Abp Gądecki: Franciszek popiera decentralizację w sprawie Komunii Św. dla tzw. rozwodników, którzy żyją w nowych związkach

gadecki-franciszekNa stronie Konferencji Episkopatu Polski pojawiła się relacja z zamkniętego spotkania biskupów polskich z Franciszkiem – na podstawie przekazu arcybiskupa Gądeckiego.

Jak przekazuje ksiądz arcybiskup, — Franciszek twierdzi, że w sprawach Komunii Św. dla tzw. rozwodników,   którzy żyją w nowych związkach, — trzeba zastosować w Kościele decentralizację.

Przytaczam odnoszący się do tego fragment,  —  by pokazać w jak miękki sposób wchodzi do Kościoła antyewangelia.

Dlaczego nie znajdzie się nikt, kto zaprotestuje przeciwko temu?

Kto   będzie   miał odwagę sprzeciwić się Franciszkowi i powiedzieć, że zamiast bronić wiary,   — wprowadza on do Kościoła przyzwolenie na świętokradzką Komunię?

Fragmenty relacji ze strony Episkopatu:

     Przewodniczący KEP pytany był także o kwestię przystępowania do Komunii świętej przez osoby rozwiedzione, o której to kwestii papież wspomina w adhortacji „Amoris laetitia”.

Abp   Gądecki   powiedział,   że  —    Ojciec  Święty wychodzi z założenia, że   prawa   generalne   są   trudne   do  egzekwowania w każdym kraju,

— dlatego rzuca myśl o decentralizacji,   — by poszczególne episkopaty mogły   z  własnej perspektywy podejmować się aplikacji tych papieskich wskazań,   — ale   też,   by patrząc na swoją sytuację religijną i kulturową mogły odnosić się do zagadnień, które dotyczą szczegółowych spraw.

Hierarcha zauważył, że to, co zostało zawarte w posynodalnej adhortacji, a odnosi się do tej sprawy,  

— jest dużym krokiem naprzód, bo uwzględniono,   — jak powiedział, „nasze głosy”, które chciały zachować prawdę Ewangelii,   — to znaczy fakt, że nie można przekroczyć w sposób świadomy i dobrowolny nakazu Chrystusa, który dotyczy rozwodu.

Abp Gądecki dodał, że  —  dokładne rozeznanie sytuacji konkretnego człowieka   wymaga   czasem   lat,   —    a  problemów nie da się rozwiązać   „w dwie minuty w konfesjonale”.

To droga, którą trzeba przejść z kapłanem, wnikliwie i świadomie, wiedząc o tym, że  —   jeśli  małżeństwo zostało zawarte ważnie, to nie ma tytułu, żeby umożliwić przystępowanie do komunii, która jest wyrazem pełnej jedności z Chrystusem.

Jak to możliwe, że   — na oficjalnym ogólnokościelnym synodzie katolickim tylko pewna grupa biskupów („nasze głosy”) prezentuje stanowisko zgodne z Ewangelią?

W jak opłakanym stanie musi być Kościół,   —  jeśli biskupi broniący Ewangelii cieszą się, że jest to duży krok naprzód,   — gdy uwzględnia się stanowisko zgodne z prawdą Ewangelii.

Czy do tej pory jeszcze nie widzimy, że Franciszek nie broni tej prawdy Ewangelii,   — pozwalając na decentralizację,  —  na trwanie w Kościele głosów anty-ewangelicznych?

Nie   sprzeciwia   się  im  – czy   nie   jest   zadaniem   papieża   utwierdzanie w wierze i wyprowadzenie z błędu?

Ile   dusz   na   Zachodzie Europy przyjmie świętokradzką Komunię przez to, że nie koryguje się błędu?

Czy nie widzimy, że także w Polsce niektóre osoby i grupy wpadają w to odstępstwo od katolickiej moralności?

Dlaczego nikt nie powie wprost,   — że strategia Franciszka, który nie tylko dopuszcza w Kościele powszechnym także inne głosy – głosy antykatolickie i nieewangeliczne,  — ale także przyzwala na wprowadzenie ich do praktyki,  

— jest w swojej istocie nieewangeliczna?

***

Źródło – strona Episkopatu: ^^^http://episkopat.pl/abp-gadecki-papiez-franciszek-rozmawial-z-nami-jak-ojciec-z-dziecmi/
In English: ^^^https://www.lifesitenews.com/news/pope-spoke-of-decentralizing-decisions-on-communion-for-divorced-remarried

31 Lipiec 2016

Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/07/31/abp-gadecki-franciszek-popiera-decentralizacje-w-sprawie-komunii-sw-dla-tzw-rozwodnikow-ktorzy-zyja-w-nowych-zwiazkach/#more-4134

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, Cudzołóstwo, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, GRZECH, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Małżeństwo, Nowe '"credo" Franciszka, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.