KORONKA do Matki Boskiej Częstochowskiej

Koronka ta w czasie ostatniej wojny bardzo była rozpowszechniona; odmawiało ja tysiące Polaków po schronach, lasach, nawet po obozach koncentracyjnych. Wielu z nich doznało nadzwyczajnej opieki Najświętszej Maryi Panny.

Odmawia się ją na zwykłym różańcu złożonym z 5 dziesiątków.

Na początku mówi się modlitwę św. Bernarda:

188px × 250px

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano abyś opuściła tego,   kto   się   do   Ciebie   ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę  prosi.

Tą ufnością ożywiony, do Ciebie o Panno nad pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.

O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Ojcze nasz … Zdrowaś Maryjo … Chwała Ojcu …

(Na dużych paciorkach, zamiast Ojcza nasz mówi się):

Boże nieskończonego miłosierdzia, zmiłuj się nad nami!

 (Na małych paciorkach, zamiast Zdrowaś Maryjo mówi się):

 O Najświętsza Panno Maryjo Częstochowska, ratuj nas!

 Albo drugie wezwanie:

O Najświętsza Panno Maryjo Częstochowska, wspomagaj nas!

 (zamiast Chwała Ojcu, mówi się):

 Królowo Polski, módl się za nami!

 (Na zakończenie):

 Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami nie racz gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno Chwalebna i Błogosławiona.

O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem Swoim nas pojednaj, Synowi Twojemu nas polecaj, Twojemu Synowi nas oddawaj.

+ Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko.
+ Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
 

Módlmy się: Wszechmogący i Miłosierny Boże, któryś dla obrony  Narodu polskiego w Najświętszej Maryi Pannie nieustanną pomoc przedziwnie ustanowić raczył oraz Jej święty Obraz Jasnogórski wielką czcią wiernych otoczony cudami wsławił, spraw łaskawie, abyśmy taką obroną wsparci, walcząc za życia, odnieść zdołali zwycięstwo nad złym wrogiem naszym w godzinę śmierci. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

—————————————————————–
emjot
Na podstawie : O. Franciszek Uryga: Krzyż naszą ucieczką; KSIĄŻECZKA DO NABOŻEŃSTWA; wyd. IV, Poprawił i uzupełnił o. Benignus Piotr Deptuła. Klasztor Ojców Cystersów, Kraków- Mogiła, 1988., s. 410-413.
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, DO MATKI BOŻEJ, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Kościół Katolicki w Polsce, KRÓLOWA POLSKI, Krucjaty, NABOŻEŃSTWA - MODLITWY, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, ZWYCIĘSTWA MARYI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.