Abp Forte przytacza słowa Franciszka: nie będziemy mówić otwarcie o Komunii dla rozwiedzionych

esortazione-forte-2Abp Brudno Forte, sekretarz synodu o rodzinie, na spotkaniu w Teatro Rosetti w Vasto we Włoszech  — 3 maja 2016 roku przytoczył zakulisowe słowa Franciszka wypowiedziane do niego podczas synodu:

— „Jeśli będziemy mówić wprost o Komunii dla osób rozwiedzionych w nowych małżeństwach, nie wiesz, do jakiego straszliwego zgiełku doprowadzimy.

— Dlatego   nie   będziemy   mówić   w sposób bezpośredni – zrób to tak, że będą przesłanki, a ja wyciągnę potem z tego wnioski”.

I oczywiście, Franciszek wyciągnął wnioski, gdy pojawiła się wątpliwość, czy Amoris Laetita zmienia dyscyplinę sakramentów, stwierdził, że tak, jak pokazaliśmy w artykule:

—  Franciszek otwarcie i jednoznacznie potwierdza, że zmieniła się dyscyplina sakramentów dla rozwodników żyjących w nowych związkach

Nawet jeśli słowa Franciszka cytowane przez abpa Forte z pamięci są niedokładne,   — to ich sens jest jasny.

Abp Forte zdradza zamysł i intencję Franciszka, który zdawał sobie sprawę, że trudno będzie oficjalnie w dokumentach przepchnąć w spokojny sposób Komunię dla rozwodników,

—  dlatego   polecił   zmontować   dwuznaczny dokument, by jednak w praktyce dokonać zmian w dyscyplinie Kościoła.

I tak zmiany oddolnie wchodzą…

Choć  niektórzy kardynałowie jak kard. Muller twierdzą, że   — Amoris Laetita nic   nie   zmienia,    —  bo nie może zmienić, naciągając na siłę jej interpretację, by zmieściła się w ramach doktryny katolickiej   — (bo co mogą zrobić innego,    — uznać otwarcie papieża za heretyka?),

— to jednak odstępstwo od wiary oddolnie szerzy się w Kościele – biskupi niemieccy, przewodniczący episkopatu Filipin i inni.

A poza tym, kto wie, jak adhortację rozumie się lokalnie i kto jakie z niej wnioski wyciągnął?

***

(słowa Franciszka przytaczane przez abpa Forte w raporcie dziennika w oryginale tutaj)

Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/05/08/abp-forte-przytacza-slowa-franciszka-nie-bedziemy-mowic-otwarcie-o-komunii-dla-rozwiedzionych/

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Małżeństwo, Nowe '"credo" Franciszka, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.