U korzeni katolickiej strategii poważnej

ministranci-traditio***

„Ty zaś, o wybrane zgromadzenie Kościoła, szlachetne grono o wypróbowanej wierności; wy, którzy szukacie pomocy u Boga i wśród których Bóg przebywa, przyjmijcie od nas nieskalaną naukę prawowiernej wiary; dzięki niej umacnia się Kościół, tak jak nam to zostało przekazane przez naszych Ojców

(św. Jan Damasceński).

„Przeto, bracia, stójcie niezruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu”

(2 Tes 2, 15).

Niesłychana skala fałszu i powszechnych odkształceń katolickiej wiary przynagla do łopatologicznych repetycji: nie wszystko to, co dzisiaj – lecz nie od dzisiaj – podaje się za katolickie, jest katolickim de facto. Powiedziano delikatnie.

Kościół Katolicki jest jedynym prawdziwym Kościołem, jedynym Kościołem założonym przez Jezusa Chrystusa (por. Mt 16, 18), jedynym Kościołem prowadzącym do zbawienia. Tak modlimy się każdej niedzieli w Credo, wyznając wiarę w jeden Kościół:  Et unam sanctam cathólicam et apostólicam Ecclésiam.

Od wieków Kościół Katolicki niezmiennie i wiernie przekazywał nieuszczuplony i niezdeformowany depozyt wiary – depositum fidei.

Od wieków Kościół Katolicki niezmiennie i wiernie oddawał kult Bogu w Trójcy Jedynemu i uświęcał niezliczoną mnogość dusz przez katolicką, nieuszczuploną i niezdeformowaną liturgię.

Kto   zachował     odrobinę   wiary   katolickiej,   ten   widzi   sprawy   jasno:   — zaakceptowanie, niedemaskowanie i niezwalczanie błędów i deformacji jest zdradą Ewangelii.

Proceder powszechny od pięćdziesięciu lat.

Kto zachował odrobinę wiary katolickiej, ten widzi sprawy jasno: przywrócenie katolickiego, nieuszczuplonego i niezdeformowanego depozytu wiary oraz katolickiej, nieuszczuplonej i niezdeformowanej liturgii jest niezbywalnym postulatem naglącym, płynącym wprost z wiary katolickiej – jedynej prawdziwej wiary, jedynej wiary dającej zbawienie duszy.

Odzyskanie w całości – restitutio in íntegrum – skarbca katolickiej doktryny i liturgii to niezbywalny nurt strategii poważnej. Katolickiej.

Z niesłychanym trudem niektóre dusze zaczynają zaledwie pojmować wagę i powagę kwestii.

Z niesłychanym trudem niektóre dusze zaczynają zaledwie podejmować działania mające na celu odzyskanie w całości – restitutio in íntegrum – skarbca katolickiej doktryny i liturgii.

Z niesłychanym trudem niektóre dusze zaczynają zaledwie podejmować decyzje konsekwentne.

***

Za; https://wordpress.com/read/feeds/35581331/posts/1081536589

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Wiara. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.