Watykańska delegacja wsparła cele „zrównoważonego rozwoju”. Jeden z nich obejmuje aborcję… !!!

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej potwierdził w Genewie,

—   że   Watykan   akceptuje „trzeci cel zrównoważonego rozwoju”,    jakim jest zapewnienie wszystkim zdrowych warunków i promocja zdrowia dla każdego niezależnie od wieku.

Jednym z warunków zrealizowania trzeciego celu – zgodnie z programem ONZ – jest zapewnienie szerokiego dostępu do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.”

Watykan, wkrótce po ogłoszeniu deklaracji, został ostro skrytykowany przez środowiska proliferów na całym świecie.

Skandaliczna strategia ONZ Agenda Zrównoważonego Rozwoju 2030 zakłada w krajach, w których jest to legalne, — upowszechnienie środków antykoncepcyjnych i aborcji.

Podpunkt 3.7 wyraźnie stanowi wezwanie do „powszechnego dostępu do usług opieki zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.”

Już na konferencji ONZ w Kairze w 1994 r. stwierdzono, że

— „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”

oznacza szeroki dostęp do

„nowoczesnej antykoncepcji”, „planowania rodziny” oraz „bezpiecznej aborcji”,   — gdzie to jest legalne.

Prałat Jean-Marie Mupendawatu, sekretarz Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia   — powiedział na 69. Światowym Zgromadzeniu ds. Zdrowia, które odbyło się w Genewie w dniu 25 maja,

— że delegacja Stolicy Apostolskiej z zadowoleniem przyjmuje istotny nacisk na godność osoby ludzkiej i równy dostęp do usług zdrowotnych, wyrażone w stwierdzeniu, że   — nikt nie będzie pozostawać w tyle.

To z punktu widzenia zdrowia, jest wyrażone w celu trzecim:

zapewnienie zdrowego życia i promowanie dobrego samopoczucia dla wszystkich w każdym wieku,

— który obejmuje 13 podpunktów, niezbędnych do osiągnięcia pozostałych celów.

Mons. Mupendawatu poproszony o komentarz portalowi LifeSiteNrews.com nie odpowiedział do tej pory.

Środowiska obrońców życia są oburzone postępowaniem delegacji watykańskiej.

Docelowo podpunkt 3.7 w efekcie jest wykorzystywany przez agencje Światowej Organizacji Zdrowia i ONZ jako synonim antykoncepcji i aborcji

podkreśla Stefano Gennarini, dyrektor Centrum Badań Prawnych w organizacji C-FAM.

W ubiegłym roku obrońców życia zaniepokoiła wypowiedź abp. Bernardito Auza, który stwierdził na forum ONZ,   — że Watykan wspiera cele i zadania Agendy Zrównoważonego Rozwoju

— „pomimo   dwóch   punktów,   —  które wymagają powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych, jak również usługi planowania rodziny.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Joseph Grech tłumaczył wówczas zaniepokojonym proliferom,   — że Stolica Apostolska wcześniej podnosiła zastrzeżenia co do tych celów i że

— „nie może i nigdy nie będzie wspierać  czegokolwiek, co mogłoby zaszkodzić rodzinie lub prawu do życia od momentu poczęcia.”

25 maja na posiedzeniu ONZ w Genewie, prałat Mupendawatu deklarował poparcie Watykanu dla realizacji celu trzeciego, ponieważ

— „trzeba zrobić wszystko co możliwe,   — by zwalczać zmiany klimatyczne i ich wpływ na zdrowie.”

Duchowny wezwał nawet do jeszcze większego zaangażowania politycznego i obywatelskiego

— „w celu osiągnięcia prawdziwie znaczących i skutecznych globalnych porozumień w dziedzinie środowiska naturalnego.”

Voice of the Family,   — międzynarodowa koalicja organizacji prorodzinnych i pro-life stwierdziła w komunikacie prasowym,   — że wystąpienie Mons. Mupendawatu jest wezwaniem do upowszechnienia dostępu do aborcji i antykoncepcji do 2030 roku.

„Istnieje rozległa współpraca pomiędzy niektórymi organami Stolicy Apostolskiej i wpływowymi zwolennikami aborcji, antykoncepcji oraz kontroli populacji w czasie obecnego pontyfikatu, — pod pozorem promowania zrównoważonego rozwoju”

– napisała Voice of Family w swoim oświadczeniu.

Prezes Instytutu Lepanto, Michael Hichborn również wyraził zaniepokojenie zaangażowaniem Stolicy Apostolskiej w realizację programu ONZ.  

Są tylko dwa możliwe wyjaśnienia dlaczego Watykan wspiera Program Zrównoważonego Rozwoju:  —  albo delegacje Stolicy Apostolskiej są  niekompetentne, albo robią to celowo 

– stwierdził Hichborn.

Nie wszystkie delegacje Stolicy Apostolskiej przy ONZ zignorowały niebezpieczne zapisy.

W   zeszłym   tygodniu  delegacja watykańska, która uczestniczyła w spotkaniu, by omówić treść Deklaracji Politycznej w sprawie zwalczania AIDS, — zaprotestowała przeciwko użyciu w niej pojęć „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”, „usługi zdrowotne seksualne i reprodukcyjne” oraz „prawa reprodukcyjne”.

Stolica Apostolska nie uznaje aborcji ani dostępu do aborcji

– zastrzeżono.

W sierpniu 2015 roku, abp Silvano Tomasi,   — stały obserwator Watykanu przy ONZ w Genewie,

— skrytykował Program Zrównoważonego Rozwoju, zwracając uwagę, że w sposób niejawny dąży do aborcji pod przykrywką szerzenia „praw reprodukcyjnych”.

We wrześniu 2015 roku, sam abp Auza również wyraził zastrzeżenia co do określeń „prawa reprodukcyjne”, „planowanie rodziny” i „gender”.

Źródło: lifesitenews.com

AS

2016-06-14/ http://www.bibula.com/?p=88076

Ten wpis został opublikowany w kategorii ABORCJA, APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EUGENIKA, FEMINIZM - HOMOSEKSUALIZM, Franciszek, Gender, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, MASONERIA, Nowe '"credo" Franciszka, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.