I Sympozjum Tradycji Katolickiej w Krakowie – relacja uczestnika

W dniu 23 lipca A.D. 2016, o godz. 13.00   wzięliśmy  udział w zorganizowanym   przez   stowarzyszenie   Trzecia Droga,  w Krakowie przy ul. Piłsudskiego 27, —  w   siedzibie   Towarzystwa   Gimnastycznego   „Sokół”, — I Sympozjum Tradycji Katolickiej.

Głównym  prelegentem był x. Rafał Trytek, —  duszpasterz polskich Rzymskich Katolików,  —  jedyny kapłan już od ponad 10 lat bezkompromisowo stojący z otwartą przyłbicą w obronie Wiary i Tradycji w naszej Ojczyźnie.

aa27

 Prelegent – x. Rafał Trytek, duszpasterz Rzymsko-Katolicki w Polsce.

Niestety   zabrakło drugiego prelegenta,   — x. Łukasza Szydłowskiego FSSPX, — który  miał  mówić na   temat   tzw.   nowej   „mszy”   –   bękarta   zbójeckiego soboru – zwanego Vaticanum II.

X. Szydłowski tłumaczył swoją nieobecność prowadzeniem Pielgrzymki Narodowców na Jasną Górę, oraz rzekomym niedopatrzeniem z jego strony, jeśli chodzi o obecność x. Rafała Trytka.

Możemy   jednak   słusznie   podejrzewać,   że    —  nie było to „niedopatrzenie”, a zwykła dezercja, strach przed zmierzeniem się z konkretnymi argumentami ze strony katolickiego Kapłana.

Bractwo Św. Piusa X nigdy nie potrafiło wykazać rzekomych „błędów” sedewakantyzmu,   — zawsze uciekając się do rzucania epitetami lub do ucieczki przed odpowiedzią na kłopotliwe pytania.

W ten sam sposób, odwołano niegdyś planowany wykład x. Jana Jenkinsa FSSPX w Krakowie, — w którym miał on rozprawiać o „herezji sedewakantyzmu”,

—   tak  samo i teraz,   — to najprawdopodobniej przełożeni x. Łukasza zakazali mu kategorycznie wzięcia udziału w tym wydarzeniu (mimo jego osobistej chęci…).

Po   powitaniu  przez Organizatorów, x. Rafał wygłosił prelekcję pt. „Społeczne    panowanie   Jezusa   Chrystusa,   a   Sobór   Watykański   II”,   —  w   której jasno wykazał i potępił na podstawie niezmiennego i nieomylnego katolickiego Magisterium, podstawowe błędy soboru

– liberalizm, kolegializm, fałszywy ekumenizm, tzw. „wolność religijną”, nową eklezjologię, liturgię,   — czyli w skrócie to wszystko co określamy modernizmem.

X. Rafał wykazał m.in. że godność człowieka nie jest niczym naturalnym i przyrodzonym,   — a wynika z godności jako dziecka Bożego i stworzenia,

—  i   jest   ona   tylko  w takim zakresie, w jakim ktoś sam przestrzega Boskiego Prawa i żyje w zgodzie z nim…

Dlatego też nie ma czegoś takiego jak  —  „prawo wyznawania prywatnie jak i publicznie dowolnej religii.”

Państwo nie może stawiać prawdy na różni z fałszem, dobra na równi ze złem.

Fałszywe religie mogą być co najwyżej tolerowane,   — tj. cierpliwie znoszone w celu uniknięcia większego zła, lub osiągnięcia większego dobra.

Oczywiście nikt nie broni nikomu prywatnie wierzyć w co chce, albo też nie wierzyć w nic.

Jednak w przestrzeni publicznej nie powinno być żadnego miejsca dla fałszu.

Dlatego w dawnych czasach, w krajach katolickich nie wydawano zgody na budowę heretyckich czy schizmatyckich zborów, albo pogańskich meczetów,

—  o czym prelegent również wspomniał.

Xiądz  nawiązał również do obecnych wypowiedzi, podającego się za „papieża” – Jorge Bergoglio,   —  w   których jawnie łamie on katolicką naukę o małżeństwie,

— zrównuje grzeszne i ohydne Bogu związki konkubinackie z uświęconym przez Chrystusa, sakramentalnym Małżeństwem, a tym samym pluje samemu Chrystusowi Panu w twarz…

Czy ktoś taki może być jednocześnie Wikariuszem Naszego Pana Jezusa Chrystusa na Ziemi, i widzialną Głową Jego Kościoła?

