia są z powodu nienawiści do ich wiary żywcem paleni, krzyżowani i ścinani.

Masakra   z   26. lipca   jest  jednak   punktem   zwrotnym,   bo po raz [pierwszy] stało się to w Europie,   —  a  co za tym idzie — na chrześcijan naszego kontynentu padł cień strachu i obaw”

– pisze Roberto de Mattei na łamach „Il Tempo”.

Jak zauważa,   pilnowanie dziesiątek tysięcy kościołów i innych chrześcijańskich budynków we Francji i innych krajach europejskich tak, by uchronić je przed atakiem islamistów,   po prostu nie jest możliwe.

Dlatego dziś

  „każdy ksiądz jest celem potencjalnych ataków, których na pewno będzie więcej,  —  już choćby ze względu na efekt naśladownictwa wywoływany przez podobne czyny”.

Jak wielu zabitych, jak wielu ściętych głów trzeba, by europejskie rządy   zrozumiały,   w   jakim   położeniu   znajduje   się   Zachód?

To pytanie postawił po ostatnim ataku kardynał Robert Sarah.

— My dodajmy:  — co musi się jeszcze stać,   — by tę przerażającą sytuację, w której dziś znajduje się nie tylko Zachód, ale i Kościół powszechny,  —  zrozumieli współbracia   kardynała   Saraha w Kolegium Kardynalskim,  — poczynając od ich najwyższej głowy, papieża?”

– pyta de Mattei.

Jego zdaniem cała sytuacja jest przerażająca ze względu na

politykę idealizmu [wł. buonismo] i fałszywego miłosierdzia względem islamu i wszystkich wrogów Kościoła”.

***

„Oczywiście, katolicy muszą modlić się za swoich wrogów, przede wszystkim muszą sobie jednak uświadomić, że wrogów mają.

— Nie mogą też ograniczyć się do modlitwy.   — Mają obowiązek ich zwalczać”

– dodaje historyk.

De Mattei cytuje następnie KKK 2265,   gdzie czytamy między innymi:

— „Uprawniona obrona może być nie tylko prawem,  — ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby […].

— Prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności”.

Historyk uważa, że   Ojciec Święty nie zareagował w zadowalający sposób na zamordowanie francuskiego księdza.

Choć papież wyraził żal z powodu tej zbrodni,

—    „po   raz   kolejny   zrezygnował   ze wskazania mordercy po imieniu”.

***

— „Milczenie papieża Bergoglio odpowiada muzułmanom na całym świecie,   którzy   nie potępiają zbrodni popełnianych w imię Allaha przez ich braci w wierze jasnym głosem, jednomyślnie i wspólnie.

— Dodatkowo   —  nawet   prezydent   Francji François Hollande w swoim przemówieniu wygłoszonym we wtorek wieczorem do narodu — mówił o wojnie Francji z Państwem Islamskim”

– pisze de Mattei.

Historyk sugeruje następne, że   Ojciec Święty mógłby rozważyć beatyfikację zamordowanego księdza.

— „Gdyby papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego   ks. Jacquesa Hamela,   —   byłoby   to   pokojowym, ale bardzo silnym i wymownym sygnałem dla świata, że Kościół ma wolę obrony swojej tożsamości”

– pisze, przypominając, że za pontyfikatu Franciszka beatyfikowano już 800 męczenników z Otranto, którzy zginęli z rąk Turków ze względu na odmowę porzucenia Chrystusa.

— „Jeżeli jednak [papież] wybierze iluzję, według której możliwe jest ekumeniczne porozumienie z islamem,   — to powtórzy błąd tej szkodliwej polityki, która poświęciła ofiary komunistycznych prześladowań na ołtarzu Ostpolitik.

— Ołtarz polityki jest jednak czymś zgoła innym, niż święty ołtarz, na którym   celebruje się bezkrwawą ofiarę Chrystusa,   — a z którą to ofiarą ks. Jacques Hammel otrzymał 26. lipca możliwość złączenia się przelewając własną krew”

  kończy de Mattei.

***

Pach

Źródła: katholisches.info, corrispondenzaromana.it

2016-07-29
Read more: http://www.pch24.pl/de-mattei–nie-skladajmy-ofiar-islamistow-na-oltarzu-polityki-dialogu,44987,i.html#ixzz4G7SIj92c

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, Islam, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Prawda o islamie, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WOJNA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s