Prowokacja kielecka – Zajścia kieleckie z dnia 4 lipca 1946 r. – Raport księdza biskupa Czesława Kaczmarka: publikacja Instytutu Pamięci Narodowej „Wokół pogromu kieleckiego” (Warszawa 2006).

W dniu 4 lipca 1946 roku, w Polsce Ludowej rządzonej przez komunistów z nadania Moskwy, celem pozbycia się biedoty  żydowskiej ze związku sowieckiego i Polski, — służby specjalne Moskwy i Warszawy, Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, — dokonały prowokacji, by nią obarczyć polskie zbrojne podziemie, popsuć raz na zawsze stosunki z Żydami, którzy w Polsce żyli jak we własnym domu od XIII Wieku.

Odsunąć na tor boczny zbrodnie katyńską, którą omawiano w toczącym się   Procesie Norymberskim.

http://blogmedia24.pl/node/37508

Proces i Wyrok w Norymberdze”

Żydzi   nigdy   w Polsce nie byli prześladowani, dyskryminowani jako ‚naród’ — plemię w większości przybyłe do nas z Niemiec, Hiszpanii, Rosji zajmując się  handlem, pośrednictwem, zbieraniem podatków. — Żydzi w większości wypadków posługiwali się językiem jidysz.  Iidysz to język żydowski? niemiecki? powstały na bazie języka niemieckiego/.

Mimo, że mieszkali w Polsce wieki, — polskiego nie nauczyli się. Nie asymilowali się  ze społeczeństwem polskim,  tak jak to robili w Niemczech czy Rosji, gdzie zajmowali wysokie stanowiska urzędnicze. Począwszy od początku istnienia państw niemieckich po III Rzeszę !.

Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOMUNIZM, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.