Fundacja Sorosa, Caritas i rząd we wspólnych programach dla uchodźców!!!

 Jest o co się bić, bowiem dofinansowanie w ramach tego projektu z budżetu państwa to suma 2 000 000 EUR czyli wg. strony Ministerstwa 8 636 200 PLN.

us 1
***

Polska jako członek Unii Europejskiej działa w ramach Funduszu FAMI (Fundusz Azylu, Migracji i Integracji). 

Jest to nowy fundusz UE powołany do życia na lata 2014-2020 i zastąpił on trzy dotychczasowe fundusze z Programu ogólnego SOLID – Solidarność i zarządzanie przepływami migracyjnymi:

— Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich (EFIOPT), Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców (EFU) oraz Europejski Fundusz Powrotów Imigrantów (EFPI).

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach tego funduszu można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. — Szkolenie dla wnioskodawców odbyło się 24 maja 2016 r. w MSWiA. Szkolenie dla wnioskodawców w ramach FAMI

FAMI-fundusz-544x360 2http://udsc.gov.pl/trwa-realizacja-9-projektow-w-partnerstwie-z-ngos/

Jest o co się bić, bowiem dofinansowanie w ramach tego projektu z budżetu państwa to suma 2 000 000 EUR czyli wg. strony Ministerstwa 8 636 200 PLN. Otwarty konkurs w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji MSWiA

Urząd ds. cudzoziemców natomiast informuje na swoich stronach, że trwa realizacja 9 projektów FAMI w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi.

Jakie to organizacje?

– „Refugee.pl 5” w partnerstwie z Fundacją Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek – Gebert.  (jedna z fundacji G. Sorosa, nowość. przyp. red)

— Projekt ma na celu wsparcie procesu preintegracji cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy ze społeczeństwem polskim, poprzez działania skierowane do cudzoziemców i społeczeństwa polskiego.

Na stronie Refugee.pl 5 można znaleźć potwierdzenie w postaci noty, że czas realizacji projektu we współpracy z FAMI i wspierany z jego środków oraz z budżetu państwa jest objęty czasem 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2017 Refugee.pl 5

– „Polski na dobry start” – w partnerstwie z Fundacją Linguae Mundi.

– „Daj im szansę – poprawa dostępu do poradnictwa prawnego dla osób szczególnej troski poszukujących ochrony w Polsce” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć.

– „Chronimy dzieci w ośrodkach dla uchodźców – kompleksowy system ochrony dzieci przed przemocą i wykorzystaniem” w partnerstwie z Fundacją Dzieci Niczyje.

— Projekt zakłada stworzenie kompleksowego systemu ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Inicjatywa została objęta patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

– „Dostrzegam, pomagam – integracja oraz rozwój działań i procedur Urzędu do Spraw Cudzoziemców i Straży Granicznej w zakresie kompleksowej identyfikacji grup wrażliwych wśród osób poszukujących ochrony na terytorium RP.” w partnerstwie z Fundacją Różnosfera oraz Strażą Graniczną.

– „Lotni prawnicy – pomoc i informacja prawna” w partnerstwie z Fundacją Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert.

— W ramach projektu będzie udzielana kompleksowa pomoc i informacja prawna osobom, które złożyły wniosek o nadanie statusu uchodźcy oraz uchodźcom. Pomoc będzie udzielana w dwóch ośrodkach dla cudzoziemców: w Lininie oraz Dębaku oraz w miejscach, w których przebywają cudzoziemcy mieszkający poza ośrodkami.

– „Razem dla integracji” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu  w Lublinie.

– „Immigrants in Action – program wsparcia i integracji cudzoziemców w Polsce” w partnerstwie z Fundacją dla Somalii.

oraz

„Nowy Dom Polska” w partnerstwie z Caritas Polska.

— Projekt przewiduje objęcie wsparciem preintegracyjnym cudzoziemców ubiegających się  w Polsce o udzielenie ochrony międzynarodowej poprzez m.in.: pomoc socjalną, pomoc psychologiczną oraz edukację wyrównawczą.

Refugee.pl wraz z Refugee.pl 5 oraz Nowy Dom Polska realizują wsparcie w procesie preintegracji a więc zajmują się przygotowaniem do przyjazdu ludzi, których jeszcze nie ma na terenie naszego państwa.

— Pełne omówienie działalności wymienionych organizacji i fundacji znajdziesz TUTAJ.

Wszystkie zawarte w tekście linki zostały umieszczone na potrzeby artykułu. Nazwa w linkach stron nie została zmieniona, użyto oryginalnych stron rządowych.

Za; http://znews.pl/2016/06/20/tylko-u-nas-fundacja-sorosa-caritas-i-rzad-we-wspolnych-programach-dla-uchodzcow/

Zobacz: Uchodźcy z Bliskiego Wschodu jednak trafią do Polski… Zaprosili ich biskupi…

Komentarze

Stanly Dziok ·

Pracuje w firmie: MEGA FLEX A/S

Hmm, nie wiem dlaczego ale mnie to nie dziwi, bo wiekszosc mocherow a byc moze tez obecny rzad sprzedal sie zydziuchom, a oficjalnie i publicznie nam wmawia ze jest przeciw muslis}zacji POLSKI i troszczy sie o bezpieczenstwo POLAKOW, a jak obserwuje co sie dzieje na przejsciu granicznym z niemcami i co}bo nie mozna tego nazwac kto przekracza tam czesto i w jakiejs czesci ta granice to mnie utwierdza ze obecny zad nas zdradzil,tak samo jak duda,bo ten juz oficjalnie zdeklarowal ze okupanci beda u nas przyjmowani

Stefan Stefański ·

Własność w Własna działalność gospodarcza

Oczywiście, że dyma Polaków. Nie miałem wątpliwości od wyborów. Umiejętnie manipulują Polakami podrzucając nam ochłapy dla debili.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Islam, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s