Jakie cnoty „papież” Franciszek zauważył w Szeptyckim ?

Czytam,  że na liście kandydatów do beatyfikacji jest Andrzej Szeptycki metropolita lwowski…

Być   może kluczem do decyzji Watykanu o beatyfikacji Szeptyckiego jest wątek żydowski…

7008c07fa2b387c4c8d6a28b9c4fba7d200 1***

5cdf8d3a14dd34173a353bb16a76d1b9,13,0Czytam, że na liście kandydatów do beatyfikacji jest Andrzej Szeptycki metropolita lwowski… — czyżby banderowska politpoprawność dotarła także do Watykanu ?

Kim   jest  ten, którego beatyfikacje dwa razy zablokował Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński ?

Wiele tekstów napisano na temat abp Szeptyckiego, niemniej jego dwa listy, które napisał raczej do “heroicznych cnót” nie należą;  — chodzi o listy, a raczej adresatów…

— gratulacyjny list do Hitlera z powodu wejścia do Ukrainy i zajęcia Kijowa, oraz list do Stalina z pewnie tego samego powodu…

(…)

List metropolity Andrzeja Szeptyckiego do Adolfa Hitlera – 23.09.1941:

Jego Wysokość Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej – Adolf Hitler

Wasza Ekscelencjo!

Jako zwierzchnik katolickiej Cerkwi, przekazuję Waszej Ekscelencji serdeczne poważania z okazji zajęcia stolicy Ukrainy, zlotowierzchniego miasta nad Dnieprem – Kijowa….

Widzimy   w   Panu,   niezwyciężonego   wodza   niezrównanej i sławnej Armii Niemieckiej.

Sprawa   zniszczenia   i   wykorzenienia   bolszewizmu, jaką Pan, jako Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej przyjął za cel w tym pochodzie, zaskarbia Waszej Ekscelencji wdzięczność całego chrześcijańskiego świata.

Ukraińska Cerkiew grekokatolicka wie o historycznym znaczeniu potężnego ruchu Narodu Niemieckiego pod Pańskim kierownictwem.

Będę się modlił do Boga o błogosławieństwo zwycięstwa które się stanie rękojmią trwałego pokoju dla Waszej Ekscelencji, Armii Niemieckiej i Niemieckiego narodu.

Z osobistym szacunkiem. Andrzej hrabia Szeptycki – metropolita.

(…)

List metropolity Andrzeja Szeptyckiego do Józefa Stalina – październik 1944

„Po zwycięskim pochodzie od Wołgi do Sanu, przyłączyliście na nowo* zachodnie  ukraińskie ziemie do Wielkiej Ukrainy (USRR).

Za spełnienie tych testamentalnych pragnień i zmagań „Cały świat chyli czoło przed Wami (…)

Ukraińców, którzy od wieków uważali się za jeden naród i chcieli być zjednoczeni   w   jednym   państwie,   składa  Wam naród ukraiński serdeczne dzięki.

Te  światłe pociągnięcia wywołały i w naszej Cerkwi nadzieję, że Cerkiew jak i cały naród znajdzie w ZSRR pod Waszym przewodem pełna swobodę pracy i rozwoju w dobroci i szczęściu (…)”

  • – chodzi o polskie terytoria siłą przyłączone do USRR i wcielone do ZSRR na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow.

Więcej na temat “heroiczności cnót” można poczytać pod linkami…

http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=szeptycki

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/chrzescijanstwo-i-radykalny-nacjonalizm-metropolita-szeptycki-i-ruch-bandery#

(…)

Andrzej Szeptycki był Polakiem, ale przeszedł na stronę Ukraińską i tylko Ukraina leżała mu na sercu, walczył o Samostijną Ukrainę… — więc nie był mu bliski rodak zabijany bestialsko przez banderowców.

Choć mówi się, czy pisze, (raczej probanderowska jaczejka), że list pasterski Szeptyckiego “Nie zabijaj” był skierowany do banderowców formacji OUN-UPA,   — to jednak chyba nie… jak pisze dr Wiktor Poliszczuk cytuję :

“Wobec tego, że szereg publikacji wskazuje na rolę „Listów Pasterskich” arcybiskupa A. Szeptyckiego, sprzeciwiającego się mordom masowym, wskażę, że

— pierwszy taki „List” Ne ubyj!   — pochodzi z 21 listopada 1942 r. i dotyczy udziału ukraińskiej policji w mordowaniu ludności żydowskiej.

Drugi   „List  Pasterski” metropolity A. Szeptyckiego — pochodzi z dnia 10 sierpnia 1943 r.

— W nim metropolita prosi starszych o powstrzymywanie młodzieży od zabójstw i rabunków, apeluje też do młodzieży ukraińskiej, aby przestrzegała przykazań Bożych.

W liście nie ma jednak ani słowa o OUN jako organizatorce mordów masowych, nie ma ani słowa o działającej na Wołyniu UPA, nie ma ani słowa o mordowanej ludności polskiej.

Nawet  pobieżna analiza tego „Listu” pozwala na wniosek, że metropolita A. Szeptycki nie ustosunkowywał się do planowych, doktrynalnych mordów masowych, które były dziełem OUN-UPA na Wołyniu w czasie pisania listu;

—  metropolita nie potępił tych mordów ani ich sprawców.”

http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/szeptycki.html

Być może kluczem do decyzji Watykanu o beatyfikacji Szeptyckiego jest wątek żydowski cytuję :

Mimo wielu poważnych zarzutów co do osoby tego ukraińskiego duchownego,   — w kręgach watykańskich dominuje przekonanie o prożydowskiej postawie Szeptyckiego oraz jego rzekomym sprzeciwie wobec mordów dokonywanych przez nacjonalistycznych rezunów, co zresztą znajduje potwierdzenie w wypuszczanych komunikatach prasowych.

— Dzieje się tak m.in. za sprawą wpływowych ukraińskich duchownych i przy zupełnym braku zainteresowania polskiego Episkopatu.

http://narodowcy.net/religia/11300-andrzej-szeptycki-zostanie-beatyfikowany

Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu, przypisywanego wstawiennictwu u Boga. (sic !!!)

To chyba jakieś jaja z pogrzebu są…

autor: trybeus

za: http://trybeus.neon24.pl/post/125104,jakie-cnoty-papiez-franciszek-zauwazyl-w-szeptyckim

23 Sierpień 2015

Za; https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/23/jakie-cnoty-papiez-franciszek-zauwazyl-w-szeptyckim/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Grekokatolicy, APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MASONERIA, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s