W Watykanie już się zakładają, komu tym razem Franciszek umyje nogi w Wielki Czwartek

W L’Osservatore Romano ukazał się kalendarz celebracji liturgicznych papieża na najbliższe miesiące.

liturgischer-kalender-des-papstes-karwoche-ostern-2015-300x206

Jest jednak jedna biała plama, jedno miejsce pozostaje puste… Jest to miejsce na wieczorną liturgię Wielkiego Czwartku!

Jest więc tajemnicą, gdzie uda się papież i jak będzie celebrował ten wielki dzień. — A być może nawet sam Franciszek jeszcze tego nie wie.

Fakt białej plamy w kalendarzu rozpala umysły watykanistów, którzy biorąc pod uwagę doświadczenie uprzednich lat, —  prześcigają się w domysłach i stawiają zakłady, jakie to spektakularne miejsce wymyśli tym razem nasz „pokorny papież”, — aby tylko nie odprawić wieczornych uroczystości Wielkiego Czwartku ze wspólnotą rzymską i z kapłanami, jak to tradycyjnie bywało, w Bazylice Laterańskiej.    

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne.

Zmiana, jaką od samego początku wprowadził, odmawiając całowania nóg księżom – tak jak czynił Chrystus Pan swoim Apostołom w Wieczerniku – jest uznawana za poważne odchyleniem od tradycji Kościoła.

Niektórzy kardynałowie i biskupi zdecydowali się pójść krokami Franciszka,

—  a są nawet takie kościoły, w których w duchu nowego ekumenizmu odprawia się paschę  para-żydowską, zanim rozpoczną się uroczystości katolickie.

W Watykanie krążą już przypuszczenia i domysły na temat tego, gdzie Franciszek znów rzuci się do całowania stóp osobom, co ściągnie wiele uwagi mediów fotografujących „pokornego papieża” na kolanach — (które tego dnia nie będą go boleć, przeciwnie niż w sytuacjach, gdy trzeba adorować Jezusa Eucharystycznego),  — a następnie jego zdjęcia w kilka minut obiegną cały świat!

Dlatego miejsce tego „pokornego” czynu musi być tak spektakularne, aby zwróciło ono ponownie uwagę całego świata.

Pytania dotyczące rozdawania Komunii Świętej w tych miejscach osobom, być może niegodnie przyjmującym Jezusa Eucharystycznego, napotykają na Watykanie na ścianę milczenia… Nie można się dowiedzieć prawdy.

Prawdą jednak pozostaje fakt, że Franciszek doprowadził do tego, że Wielki Czwartek nie przywołuje na myśl już dłużej Jezusa ustanawiającego Najświętszy Sakrament,

— ale samego Franciszka, który przecież sam w praktyce usunął wspomnienie tych wydarzeń, i skupił zainteresowanie wszystkich wokół swojej własnej osoby!

+++
(post nadesłany,
źródło: The Eponymous Flower: Holes in Papal Calender: Next „Spectacular” Foot Washing on Maundy Thursday)
Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2015/02/03/w-watykanie-juz-sie-zakladaja-komu-tym-razem-franciszek-umyje-nogi-w-wielki-czwartek/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Franciszek, Nowe '"credo" Franciszka, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.