Watykan w Boże Narodzenie: Bluźnierczy atak ukraińskiej aktywistki FEMEN na Szopkę Bożonarodzeniową na Placu św. Piotra

Atak na Szopkę Bożonarodzeniową ma być  początkiem akcji Femenu zatytułowanej „Rzeź niewiniątek” – feministki  zapowiedziały „polowanie” na figurki Dzieciątka Jezus.

VATICAN CITY (AP) | W czwartek, w Boże Narodzenie 25 grudnia 2014, żandarm z sił bezpieczeństwa Watykanu zatrzymał ukraińską feministkę z grupy FEMEN.

– Aktywistka  w  „stroju” toples  –  podczas  błogosławieństwa  Urbi  et  Orbi  — porwała figurkę Dzieciątka Jezus z Szopki Bożonarodzeniowej ustawionej na Placu Świętego Piotra w Watykanie i ściskając ją wrzeszczała: „Bóg jest kobietą.”

Rzecznik Watykanu — ksiądz Lombardi —  powiedział w piątek, że  — ukraińska działaczka Yana Zhdanova została aresztowana do przesłuchania. Podkreślił, że incydent miał na celu  — celowe obrażenie uczuć religijnych” licznie zgromadzonych wiernych.

Przypomniał, że w zeszłym miesiącu trzy aktywistki FEMEN w toples  – co jest ich cechą — znalazły się w Watykanie na Placu Świętego Piotra, aby zaprotestować przeciwko wizycie papieża w Parlamencie Europejskim.

A zatem słuszne jest postępowanie z odpowiednią surowością wobec powtarzających się aktów, które celowo i wielokrotnie poważnie naruszają poszanowanie prawa wiernych do ich religii” —  powiedział w oświadczeniu ks. Lombardi.

Ewentualne grożące kary, —  jeśli prokurator postawi zarzuty —  to grzywna za dokonanie obscenicznych aktów publicznych, obelgi i kradzież.

„Incydent” z Szopką Bożonarodzeniową w Watykanie to kolejny z serii „protestów” powtarzający się w ciągu ostatnich lat ruchu feministek z FEMEN walczących o równouprawnienia dla gejów i prawo kobiet do aborcji.

Atak na Szopkę Bożonarodzeniową ma być  początkiem akcji Femenu zatytułowanej „Rzeź niewiniątek” – feministki z organizacji zapowiedziały „polowanie” na figurki Dzieciątka Jezus.

 Vatican arrests activist who bared chest in square_news.yahoo.com_AP Photo, File 1Vatican arrests activist who bared chest in square_news.yahoo.com_AP Photo, File
Vatican arrests activist who bared chest in square_news.yahoo.com_AP Photo, File 2Vatican arrests activist who bared chest in square_news.yahoo.com_AP Photo, File
Watykan Półnaga działaczka Femenu porwała figurę Jezusa _wprost.pl_femen.orgWatykan Półnaga działaczka Femenu porwała figurę Jezusa _wprost.pl_femen.org
+++

Osobiście już nawet nie wiem, czy bardziej jestem wściekła, zdziwiona czy do bólu zraniona… czy może wszystko jednocześnie…

— co to za „wierny lud” gromadzi się na tym Placu????  — gawiedź przychodząca dla zabawy w nadziei  zaskoczenia przez „super papę”???

To samo dotyczy świątyń, jak ostatnio we Francji… co to ma znaczyć?!

— zamiast po chrześcijańsku wziąć za kudły i wywlec po bruku, gdzie pieprz rośnie, to czekają aż władza — zresztą z głupawym rozbawionym uśmieszkiem na facjacie — podejmie interwencję???

Kiedy dokonano zamachu na Jana Pawła II, to wierni — nie bacząc, że zamachowiec ma broń — rzucili się na niego i go ujęli… a teraz patrzą na rozebrane wariatki, jak profanują  KATOLICKOŚĆ I ŚWIĘTE WIZERUNKI…

Wiem jedno, kara będzie straszna…  bluźnierstwa przeciwko Bogu w Dzieciątku Jezus  — nigdy nie pozostają bezkarne…

emjot:  26 gru 2014

źródła:
http://news.yahoo.com/vatican-arrests-activist-bared-chest-square-
http://www.wprost.pl/ar/486558/Watykan-Polnaga-dzialaczka-Femenu-porwala-figure-Jezusa/
Ten wpis został opublikowany w kategorii FEMINIZM - HOMOSEKSUALIZM, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.