CHRYSTUS z Cordoby – jedyny taki Krzyż na świecie – ZACHĘTA DO MEDYTACJI WYNAGRADZAJĄCEJ

List M.C. z Brazylii do TIA: 12 lutego 2015

Ponieważ w najbliższy weekend ludzie będą świętować karnawał na całym świecie, mam propozycję: — zastanówmy się nad podjęciem medytacji wynagradzającej,  będącej zadośćuczynieniem dla Pana Jezusa za niezliczone zniewagi,  jakich dozna w tych dniach.

Ostatnie trzy dni karnawału,  „święto mięsa” — początkowo miały charakter zabawy wśród prostego ludu, jako „pożegnania z mięsem”, — po którym katolicy rozpoczynali 40 dni Wielkiego Postu, —  a w tym czasie pokuty, nikt nie miał prawa jeść mięsa.

Niewinne festyny ludowe po II wojnie światowej zostały przekształcone w niemoralne spektakle i widowiska, — zwłaszcza w Brazylii i Argentynie w rytmie nowo powstałych tam modnych, wyuzdanych tańców i muzyki (samba, tango). — Z upływem czasu, do nowej muzyki i tekstów zostały wprowadzone „modyfikacje”,  zachęcające do jeszcze większej rozpusty.

Zwyczaj „pożegnania z mięsem” stał się faktycznie kultem ciała; —  słowo carnemięso — w języku portugalskim i hiszpańskim tłumaczy się dokładnie tak samo – oznacza zarówno mięso jaki i ciało…

Faktycznie, mamy zatem do czynienia z kompletną transformacją tego początkowo niewinnego zwyczaju, — odbyła się ona na drodze zastosowania tego samego słowa, nadając mu sens drugiego znaczenia;  —  „święto mięsa” stało się „świętem ciała”  w  najbardziej ordynarnym aspekcie.

Więc moja sugestia jest taka, — że my, katolicy, — w tych dniach nie powinniśmy brać udziału w żadnej z tych szkodliwych zabaw i festiwali, ani oglądać ich w telewizji.

Zachęcam także do medytacji o Męce naszego Pana Jezusa Chrystusa – jak wybrał Krzyż, aby odkupić nas od długu grzechu i ile za nas wycierpiał.

W tym celu, nic nie wydaje mi się bardziej odpowiednie, niż pieczołowite przestudiowanie zdjęć poszczególnych fragmentów rzeźby przedstawiającej Chrystusa Ukrzyżowanego znajdującej się w Cordobie, w Hiszpanii.

Zamiarem  artysty było  —  w miarę możliwości —  przeniesienie na rzeźbę przesłania informacji o Męce Pańskiej, znajdujących się na Całunie Turyńskim.

Uważam, że ta rzeźba być może jest  najlepszym i obiektywnym odtworzeniem wyglądu naszego Pana Jezusa Chrystusa, kiedy żył pośród ludzi.

Jeśli zgadzasz się z moją sugestią, proszę przekaż te słowa do swoich czytelników, zachęcając ich i  prosząc, aby podjęli ten Akt wynagradzający. [..]

Rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego w Cordobie, Hiszpania

B_771_Xto_1

B_771_Xto_2

Autorem Chrystusa Ukrzyżowanego jest rzeźbiarz Juan Manuel Miñarro z Uniwersytetu Bortherhood w Cordobie, który jest również profesorem Uniwersytetu w Sewilli.

Rzeźba Chrystusa jest wiernym odzwierciedleniem, — aż do odtworzenia ostatniego szczegółu traumatycznych cierpień udręczonego Ciała, — wyniku prac interdyscyplinarnego zespołu naukowców, którzy zajmowali się badaniem Całunu.

Jest to jedyny taki Krucyfiks na świecie — wiernie ukazujący rzeczywistą, naturalną postać Chrystusa i Jego cierpienie.

— Na podstawie badań Całunu przez uniwersytety w Bolonii i Pavii —  przedstawia Człowieka mającego  metr osiemdziesiąt   wzrostu,  z ramionami  rozciągniętymi na krzyżu pod  kątem  65 O.  — z dokładnie odtworzonymi ranami  Człowieka  z  Całunu Turyńskiego.

Korona cierniowa tworzy hełm, obejmujący całą czaszkę.

Uważa się, że do wykonania korony cierniowej Chrystusa, został wykorzystany krzew z rodzaju „ziziphus jujuba” o twardych, nie zginających się cierni  — na który wskazywali palestyńscy  botanicy.

Prawa strona twarzy jest opuchnięta i sina,  na skutek złamania kości policzkowej.

Język i palce przedstawione są w niebieskawym odcieniu, zasinieniu typowym przy niewydolności serca. — Skóra posiada dokładny wygląd osoby, która nie żyje od godziny.  — Brzuch w wyniku  ukrzyżowania  jest spuchnięty.

Prawe ramię uległo przemieszczeniu na skutek  wspierania się na nim ukrzyżowanego Człowieka,  pragnącego złapać powietrze w trakcie procesu duszenia…

Kciuki są dośrodkowo ściągnięte w każdej dłoni. Jest to reakcja nerwu na przedmiot przenikający nadgarstek. (gwoździe).

Istnieją dwa rodzaje krwi w organizmie; — krew przed śmiercią jak również plazma  — osocze — krew po śmierci na skutek zadanych tortur;

Taka była badana przez hematologów — osocze w surowicy —  taka jak wypłynęła z rany w boku.

Rany odzwierciedlają te pozostawione przez rzymskich żołnierzy, — zadane przy użyciu biczy do wykonywania kary, — bicze były zakończone metalowymi kulkami z kolcami  rozszarpującymi ciało.

Biczowanie było tak pomyślane — aby osoba skazana na ubiczowanie nie umarła w czasie tortur.

Skóra na kolanach jest zdarta z powodu upadków; — odkryto ziarna ziemi pochodzącej z Jerozolimy, która wbiła się do  poranionego Ciała.

Palce u nóg również mają niebieskawe, zasiniałe zabarwienie z powodu niewydolności serca.

Pod hebrajskim napisem, znajduje się tłumaczenie na język grecki i łaciński pisane od prawej do lewej, — błąd często występujący w tym czasie na tym obszarze.

Aby powiększyć zdjęcia kliknij  tutaj

+++

Tłumaczenie emjot

za; http://traditioninaction.org/Questions/B771_Xto.html

Nadesłała Hiacynta USA

* Przypis emjot:  — W Polsce —  ostatki, zapusty, lud. mięsopust, – słowo to oznacza ostatnie dni karnawału od tłustego czwartku kończące się zawsze we wtorek, tzw. „śledzikiem” 

– Środa Popielcowa – oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwanie na Wielkanoc. Obydwa święta są świętami ruchomymi. W ostatki urządza się ostatnie huczne zabawy, bale przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwości.

Największy karnawał  jest karnawał w Rio de Janeiro  — rozpoczyna się w ostatni piątek przed Środą Popielcową i trwa przez pięć dni,  aż do Środy Popielcowej nad ranem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Całun Turyński, CZASY OSTATECZNE, Krzyż Chrystusa, RELIKWIE, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Wizerunki Pana Jezusa, Świętokradztwo, Życie duchowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „CHRYSTUS z Cordoby – jedyny taki Krzyż na świecie – ZACHĘTA DO MEDYTACJI WYNAGRADZAJĄCEJ

  1. Pingback: ROZWAŻANIA O MĘKACH ZBAWICIELA | Православно-Монархическое Братство во имя Нерукотворного образа Всемилостивого Спаса

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.