My oczywiście doskonale wiemy, że tak być nie może, i nie jest…

Na końcu był czas na wolną dyskusję, gdzie każdy mógł zadać Xiędzu prelegentowi pytania, i otrzymać wyczerpujące nań odpowiedzi.

Wśród wielu bardzo ciekawych pytań, padły tam między innymi pytania o odbywające się obecnie w Krakowie tzw. „światowe dni młodzieży”,

— oraz o groźbę islamizacji Europy i nadzieję na możliwość katolickiego rozwiązania kryzysu jaki dotyka dzisiejszy, liberalny świat.

Xiądz Rafał jasno wykazał, że jedynym możliwym sposobem naprawy sytuacji jest powrót do niezmiennej Wiary Katolickiej przez Narody i państwa, uznanie Królowania Społecznego Jezusa Chrystusa, zawierzenie się Bogu i ufność Mu,   — bo tylko On jest Panem Historii i świata,   — i nawet jeśli wydawać by się mogło, że wszystko jest już stracone, to dla Niego nie ma nic niemożliwego.

—  Jednak najpierw musimy się prawdziwie i szczerze nawrócić, w przeciwnym razie Europa jest już stracona.

Duch tego świata, który jest obecny również w modernistycznych „ŚWIATOWYCH (czyli diabelskich – diabeł jest w końcu „Księciem tego świata”)   dniach młodzieży”,   — duch liberalizmu,   — jest całkowicie przegniły, i skazany na całkowity upadek…

Być może islam jest właśnie tym mieczem Bożym, który ten upadek przybliży…

— Musimy   bowiem zawsze pamiętać, że nic się nie dzieje bez Bożego dopustu,   — a wszystko co mam miejsce jest zgodne z Jego wolą.

Bóg  jak dobry Ojciec musi czasem skarcić swe dzieci, aby nie odwracały się od Niego, tylko powróciły jak synowie marnotrawni do domu Ojca…

Jedno z ostatnich pytań dotyczyło sedewakantyzmu, i możliwości rozwiązania obecnego kryzysu w Kościele.

Xiądz   wyjaśnił,   dlaczego  nie możemy uznawać posoborowych okupantów za   prawowitą   hierarchię  rzymsko-katolicką,

— jak również to,  że kardynałowie nie są niezbędnie konieczni do wyboru Papieża,   gdyż   jest  to prawo pozytywne Kościoła, ustanowione dopiero w XII wieku.

Jednakże   tylko Bóg zna czas i sposób przywrócenia katolickiego Papieża, i nie   powinniśmy zbytnio sami nad tym myśleć, aby nie popaść w dziwne teorie ani zadufanie w sobie, lub pychę.

Musimy przede wszystkim uznać Chrystusa za naszego Króla, za Króla wszystkich społeczeństw i Narodów, i pozostać wierni Jego Nauce i Jego Kościołowi, a wszystko inne będzie nam dane…

Bardzo pozytywnie oceniamy wykład naszego Duszpasterza, oraz zaangażowanie Organizatorów w to wydarzenie, jak również wszystkich przybyłych Gości,   —  przede wszystkim krakowskiej telewizji Fides et Ratio z Szanownym Panem Stanisławem Papieżem na czele.

Dziękujemy wszystkim, którzy zadawali pytania, które niewątpliwe przyczyniły się do wielkiego ubogacenia i dopełnienia treści prelekcji.

Takie wydarzenie było bardzo potrzebne właśnie teraz,   — w przed dzień tego wielkiego bluźnierstwa które od jutra oficjalnie zaczyna się w mieście Świętych i Królów Polskich,

— jako  świadectwo prawdziwej Wiary, i oddania Chrystusowi Królowi, i Jego Najświętszej Matce – Królowej Korony Polskiej.

Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia zagoszczą na stałe w kalendarzu organizowanych przez środowiska Narodowe i Patriotyczne,

—  aby  Wiara katolicka się rozszerzała i w końcu osiągnęła tryumf nad herezją   modernizmu i wszystkimi innymi herezjami głoszonymi w Polsce i na całym świecie!

Obyśmy już niedługo znów mogli się spotkać,   — jak Bóg da,   — to może w nieco szerszym gronie prelegentów,   — gdyż Prawda nie boi się pytań, a kto pyta, ten nie błądzi.

Omnia ad maiorem Dei gloriam!

niedziela, 24 lipca 2016

REDAKCJA TENETE TRADITIONES

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, SEDE VACANTE, sedewakantyzm, WYZNANIE WIARY, Życie duchowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s