Skandaliczny list ukraińskich prezydentów z prośbą o zapomnienie zbrodni UPA na Polakach

ac97af6f90c8fa0407489fed68a561d7Foto: wikimedia.org

Byli prezydenci Ukrainy i ukraińskie „autorytety moralne” — napisały list z prośbą   nie   tyle  o wybaczenie, — co o zapomnienie zbrodni wyrządzonych na Polakach.

List otwarty podpisany m.in. przez Leonida Krawczuka i Wiktora Juszczenko, mówi,   — że   zbrodnia   na  Wołyniu, była tragedią, która dotknęła obie strony konfliktu.

Pomimo tego, że zbrodnie UPA są niepodważalnymi faktami,   — byli prezydenci ośmielają się w liście apelować o uznanie ukraińskich tradycji narodowych   — (w tym odwołujących się do UPA),   — jako sprawiedliwe i godne szacunku.

List wzywa polskich parlamentarzystów do niepodejmowania kroków dotyczących   upamiętnienia rzezi Wołyńskiej,   — jako nieodpowiedzialnych, a które mogą być wykorzystane przez „wspólnych wrogów”.

Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Owoce pontyfikatu JP II, Społeczno - polityczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.