Franciszek gwiazdą „Katolickiego Woodstock” pośród obaw o bezpieczeństwo

Franciszek ląduje w Polsce w środę (27 lipca) pośród  ciężkiej obstawy na festiwal katolickiej młodzieży, gdzie,   —  jak się oczekuje,   —  zajmie się kwestią przyjmowania   uchodźców,   drażliwym problemem dla Polski.

Kiedy Europa nie podniosła się z ataków terrorystycznych celujących w cywilów,   —  Polska   lokuje   ponad   20.000 policjantów i czasowo przywróciła kontrolę graniczną z sąsiadami z EU.

a15 1

Choć organizatorzy ŚDM spodziewali się prawie 2 mln pielgrzymów, to oficjalnie  zarejestrowało się ich tylko około 400.000.

179-letni argentyński papież, syn włoskich imigrantów, na temat wydania z 2016 ekstrawagancji wiary nazwanej „Katolickim Woodstock”   —  wybrał miłosierdzie.

Franciszek spotka się z ocalonymi z holokaustu w byłym nazistowskim niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz,  

—  i będzie prowadził modły za 1.1 mln w większości żydowskich ofiar z głównym rabinem Polski Michaelem Schudrichem,   —  który miejsce to nazwał „najgorszym miejscem na świecie”.

Tysiące młodych pielgrzymów z aż tak daleka jak polinezyjskie wyspy Wallis i Futuna   —  zaczęły już przybywać na tygodniową imprezę,   —  ostatnia taka była w brazylijskim Rio de Janeiro w 2013.

Jej większość będzie miała miejsce w południowym mieście Kraków, którego najsłynniejszym rezydentem był Jan Paweł II.

—  Nieżyjący polski papież i święty, który zainicjował katolicki festiwal w 1986, nadal uważany jest za papieża przez wielu w jego ojczyźnie.

Zważywszy na temat   —   „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”,

—   oczekuje   się,   iż   rekordowy   kryzys   Europy z migrantami będzie wysoko na liście programu.

—   „Uchodźcy?  Papież powie coś na ten temat”

– powiedział AFP abp Celestino Migliore, ambasador Watykanu w Polsce.

Stanowisko papieża jest jasne.

Wezwał   każdą   europejska   parafię   do przyjęcia jednej rodziny uchodźców – i sam praktykuje to co głosi.

Franciszek przywiózł swoim samolotem 12 syryjskich muzułmańskich uchodźców do Watykanu podczas kwietniowego wyjazdu na grecką wyspę Lesbos, centrum uchodźców.

—   „Nie rozróżniałem między chrześcijanami i muzułmanami. Wszyscy uchodźcy są dziećmi Bożymi”

– powiedział wtedy.

Kiedy jego prawa ręka Pietro Parolin odwiedził Polskę w tym samym miesiącu,   —  wezwał katolików do   —   „otwarcia drzwi Kościoła dla uchodźców”.

Ale polska premier Beata Szydło wraz z prawicowym rządem,   —  wszyscy lojalni katolicy,   —  nie chcą przyjmować uchodźców ze względów bezpieczeństwa.

—  Dobra część społeczeństwa z tym się zgadza.

Ten pomysł nawet nie rozpalił krajowych biskupów,   —  a dopiero 4 dni przed przyjazdem papieża wydaje się musieli zmienić swoje zdanie.

W   sobotę   dołączyli do innych chrześcijańskich wyznań w Polsce,  by zachęcić do dobroczynności wobec uchodźców  

—  i przypomnieli fragment z Biblii, w którym Jezus był także dzieckiem uchodźcą,  kiedy jego rodzina uciekła przed morderczym tyranem, królem Herodem.

Jednocześnie rzecznik polskiego episkopatu podkreślił  —   „wielkie obawy” Polaków   —   o  możliwym   zalewie   uchodźców ich etnicznie homogenicznego kraju.

Podróż   Franciszka   do  Krakowa pokaże go idącego śladami Jana Pawła II, —  takimi,   jak   kiedy  machanie ręką w środowy wieczór z okna na pierwszym piętrze rezydencji arcybiskupa,   —   tak jak robił to Karol Wojtyła.

—   Ale   będzie   zachowywał  się po swojemu, tramwajem pojedzie na Błonia w centrum miasta na czwartkową ceremonię powitalną.

Czekając na jego przybycie, dziesiątki tysięcy młodych z całego świata przybyły do polskich diecezji, witani przez armię wolontariuszy i rodziny-gospodarzy.

W   programie   jest   dla nich różny program imprez:   —  od koncertów, break-dancing,   meczów piłki nożnej i kajakowania – jedno z ulubionych zajęć Jana Pawła II – do przygotowywania posiłków dla bezdomnych i sprzątania domów niewidomych.

W wielkim finale będzie papieskie czuwanie na łące w wiosce Brzegi poza Krakowem – 30 lipca.

Po nocy spędzonej pod gwiazdami,   —  młodzież weźmie udział w ostatniej mszy, kiedy Franciszek, —  jak się oczekuje,   —  wezwie ich do dzielenia się przekazem o miłosierdziu w ich krajach.

[Materiały promocyjne z katolickich źródeł (CathCom i Vatican Radio) dla SDM 2016 z psychodelicznymi i orgiastycznymi symbolami podobnymi do Woodstock

1

(zob. więcej  www.pinterest.com/mccrimmonsuk/world-youth-day-kracow-2016/)]

Źródło: http://tradcatknight.blogspot.com/2016/07/francis-to-headline-catholic-woodstock.html#more

Tłum. Ola Gordon

Lipiec 27, 2016

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/franciszek-gwiazda-katolickiego-woodstock-posrod-obaw-o-bezpieczenstwo-2016-07

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, Judaizacja Kościoła, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Owoce pontyfikatu JP II, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s