CUD EUCHARYSTYCZNY W BOLSENIE – ORVIETO

Bolsena   jest  miastem  w  prowincji  Viterbo, leżącym nad jeziorem o tej samej nazwie.   — W odległości około 30 km od Bolseny leży miejscowość Orvieto malowniczo usytuowana na wzniesieniu.

Obydwa  miasta  wpisały się do historii Włoch i Kościoła katolickiego, dlatego od ponad siedmiuset lat tłumy wiernych nawiedzają w nich cudowne miejsca.

Relikwiarz z zachowanym świętym kamieniem ze śladami Krwi, która wypłynęła z Hostii podczas Cudu Eucharystycznego w Bazylice św. Krystyny w Bolsenie.

CUD W BOLSENIE

W    Bolsenie  — miejscowości,   w   której żyła i zmarła męczeńską śmiercią św. Krystyna  —  wydarzył się najsłynniejszy w dziejach Kościoła Cud Eucharystyczny.

Z  pielgrzymką  do  grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie wyruszył  kapłan  Piotr  z Pragi,  będący przykładem pobożności.

Jednak  na  skutek  szerzącej  się  wówczas  herezji,  podważającej rzeczywistą obecność  Chrystusa  w  Najświętszym  Sakramencie,   —  także  i  on  był dręczony wątpliwościami co do prawdziwości tej Boskiej Tajemnicy.

Pielgrzymując  znanym pątniczym szlakiem   — pewnego sierpniowego dnia 1263   roku    zatrzymał    się  w    Bolsenie,    aby    pomodlić   się przy grobie św. Krystyny w kościele jej poświęconym.

Bóg  jednak  wybrał  jego i to miejsce, aby objawić światu Tajemnicę Swojej Eucharystycznej Obecności.

Odprawiając  Mszę Świętą w kościele św. Krystyny, — w chwili konsekracji, kiedy wzniósł  Hostię  nad  kielichem,  — Piotr z Pragi ujrzał,  że Hostia obficie krwawi, choć zachowała postać białego chleba, a krew spływa na korporał i obrus ołtarzowy.

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii BOLSENA-ORVIETO, BOŻE CIAŁO, CUDA, CUDA EUCHARYSTYCZNE, HISTORIA KOŚCIOŁA, Najdroższa Krew Pana Jezusa, Najświetszy Sakrament, ŚWIĘTA, św. Krystyna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s