Teolog neokościoła: Bergoglio to schizmatyk – prof. Robert Spaemann

Prof. Robert Spaemann twierdzi, — że Bergoglio „musiał wiedzieć”, że podzieli neokościół.

a23

Zaniepokojony teolog neokościoła Robert Spaemann

deklaruje, że w Amoris Laetitia zawarta jest schizma.

Ma absolutną rację co do katolickiej doktryny:

Kościół uczy, że papież może stać się schizmatykiem

Nawet liderzy neokościoła teraz uznają, — że Francis-Bergoglio głosi herezję i schizmę.

Ostatnim   wypowiadającym   się   na   ten temat jest prof. Robert Spaemann, —   wybitny   teolog   neokościoła,   który   29   kwietnia   ostrzegł,   że   Francis-Bergoglio zagraża jedności Kościoła przeciwstawiając się świętej tradycji w tzw. Ekshortacji Apostolskiej z 19 marca 2016 zatytułowanej Amoris laetitia, — której jeszcze nie wydano w wersji łacińskiej.

Doktryna Kościoła Katolickiego, uroczyście zdefiniowana na I Soborze Watykańskim (1870), jest taka,   — że żaden papież nie ma władzy by dokonywać zmian ani w Piśmie Świętym, ani w Świętej Tradycji.

Spaemann  oświadczył:

— „Konsekwencje już można przewidzieć: — niepewność i konfuzja, od [neo]biskupów do małych [neo]parafii w szczerym polu”.

Dalej Spaemann przepowiedział straszne konsekwencje schizmy zawartej w dokumencie Francisa-Bergoglio:

„Każdy prezbiter trzymający się do teraz ważnej dyscypliny sakramentów, może zostać wrobiony przez wiernych i być pod presją swojego neobiskupa.

— NeoRzym może teraz zarządzić, żeby mianować jedynie „miłosiernych” biskupów, którzy są gotowi rozmiękczać istniejącą dyscyplinę.

Neopapież musiał wiedzieć, że przez to podzieli neokościół i doprowadzi do schizmy – schizmy której nie rozstrzygnie się na peryferiach, a raczej w sercu neokościoła”.

[część info do Komentarza pochodzi z Catholic World News.]

Nawet tradycyjni katolicy mogą nie być świadomi tego, że Kościół uczy o tym, że papieże mogą być schizmatykami.

Do wielu tradycyjnych teologów Kościoła należy kard. Juan de Torquemada, stryj wielkiego inkwizytora, któremu tytuł „Obrońcy Wiary” przyznał papież Eugeniusz IV, a który napisał:

„W ten sposób papież niewątpliwie wpadłby w schizmę:… — zrobiłby to gdyby nie przestrzegał tego, co przestrzega Kościół Powszechny, opierający się na tradycji Apostołów, albo gdyby nie przestrzegał tego co całemu światu nakazały powszechne sobory albo władza Stolicy Apostolskiej.

— Szczególnie jest tak w odniesieniu do Boskiej liturgii, — np. gdyby nie chciał osobiście przestrzegać powszechnych zwyczajów i rytów Kościoła.

To samo odnosi się do innych aspektów liturgii w bardzo ogólny sposób, — jak byłoby w przypadku gdyby ktoś nie chciał odprawiać w kapłańskich szatach, albo w poświęconych miejscach, albo ze świecami, albo gdyby odmówił uczynienia znaku krzyża jak robią to inni księża, albo podobnych rzeczy, które, w kategoriach ogólnych, odnoszą się do stałego przestrzegania kanonów…

Poprzez takie odróżnianie się, od przestrzegania powszechnych kanonów i rytuałów Kościoła, papież mógłby wpaść w schizmę.

Wierni katolicy, — to papież Inocenty III zadeklarował w sposób nie budzący wątpliwości jak powinni postępować katolicy w przypadku takiego papieża-schizmatyka.

— „Gdyby papież odszedł od powszechnych zwyczajów kościoła, nie powinno się być mu posłusznym”.

Nie da się wymyślić człowieka, do którego ten dekret odnosi się bardziej niż do marksistowskiego neopapieża Francis-Bergoglio,  

— który nienawidzi Świętej Tradycji i tradycyjnych katolików, i zachwyca się naruszaniem każdej Tradycji i zwyczaju Kościoła Katolickiego.

***

Źródło: http://traditio.com/comment/com1605.htm

Geje przynoszą dary: http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A674-G-Couple.htm

Tłumaczenie: Ola Gordon

Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/teolog-neokosciola-bergoglio-to-schizmatyk-prof-robert-spaemann-2016-05

Ten wpis został opublikowany w kategorii A-PAPIEŻE PO VATICANUM II, CZASY OSTATECZNE, Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Nowe '"credo" Franciszka, Obowiązek sprzeciwu, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.