Stan wyjątkowy we Francji. Tamtejsza policja bierze na celownik… katolickiego księdza

Francuska policja zabezpieczyła dane z serwera, na którym znajdowała się strona internetowa „Islam & Vérités”,   —  prowadzona przez katolickiego księdza Guy’a Pagèsa – apologetę, badacza i krytyka islamu.

— Działania oficjalnie uzasadniono  —  „apologią terroryzmu”!

mid_41483

Ksiądz Guy Pages (ur. 1958) znany jest we Francji jako badacz i krytyk islamu.

Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1994, w roku 2003 rozpoczął roczną posługę duszpasterską w Republice Dżibuti (dawnym Somali Francuskim), w ramach misji prowadzonej przez francuski ordynariat polowy.

Po powrocie do ojczyzny zajął się popularyzacją wiedzy o doktrynie islamu.

Stworzył stronę, na której regularnie publikował materiały krytyczne wobec Koranu, Hadis i szariatu.   — I to ściągnęło na niego uwagę francuskiej lewicy.

Strona duchownego była celem ataków hakerskich, grożono mu także śmiercią.

Teraz – w ramach trwającego we Francji stanu wyjątkowego – francuska policja zabezpieczyła…   — dane z serwera, na którym znajdowała się jego strona.   — Serwis jest niedostępny. — Jako oficjalne uzasadnienie podano „apologię terroryzmu”.

Policja wykonała wobec ks. Pagèsa nakaz sądowy.

Kroki takie zostały zastosowane wobec duchownego, który… przed terroryzmem ostrzega, wskazując przy tym, że przemoc jest akceptowana przez Koran i islamską tradycję.

— „Po   Minurne   i Révolte en Europe   — przyszła kolej na Guy’a Pagèsa.

A później?   — Le Salon Beige, Riposte laïque, Boulevard Voltaire, TV Libertés, Nouvelles de France, Résistance républicaine?”

– komentuje Christine Tasin.

Jak zauważa francuska prawica,   — sytuacja stała się już bardzo poważna.

Do policyjnej akcji doszło niedługo po tym, jak ks. Pagès opublikował list otwarty do socjalistycznego premiera Francji Manuela Vallsa.

— Według tego polityka, Francuzi zobaczą niedługo…   — rozkwit nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego islamu, zgodnego z republikańskimi zasadami wolności, równości i laicyzmu.

Przeczył temu nawet imam Wielkiego Meczetu w Paryżu,   — taki obraz odrzucał prezydent Bośni i Hercegowiny Alija Izetbegović, też sunnita.

Ks. Pagès przypomniał, że założyciel grupy Braci Muzułmanów, Hasan al-Banna, nauczał, że

— „islam jest dogmatem i jest kultem, jest ojczyzną i narodowością, religią i państwem, duchowością i działalnością”.   — „Kto mówi prawdę, pan czy Hasan al-Banna?”

– czytamy w liście otwartym napisanym przez księdza, a opublikowanym na łamach „Nouvelles de France”.

Francuscy socjaliści odnieśli kolejny sukces.

W ramach walki z zagrożeniem terrorystycznym niszczą media, które informują o tym zagrożeniu i jego faktycznych związkach z islamem.

— Tym faktycznie istniejącym, nie wyśnionym przez lewicowych polityków

[ZOBACZ: Zbrodniarze wojenni z azylem w Europie! Chroni ich prawo międzynarodowe, bo to… uchodźcy — emjot]

***

Źródło: resistancerepublicaine.eu, ripostelaique.com, Nouvelles de France

mat

2016-02-26
http://www.pch24.pl/stan-wyjatkowy-we-francji–tamtejsza-policja-bierze-na-celownik—-katolickiego-ksiedza,41483,i.html#ixzz41h3Wu9Cx

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, Islam, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Prawda o islamie, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Stan wyjątkowy we Francji. Tamtejsza policja bierze na celownik… katolickiego księdza

  1. andrzej521 pisze:

    Tak postepuja lewacy w Posce. Byly rzad PO-wski prosil aby przyslano do Polski jesli sie nie myle ok. 100tys islamistow z Afryki. To za namowa i rozkazami lewakow Niemiec, Belgii i Francji. A skad taka pewnosc? no stad, w jaki sposob atakuja nasz znakomita wiekszoscia wybrany rzad! Wystarczy ich bylo posluchac gdy na sali w Brukseli byla obecna Pani Premier Szydlo. Lewacy to dla mnie synowie szatana dazacego wszelkimi sposobami do zniszczenia chrzescian. Doznajemy tego na codzien. Musimy podjac wlasciwa walke w obrone naszych Polskich Wartosci!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.