Udana dyplomatyczna pielgrzymka, czyli wszystko idzie po myśli Franciszka

franciszek-polska-msza***

Zakładając tezę najbardziej radykalną – która wielu nawet nie może przejść przez uszy – że Franciszek celowo i świadomie małymi kroczkami dąży do destrukcji Kościoła,

— a wszystkie jego tzw. niedociągnięcia,   — to nie słabość czy nieumiejętność, co raczej wyrachowane działanie zmierzające w wybranym przez siebie kierunku – do przeinaczenia wiary katolickiej,   — należałoby przyznać, że jego pielgrzymka do Polski na ŚDM była bardzo udanym politycznym zabiegiem.

Fałszywy prorok zawsze będzie starał sobie zyskać przychylność ze wszystkich stron, ze świata i Kościoła.

Czy ta teza, najbardziej radykalna, jest prawdziwa, czas pokaże.

Ale mamy podstawy twierdzić – przyglądając się całemu działaniu Franciszka, a nie tylko pozostając pod wpływem entuzjastycznych polskich komentarzy z okazji pielgrzymki – że jest to prawdopodobne.

W jaki sposób dobrze przyjęta pielgrzymka do Polski może zostać wykorzystana przez Franciszka?

W   taki  sposób, że  —  nikt z Kościoła w Polsce nie podniesie ani jednego głosu krytyki przeciwko niemu w innych sprawach, które nie dotyczą już samej pielgrzymki czy ŚDM.

Bo   skoro  mamy – jak wielu myśli – kolejnego świętego papieża, to czy można go krytykować?

Ładne zdjęcia ze mszy, owacje na temat Franciszka, jego podejścia do młodych oraz przystępnego sposobu głoszenia przez niego Ewangelii, podkreślanie powszechności i jedności Kościoła

– wszystko to sprawia, że jakikolwiek głos krytyki uznawany jest za dziwny wybryk, za coś wręcz śmiesznego.

Niknie w natłoku mówienia o miłosierdziu.

Ale jakie to miłosierdzie jest w konkretach i w rozmaitych sytuacjach?

Kościół Polski zachwyca się Franciszkiem – w większości podchodząc do niego tak samo jak do Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Może z jakiegoś przyzwyczajenia.

Czy ktokolwiek będzie miał odwagę skrytykować postawię i poglądy Franciszka – o których mówią sami biskupi – przyzwalania na nieewangeliczne praktyki w innych częściach Kościoła

Czy   w  jakichkolwiek polskich mediach usłyszymy choćby o tym głosie krytyki profesorów, doktorów, teologów i filozofów katolickich – Teologiczna krytyka „Amoris Laetita” i list do kardynałów – podpisy 45 profesorów oraz teologów katolickich, w tym księży?

Czy wpadamy w stan euforii,   —  nie widząc jak bardzo to, co czyni Franciszek, jest przemyślne, dyplomatyczne,

— gdy krok po kroku coraz bardziej przyzwala – w perspektywie całego Kościoła  i wszystkich swoich działań – na rzeczy rozmijające się z nauczaniem Kościoła?

Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, jednym się przypodobać, nie odzywając się za mocno w przeciwnym kierunku,   — a w innych sytuacjach pozwolić na to, co bezbożne.

Na czym polega prawdziwa jedność Kościoła?

Czas   pokaże,   czy  Franciszek w przyszłości przywróci dyscyplinę Ewangelii w Kościele, czy będzie go decentralizował,   — przygarniając do siebie i do Kościoła wszystkich, którzy nie sprzeciwią się jemu, Franciszkowi, niezależnie  od tego, jak blisko albo daleko są Chrystusa,

— i przede wszystkim nie prowadząc wszystkich jasno do prawdy nauczania Katolickiego,   — nie potępiając błędów,   — tylko mówiąc ogólne stwierdzenia o Chrystusie i miłosierdziu?

Dobrymi intencjami i mówieniem „Panie, Panie”   — bez praktyki życia i konkretu moralności piekło jest wybrukowane.

***

Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/07/31/udana-dyplomatyczna-pielgrzymka-czyli-wszystko-idzie-po-mysli-franciszka/#more-4213

ZOBACZ:

Watykan ujawnił zapis rozmowy papieża z polskimi biskupami. Pojawił się problem migracji. „Korupcja jest u źródeł imigracji”

Abp Gądecki: Franciszek popiera decentralizację w sprawie Komunii Św. dla tzw. rozwodników, którzy żyją w nowych związkach

Abp Forte przytacza słowa Franciszka: nie będziemy mówić otwarcie o Komunii dla rozwiedzionych

Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, Franciszek, GRZECH, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, MASONERIA, Nowe '"credo" Franciszka, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s