Muzułmańscy uchodźcy prześladują chrześcijańskich

uchodzcy_niemcy_mezczyzni-400x0

Według księdza Volkera Hildebranda, proboszcza parafii St. Pantaleon w Kolonii,   —  można mówić o fali agresji ze strony muzułmańskich azylantów,

— jakiej doświadczają chrześcijanie uciekający z Syrii przed islamskim fanatyzmem.

Posiadanie Biblii, modlitwa, czy sam fakt przyznania się do bycia chrześcijaninem może stać się przyczyną różnorakich szykan – wynika z informacji,   jakie coraz częściej docierają do proboszcza Hildebrandta.

„To   już   nie   są   pojedyncze incydenty, ale prawdziwa lawina przemocy i różnych form dręczenia, jakich doznają nasi bracia chrześcijanie ze strony muzułmanów w domach dla uchodźców na terenie Kolonii„

– podkreśla Hildebrandt.

Opowiada między innymi o przypadku młodego Syryjczyka, który za posiadanie egzemplarza Pisma Św. miał zostać przez muzułmańskich współmieszkańców z ośrodka dla azylantów przy Bolternsternstrasse oblany ekskrementami   i   wyzwany od   „chrześcijańskich nieczystych świń”.

Eskalacja przemocy wobec chrześcijan w Kolonii skłoniła proboszcza Hildebrandta,   żeby temu problemowi poświęcić kazanie podczas Mszy św.

Duchowny zachęcał swoich parafian do modlitwy w intencji prześladowanych,  —  ale także do krytycznego spojrzenia na relacje między chrześcijaństwem i islamem.

Jak podkreślił, —  chrześcijaństwo jest religią spotkania i osobistej, a przede wszystkim całkowicie dobrowolnej, relacji człowieka z Bogiem.

Zgoła inaczej wygląda to w przypadku islamu, który jest religią prawa, —  więc dla muzułmanina kontakt z bogiem jest możliwy tylko wówczas, gdy żyje on zgodnie z zasadami szariatu,   —  zaś państwo, prawo i religia są nierozdzielne.

„W tym momencie – zauważa Hildebrandt — dochodzimy do istoty problemu, jakim jest stosunek wyznawców islamu do innych religii.

— Takie pojmowanie wiary jako ścisłego przestrzegania prawa skłania bowiem wyznawców Proroka, by niewierzących czy też inaczej wierzących,   — traktować nawet jak niewolników lub wręcz mordować tylko dlatego, że nie stosują przepisów Koranu.

Tę   mentalność daje się zaobserwować także w ośrodkach dla uchodźców w Kolonii, gdzie muzułmańska większość dopuszcza się prześladowania chrześcijan”

– powiedział proboszcz.

W przekonaniu Hildebrandta określenie relacji między islamem a chrześcijańską tradycją i wartościami humanistycznymi jest na dłuższą metę nie do uniknięcia .

Treść niedzielnego kazania proboszcz parafii St. Pantaleon umieścił na swojej stronie FB z wymownym komentarzem:

”Czy moje konto FB zostanie wkrótce zablokowane,   — gdyż w nawiązaniu do niedzielnej Ewangelii jasno wskazałem powody,

— dla których wierzącym muzułmanom z takim trudem przychodzi tolerowanie i uznanie naszych zasad i prawodawstwa wyznaczonego ramami konstytucji?”.

Wystąpienie proboszcza jest jednym z pierwszych w Niemczech krytycznych publicznych wypowiedzi katolickiego duchownego na temat relacji chrześcijaństwa z islamem.

Należy zaznaczyć, że kierujący diecezją kolońską kardynał Reiner Maria Woelki  —  nawet po wydarzeniach sylwestrowych apelował, 

— żeby seksualnych ataków na kobiety pod katedrą nie łączyć z islamem i problemem uchodźców.

Tymczasem o rosnącej muzułmańskiej przemocy wobec chrześcijan w ośrodkach dla azylantów w RFN od dłuższego czasu informuje humanitarna organizacja Open Door.

Stowarzyszenie niosące pomoc prześladowanym za wiarę w różnych krajach udokumentowało w Niemczech, tylko w ostatnich miesiącach, ponad 300 przypadków agresji na tle religijnym  

— i jak zaznacza szef niemieckiej sekcji Open Door, Markus Rode,   — jest to zaledwie przysłowiowy czubek góry lodowej.

***

AEW z Kolonii dla Euroislam.pl

25.06.2016,

Za; http://www.fronda.pl/a/muzulmanscy-uchodzcy-przesladuja-chrzescijanskich,73958.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Islam, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Prawda o islamie, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WOLNOŚĆ RELIGIJNA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s