Bo się zdziwisz, panie Dziwisz

Przy okazji odbywających się w Polsce Światowych Dni Młodzieży jeszcze raz okazało się czym się kończy brak rozdziału Kościoła Katolickiego i państwa.

Oto pan Dziwisz błysnął nam niczym gwiazda betlejemska sześciu królom na rubikoniach…

dziwisz

—  „…A równocześnie są uchodźcy z Bliskiego Wschodu, z Syrii, są w diecezji koszalińskiej.   — Nie ma ich tylu, co np. w Niemczech, ale są”

– podkreślił.

Zaznaczył,   że   Kościół i władze państwowe są otwarte na przyjęcie uchodźców,    „tylko według możliwości”.

— „Jesteśmy otwarci na przyjęcie tych, którzy cierpią.   — Polacy też kiedyś   cierpieli,   byli   także   uchodźcami,   zdajemy  sobie sprawę z tego bardzo mocno.  — Ale patrzymy z odpowiedzialnością i otwartością na to”

– powiedział kard. Dziwisz.” (źródło: Interia)

Po raz kolejny okazało się,   mimo że prezio Jarek stwierdził swojego czasu iż „Nie ma Polski bez kościoła”,     że   Kościół Katolicki z Polską i ochroną jej interesów niewiele ma wspólnego.

Jednak już pal sześć, że Dziwisz wypowiedział się w duchu przeciwnym do tego co sądzi zdecydowana większość Polaków.

Nie będę kąśliwie odpowiadał, że   skoro kościół jest gotów to niech Watykan,   którego  hierarchowie kościoła są obywatelami ich sobie przyjmuje,

nie będę pytał ilu to potencjalnych terrorystów sam pan Dziwisz jest skłonny   przyjąć pod swój dach i dzielić się nimi swoimi obfitymi,  jak widać po posturze pana Dziwisza,   posiłkami.

Nie będę też pytał,    czy pan Dziwisz weźmie na siebie odpowiedzialność,  jeśli   któryś z goszczonych przez niego „cierpiących” pewnego dnia zakrzyknie gromko „Allahu akbar

  i pójdzie do swojego islamskiego nieba bzykać hurysy, przy okazji mordując   jak   najwięcej naszych synów, córek, żon, mężów czy rodziców.

Jak powyżej napisałem   pal to sześć.

Uderzyło mnie co innego.

Oto pan Dziwisz ośmiela się wypowiadać w imieniu polskich władz !!!!!!!!

Pytam się,   kto dał mu takie prawo.

O ile dobrze pamiętam   Polacy w wyborach parlamentarnych wybrali do rządzenia   krajem   PIS,   a   nie   pana   Dziwisza.

   Pan  Dziwisz nawet nie startował w tych wyborach z ramienia żadnej partii.

Mimo to pan Dziwisz śmie mówić, że    „władze państwowe są gotowe”

Biorąc pod uwagę, że   PIS te wybory wygrał dzięki wsparciu instytucji, której   pan   Dziwisz   jest  hierarchą,     to te słowa są w najlepszym wypadku nieprzemyślane.

   Pan   Dziwisz   między  wierszami wywarł nacisk na „władze państwowe” w kwestii otwartości na przyjmowanie uchodźców.

Ja nie zakładam tutaj złej woli i pokazania kto tak naprawdę w Polsce rządzi,   ale   doradzałbym   panu  Dziwiszowi chwilę zastanowienia nad tym w jakim tonie się wypowiada,

bo   robi  pod górę i instytucji,  którą reprezentuje, i partii politycznej, która dzięki   wsparciu   tej   instytucji wygrała wybory i ma strzec interesów Polski a nie Kościoła Katolickiego,  który nie chcąc podpaść swojemu szefowi, ustami swojego kardynała wypowiedział się w tak niefortunny sposób.

Panie   Dziwisz ,   „znaj proporcje   mocium panie”   —   bo  inaczej będzie źle i dla Kościoła i dla Polski.

Nie byłby to zresztą pierwszy raz w historii, że   Polska traciła tylko dlatego, że widzimisię Kościoła Katolickiego było inne niż polska racja stanu,

  a na zaspokojeniu przez państwo partykularnych interesów tej instytucji tracili najwięcej zwykli Polacy…

***

27.07.2016

Za; http://naszaprawda.blog.pl/sprawy-spoleczne/bo-sie-sie-zdziwisz-panie-dziwisz/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, Islam, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s