CUD EUCHARYSTYCZNY W BOLSENIE – ORVIETO

Bolsena   jest  miastem  w  prowincji  Viterbo, leżącym nad jeziorem o tej samej nazwie.   — W odległości około 30 km od Bolseny leży miejscowość Orvieto malowniczo usytuowana na wzniesieniu.

Obydwa  miasta  wpisały się do historii Włoch i Kościoła katolickiego, dlatego od ponad siedmiuset lat tłumy wiernych nawiedzają w nich cudowne miejsca.

Relikwiarz z zachowanym świętym kamieniem ze śladami Krwi, która wypłynęła z Hostii podczas Cudu Eucharystycznego w Bazylice św. Krystyny w Bolsenie.

CUD W BOLSENIE

W    Bolsenie  — miejscowości,   w   której żyła i zmarła męczeńską śmiercią św. Krystyna  —  wydarzył się najsłynniejszy w dziejach Kościoła Cud Eucharystyczny.

Z  pielgrzymką  do  grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie wyruszył  kapłan  Piotr  z Pragi,  będący przykładem pobożności.

Jednak  na  skutek  szerzącej  się  wówczas  herezji,  podważającej rzeczywistą obecność  Chrystusa  w  Najświętszym  Sakramencie,   —  także  i  on  był dręczony wątpliwościami co do prawdziwości tej Boskiej Tajemnicy.

Pielgrzymując  znanym pątniczym szlakiem   — pewnego sierpniowego dnia 1263   roku    zatrzymał    się  w    Bolsenie,    aby    pomodlić   się przy grobie św. Krystyny w kościele jej poświęconym.

Bóg  jednak  wybrał  jego i to miejsce, aby objawić światu Tajemnicę Swojej Eucharystycznej Obecności.

Odprawiając  Mszę Świętą w kościele św. Krystyny, — w chwili konsekracji, kiedy wzniósł  Hostię  nad  kielichem,  — Piotr z Pragi ujrzał,  że Hostia obficie krwawi, choć zachowała postać białego chleba, a krew spływa na korporał i obrus ołtarzowy.

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii BOLSENA-ORVIETO, BOŻE CIAŁO, CUDA, CUDA EUCHARYSTYCZNE, HISTORIA KOŚCIOŁA, Najdroższa Krew Pana Jezusa, Najświetszy Sakrament, ŚWIĘTA, św. Krystyna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s