Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo z opisem jego rozwoju, skuteczności i doznanych łask

Nabożeństwo Trzech  Zdrowaś Maryjo  z opisem jego rozwoju, skuteczności i doznanych łask

mary-vivarinigem_catholictradition.orgNabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo należy do jednych z najskuteczniejszych i najstarszych w Kościele.  — Praktykującym je Najświętsza Panna obiecała wytrwanie w stanie łaski uświęcającej aż do śmierci.

Trzy Zdrowaś Maryjo odmawia się rano i wieczorem.   — Przy każdym Zdrowaś   — należy myśleć o jednej z Trzech Osób Boskich i dziękować za

  POTĘGĘ    jaką   Matka   Boża   otrzymała od Boga Ojca,  — MĄDROŚĆ od Syna Bożego   — i  SŁODYCZ I MIŁOSIERDZIE  od Ducha Świętego.

Po   trzech   Zdrowaś Maryjo  —  należy   odmówić   z   całą gorącością ducha i z  żywym pragnieniem, by prośba nasza była wysłuchana, krótki akt strzelisty:

 „O Maryjo, moja Dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.

***

„Niechże spowiednik bardzo się stara zachęcać do Nabożeństwa do Matki Bożej, szczególnie dzieci i niech je nakłania do odmawiania na co dzień Różańca i Trzech Zdrowaś Maryja rano i wieczór.”

  —   pisał św. Alfons Liguori.

Odmawianie Trzech Zdrowaś Maryjo było wpajane przez św. Jana Bosco dzieciom i młodzieży po wszystkich zakładach salezjańskich i to głównie celem wyproszenia czystości i wytrwania do końca.

Jedno z wielu opisanych świadectw:

— Pewna zrozpaczona osoba była bliska odebrania sobie życia. Nagle przypomina sobie, że polecono jej odmawiać co dzień Trzy Zdrowaś Maryja.

Zaczęła je też odtąd stale odmawiać  —  i natychmiast odzyskała spokój wewnętrzny i zaniechała zamiaru odebrania sobie życia.

Św.   Gabriel  od Matki Bożej Bolesnej ze Zgromadzenia Pasjonistów odmawiał te Trzy Zdrowaś Maryja ciągle   w rozmaitych intencjach.

Ilekroć pragnął jakąś łaskę otrzymać z rąk Królowej Nieba,   odmawiał w tym celu trzy Pozdrowienia Anielskie   i zawsze był wysłuchany.

—————

Szeroki opis, historię, świadectwa oraz Nowennę Trzech Zdrowaś Maryjo zawiera broszurka „Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo” —  na podstawie wydania: Siostry Wizytki, Kraków 1939r. 

Sanctus.pl

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo z opisem jego rozwoju, skuteczności i doznanych łask

mary-vivarinigem_catholictradition.org

Najstarsze i najskuteczniejsze obok Różańca Nabożeństwo Maryjne polecane przez papieży, wielkich doktorów i mistyków Kościoła św.

Jednym z najpotężniejszych środków zbawienia, jedną z najpewniejszych oznak wybrańców Boga,   —  jest bez zaprzeczenia Nabożeństwo do Najświętszej Panny.

Wszyscy Święci Doktorzy Kościoła jednogłośnie wyznają za św. Alfonsem Liguori, że:

— „Pobożny sługa Maryi nigdy nie zginie”.

Główną rzeczą w Nabożeństwie do Maryi jest wytrwanie w nim do końca.

Pobożna praktyka odmawiania Trzech Zdrowaś Maryja należy do jednych z najskuteczniejszych i najstarszych w Kościele, bo sięga czasów Apostolskich.

Odmawiającym codziennie Trzy Zdrowaś Maryja  — Najświętsza Panna obiecała wiele szczególnych łask za życia oraz ostateczne wytrwanie w stanie łaski uświęcającej aż do końca,   — czyli szczęśliwej śmierci.

Nadto daje odczuć w godzinie śmierci swoją Matczyną i Miłosierną obecność.

— Niektórym świętym i pobożnym duszom zjawiała się w postaci widzialnej.

***

Podstawa wydania: Siostry Wizytki „Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryja” Kraków 1939 r.

Nihil obstat
ks. Stefan Mazanek

IMPRIMATUR Nr L.8595/27
Książęco-Metropolitalna Kuria
+ Adam Stefan Sapiecha
Książe-Metropolita Krakowski
Kraków, dnia 7 listopada 1927r.

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo_sanctus.com.pl

Nowennę Trzech Zdrowaś Maryjo zawiera broszurka „Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo” —  na podstawie wydania: Siostry Wizytki, Kraków 1939r. 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: