Kilka słów o Fatimie – Wizja zapowiedzi Objawień już 500 lat wcześniej!!!

fatima.pt/pt

… ponad 400 lat przed objawieniami w Cova da Iria (Fatima) — Matka Boża zapowiadała pojawienie się „potwora ze wschodu”, — zgubnej zarazy „błędów Rosji”, —  jak to ujęła w 1917 r. w Fatimie.

—  „Powstanie potwór ze wschodu, który przysporzy ludzkości wiele cierpień,  — ale zostanie on zniszczony przez Naszą Panią Różańca Świętego z Fatimy, —  jeśli  wszyscy  ludzie  będą ją gorąco wzywać.”

— „Szatan wywoła okropną wojnę, ale na koniec przegra ją, ponieważ Najświętsza Dziewica, Matka Boża i świętego Różańca z Fatimy, silniejsza   jest od każdego wojska w gotowości bojowej.

***

Starożytna prowincja rzymska Lusitania dała początek narodowi, który dzisiaj zwie się Portugalią. Kraj ten powstał dzięki królowi Alfonsowi I, zwanemu Zdobywcą, którego żoną była Mafalda Sabaudzka.

Alfons I powierzył obronę przed muzułmanami bohaterskiemu przywódcy don Gonzalo. —  W nagrodę za dobrze wypełniony obowiązek, za odniesione zwycięstwa, otrzymał on prawo wybrania sobie za żonę najpiękniejszej spośród uwięzionych muzułmanek.

— Wybrał  on piękną Fatimę. Imię to było popularne wśród kobiet muzułmańskich, ponieważ nosiła je ukochana córka Mahometa.

Fatima zgodziła się na ślub dobrowolnie, ale do jego zawarcia potrzebne było przyjęcie przez nią katolicyzmu. —  Zgodziła się ona i na to, ale pod warunkiem, że jej nauczycielką prawd wiary katolickiej będzie sama królowa Mafalda.  — Tak też się stało.

Niestety Don Gonzalo i Fatimie nie było dane żyć długo razem na tej ziemi.

Fatima umarła w młodym wieku, — a zakochany don Gonzalo wycofał się do klasztoru cystersów w Alcobaça.

— W tamtej właśnie okolicy założył on osadę, którą nazwał imieniem swojej ukochanej: Fatima. 

— W jednym z ufundowanych przez siebie kościółków złożył don Gonzalo doczesne szczątki swojej ukochanej.

W późniejszych latach spoczęła obok niej także jej „katechetka”, królowa Mafalda Sabaudzka.

Zapowiedź objawień fatimskich

6 X 1454 w klasztorze dominikańskim w Alba (prowincja Cuneo, płn. Italia) umierała siostra Filipina dei Storgi.

Dopiero w 2000 r. władze klasztorne ujawniły 500-letnie dokumenty, które szczegółowo opisywały wizję umierającej zakonnicy, —  to co siostra Filipina przekazała asystującym przy jej śmierci.

Oto jedno ze znamiennych zdań

—  „Powstanie potwór ze wschodu, który przysporzy ludzkości wiele cierpień,  — ale zostanie on zniszczony przez Naszą Panią Różańca Świętego z Fatimy, —  jeśli  wszyscy  ludzie  będą ją gorąco wzywać.”

Tak więc ponad 400 lat przed objawieniami w Cova da Iria (Fatima) — Matka Boża zapowiadała pojawienie się „potwora ze wschodu”, — zgubnej zarazy „błędów Rosji”, —  jak to ujęła w 1917 r. w Fatimie.

Siostra Filipina kończyła wizję tymi słowami:

— „Szatan wywoła okropną wojnę, ale na koniec przegra ją, ponieważ Najświętsza Dziewica, Matka Boża i świętego Różańca z Fatimy, silniejsza   jest od każdego wojska w gotowości bojowej.

Maryja zwycięży go na zawsze.”

«Satana provocherà una terribile guerra ma alla fina la perderà perché la vergine Santissima Madre di Dio e del santissimo Rosario di Fatima, più forte di un esercito in ordine di battaglia, lo vincerà per sempre».

————————————

Z książki „Fatima e la passione della chiesa”,  Cristina Siccardi

Za; https://ksadam.wordpress.com/2012/06/12/kilka-slow-o-fatimie/#more-2190

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, FATIMA, FATIMA, Matka Boża Fatimska, OBJAWIENIA - PROROCTWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s