Farsa Vaticanum II – Rzetelna ocena soboru po pięćdziesięciu latach – KS. BENEDICT HUGHES CMR

Sobór Watykański II

Katastrofalne owoce Soboru Watykańskiego II nie są wynikiem błędnych interpretacji jego dokumentów,   — ale samego soboru,  — który nauczał herezji i utorował drogę licznym aberracjom.

Wieczorem 11 października bieżącego roku [tj. 2012] księżyc świecił nad Placem Św. Piotra,   tak samo jak pięćdziesiąt lat temu   w dniu otwarcia Soboru Watykańskiego II przez Jana XXIII.

Być może był to jeden z powodów, że jego następca, Benedykt XVI, pogrążył się w nostalgii przemawiając do zgromadzonych na placu:

„Pięćdziesiąt lat temu również byłem na tym placu…   — tamtej nocy byliśmy szczęśliwi,  

— przepełnieni entuzjazmem, pewni nadejścia nowej wiosny,   — nowego Zesłania Ducha Świętego wraz z wyzwalającą łaską Ewangelii”.

Można się było spodziewać takich pochwał z ust jednego z głównych projektodawców Vaticanum II.

Niespodziewanie jednak, ton wypowiedzi stał się bardziej powściągliwy, gdy dodał — „dziś nasza radość jest bardziej wyważona, pokorna…”.

Rzeczywiście!   Można się zastanawiać, co się dzieje w umyśle tego człowieka, zatwardziałego modernisty,   gdy przygląda się kompletnej farsie wywołanej przez jego ukochany sobór.

To prawda,   w chwili szczerości może on przyznać,   że sprawy nie potoczyły się tak jak oni   (liberalni biskupi i ich periti)   tego oczekiwali.

Lecz  przyznać się, że sobór był porażką – a tym bardziej fałszywym soborem – nigdy w życiu.

Zbyt wiele zainwestowali w „reformy” Vaticanum II,   by przyznać się do jego klęski,   chociaż dla każdego uczciwego obserwatora jest to jasne jak słońce.

My, tradycyjni katolicy wspominając minione pięćdziesiąt lat od daty jego rozpoczęcia   nie widzimy nic prócz katastrofy będącej wynikiem Vaticanum II.

Historia Kościoła nigdy nie odnotowała tak druzgocącego ciosu wymierzonego w Kościół i dusze.

Czytaj dalej…

Ten wpis został opublikowany w kategorii „Nostra aetate”, Benedykt XVI, Sobór Watykański II. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.