Poseł upomina duchownych: Pierwszym obowiązkiem w stosunku do muzułmanów nie jest umożliwiać im mordowanie chrześcijan, ale nawracać na katolicyzm

robert_winnicki1-300x266Prezes Ruchu Narodowego a zarazem poseł   —  Robert Winnicki zaapelował do wszystkich duchownych wszystkich szczebli, aby  — „zaprzestali tej retoryki proimigracyjnej”.

– Ona nie służy ani bezpieczeństwu, ani dobru obywateli

– zaznaczył.

– Chciałem przypomnieć wszystkim duchownym,   —  że ich pierwszym zadaniem w stosunku do muzułmanów jest ich nawracać.

—  Tak, szanowni księża.   —  Pierwszym obowiązkiem w stosunku do muzułmanów nie jest umożliwiać im mordowanie chrześcijan.

—  Pierwszym obowiązkiem   —  jest nawracać ich na religię katolicką.

I   do tego bym zachęcał,  —   ponieważ pasterze, którzy wiodą swoje owce na rzeź, to są źli pasterze

– skonstatował.

Odnosząc się do słów papieża Franciszka, który stwierdził, iż —  każdy muzułmański uchodźca ma oblicze Boga,   —  Winnicki stwierdził:

„Jako   wierzący   i   praktykujący   katolik,   znający historię Kościoła, —  zdecydowanie sprzeciwiam się tej retoryce.

Uważam,   że  ona z roztropnością katolicką, z duchem odpowiedzialności za powierzoną wspólnotę   —  nie ma niestety nic wspólnego i na szczęście to nauczanie Franciszka nie przynależy do katalogu nieomylności

—  i   tutaj   papież   jest   jak   najbardziej omylny   —  i  to fatalnie omylny   jeśli   chodzi   o   to,   jakie   skutki   ma   to dla całej Europy”.

***

– Nie uważam, żeby jego słowa i prezentowane przez niego fałszywe miłosierdzie były czymś dobrym dla Polski i dla Europy.

Uważam, że to, co jest głoszone,   —  wskazuje na głębokie niezrozumienie sytuacji, w jakiej znajduje się Polska i Europa

– zaznaczył.

***

Anna Wiejak

Opublikowano 25 lipca 2016

Za; http://prawy.pl/34692-posel-upomina-duchownych-pierwszym-obowiazkiem-w-stosunku-do-muzulmanow-nie-jest-umozliwiac-im-mordowanie-chrzescijan-ale-nawracac-na-katolicyzm/

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, HEREZJE i heretycy, Islam, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, MASONERIA, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, Nowe '"credo" Franciszka, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.