Antypapież Franciszek wezwał Europę do odrodzenia się w islamie

Antypapież   Franciszek  otrzymał nagrodę im. Karola Wielkiego, co wykorzystał do …  zapowiedzi połączenia chrześcijaństwa z islamem.

aa2***

Nagroda ma stanowić wyraz uznania dla tych, którzy swoją działalnością przyczynili się do wzmocnienia i utrwalenia wspólnoty europejskiej. Ta skądinąd nadzwyczaj słuszna i pożyteczna idea została niestety zawłaszczona przez biurokratyczno-autorytarne superpaństwo.

W tym świetle należy widzieć jej przyznanie dla głowy KRK, pchanego z całej siły na lewo. — Dokonało się to przy wielkiej pompie, jedną z głównych postaci której był inny laureat tej nagrody, znany nam dobrze Martin Schulz.

Co powiedział Franciszek

Dziękując za przyznanie tej nagrody Franciszek wygłosił mowę na temat wyzwań przed jakimi jego zdaniem stoi Europa.

Co już w jego przypadku znamienne, — nawet się nie zająknął na temat hebrajsko-chrześcijańskich korzeni cywilizacji zachodniej.

Błędnie przedstawiwszy istotę idei państwowej starożytnego Rzymu jako budowanie zgody i współpracy za cenę utraty własnej tożsamości, przeszedł do współczesności.

Dał do zrozumienia, że państwa narodowe to przeżytek, a odzyskanie suwerenności i budowanie na zasadzie: — Polska najpierw dla Polaków, Szwecja dla Szwedów itd. byłoby „okrutnym narzuceniem jednakowości.”

Jak oznajmił

— „duch Europy, który powstał dzięki zazębianiu się różnych ludów i cywilizacji”   — zachęca do budowy „modelu nowej syntezy”.

Zapowiedział przy tym

„koalicje religijne” na rzecz „kultury dialogu i odkrywania świata”.

Kluczową rolę odegra w tym

— „cudzoziemiec, imigrant i ludzie z innych kręgów kulturowych”.

Wypowiedział się też szeroko na rzecz budowy w Europie czegoś w rodzaju “arabskiego odrodzenia socjalistycznego” (Naser, Kadafi) w gospodarce.

***

Źródło: http://pl.blastingnews.com/europa/2016/05/papiez-franciszek-wezwal-europe-do-odrodzenia-sie-w-islamie-wideo-00909955.html

Data publikacji: 7.05.2016 /Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antypapiez-bergoglio-wezwal-europe-do-odrodzenia-sie-w-islamie-2016-05

ZOBACZ:

Antypapież Bergoglio: muzułmańscy uchodźcy należą do Mistycznego Ciała Chrystusa

Ten wpis został opublikowany w kategorii A-PAPIEŻE PO VATICANUM II, APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, Islam, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowe '"credo" Franciszka, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Antypapież Franciszek wezwał Europę do odrodzenia się w islamie

  1. mgrabas pisze:

    mam takie refleksje:
    Jezus dał proste wskazania jak żyć i do tego nie są potrzebne, a nawet są w sprzeczności z takim życiem doktryny religijne
    Jezus przestrzegł przed zwiedzeniem i każdy kto za idzie innymi przewodnikami sam sobie jest winny jeśli zostaje przez nich zwiedzony, bo nikt nie ma nad człowiekiem żadnej władzy jeśli sam człowiek nie da na to zgody
    Jezus powiedział by nie sądzić nikogo; każdy przed Bogiem zda sprawę z każdego swojego czynu, słowa i myśli; chrześcijanie mają sobą dawać przykład jak żyć, a nie walczyć ze światem

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.