ZAGŁADA MESSYNY 28 grudnia 1908 r… bluźniercze modlitwy do Dzieciątka Jezus

Dzięciątko Jezus Królewicz_dzieciatko-jezus.blogspot.comMessyna 1908 r. —  jej mieszkańcy lubowali się w bluźnierstwach i rozpuście…

28 grudnia 1908 r. miasta Messyna i Regio di Calabria dotknięte zostały największą katastrofą sejsmiczną, jaką zanotowano do tej pory w Europie. — Wstrząsy wywołały tsunami, a 15-metrowa fala, która uderzyła przed świtem, porwała co trzeciego ze 150 tys. jej mieszkańców.

Woda zniszczyła zapasy żywności, a wszystkie drogi dojazdowe zostały zasypane, pojawiło się kolejne zagrożenie, wobec którego miasta są zupełnie bezradne —  głód.

Zanim nadeszła pomoc z zewnątrz, ludzie walczyli o resztki żywności, słabsi ginęli lub umierali z wycieńczenia. Łączny bilans kataklizmu przekroczył 80 tys. ofiar śmiertelnych.

Messyna nigdy nie odzyskała dawnej świetności, przez wiele lat Włosi nazywali ja Martwym Miastem. — Wydarzenie poprzedzające było niesłychane.

Humorystyczne  pismo  włoskie  drukowane  w  Messynie  pt. ,,II telephono,, w numerze wydanym w Dniu Bożego Narodzenia 25 XII 1908 r. —  zamieściło bluźniercze modlitwy do Dzieciątka Jezus w formie nowenny. Między innymi zwrotkami czytało się takie słowa:  — ,,O Dzieciątko moje, człowieku prawdziwy i Boże, z miłości dla Twego Krzyża odpowiedz na nasze wołanie: Jeśli Ty nie jesteś legendą i mitem, daj znak widomy przez trzęsienie ziemi”

W kawiarniach i na dansingach ludzie z uśmiechem powtarzali te bluźniercze słowa.

I oto nie minęły trzy dni i Znak widomy został dany.

Autor bluźnierczego wiersza, w czasie katastrofy, stracił wszystkich członków swojej rodziny, sam zaś zwariował.

Dodać należy, iż 27 XII 1908, odbyła się w Messynie tajna rada, na której zatwierdzono plan działania, którego celem miało być obalenie religii w Messynie, przy użyciu wszelkich możliwych środków. — Uchwalono skasowanie religii. 

Bóg odpowiedział skasowaniem miasta …

10 kwietnia 1912 r. z portu angielskiego wypłynął w tym czasie największy na świecie olbrzymi statek ,,TITANIC,,.

W drodze do Ameryki — 14-15 kwietnia — pozornie bezpieczny statek,  po zderzeniu z górą lodową poszedł szybko na dno oceanu, ratunek był niemożliwy, —  połowa pasażerów utonęła.

Na jednym boku (burcie) statek nosił napis:  — „Ani sam Chrystus nie zatopi tego statku”, na drugim: — „Nie ma Boga, który by zdołał ten okręt w odmętach morskich pogrążyć”,  — poniżej zaś linii wodnej, przy godle głównego budowniczego:  —  „Ani Boga, ani pana”.

***

NA POCZĄTKU KAŻDEGO DNIA RANO —  MÓW BOGU:

Modlitwa na niepokój i brak czasu. Pozwala zachować hierarchię ważności zajęć. ks. D. Ruotolo T. Bieliński.

Zapraszam Cię Panie Boże, we wszystkie sprawy i spotkania dnia dzisiejszego. Jezu, bądź przy mnie, Błogosław mi, moim   poczynaniom i wszystkim ludziom,  z którymi się spotkam.

Jezu, Ty się zajmij moimi problemami, a ja już teraz dziękuję za to, co się stanie,  bo  nic  się  nie  dzieje  bez  Twojej  wiedzy.  Bądź  wola  Twoja. 

Jezu, ufam Tobie! AMEN.

————————-

BROŃ PRZECIWKO SZATANOWI:

Odejdź precz szatanie, nie mam nic wspólnego z tobą, który jesteś kłamcą. Należę do Jezusa, który jest Prawdą i Życiem.

(Egzorcyzm do prywatnego odmawiania podany przez Maryję s. Józefie Menendez w 1923r.)

MODLITWA  DO  ŚW.  MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

—————————–
(Za zgodą Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej 8-II-1993r. nr184/k/93)

Oprac. tekstu Jerzy P.

http://eduseek.interklasa.pl/kalendarium/index.php?ID=1137&miesiac=12&dzien =28#1137

Zdjęcie: Dzięciątko Jezus Królewicz_dzieciatko-jezus.blogspot.com — dod. emjot

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: