Błogosławiona Anna – Maria Taigi – „Trzy Dni Ciemności”

Crisogono_mostholyname.org - szklany sarkofagBłogosławiona Anna-Maria Taigi (29 maj 1769 – 9 czerwca 1837, w szklanej trumnie;  kościół  św. Chryzogona w Rzymie
Osiemnaście lat po śmierci, jej ciało pozostało świeże i całkowicie zachowane , jak gdyby była pochowana dzień wcześniej.

Notatka  biograficzna:  Papieże  i  kardynałowie mówili o tej świętej mężatce, jako o jednej z największych świętych wszystkich czasów.

Była  chwalona  przez  papieża  Benedykta  XV  w czasie beatyfikacji w dniu 20 maja 1920 r.  jako  wzorowa żona i matka, wspomagała ubogich.

Często  była  w  ekstazie, dokonywała cudów uzdrowienia, czytała serca, prze- powiadała  śmierć  i  miała  wizje przyszłych wydarzeń. Przepowiedziała dwie wojny światowe.

Jej przyjaciele nie mogli jej skłonić, aby dać swoim dzieciom nic więcej, niż to , w  jakich  warunkach  się  urodziły.  Gdy  kończyły się jej pieniądze, mówiła o tym  Bogu  i  Bóg  posyłał  to,  co  było  konieczne. Uważała, że dobrze jest żyć z dnia na dzień, jak ptaki.

Królowa  na  uchodźctwie  w  Rzymie  chciała  dać jej pieniędzy. — „Madame”, odparła, „Jaka prosta jesteś! Ja służę Bogu, a On jest bogatszy niż ty. „

 Dotykała  chorych,  i  byli  wyleczeni;  ostrzegła  innych  o ich zbliżającym się końcu  życia  i  umierali świętą śmiercią. Przechodziła wielkie wyrzeczenia za dusze  w  czyśćcu, i dusze, raz uwolnione, przychodziły do niej …

Cierpiała na ciele i duszy … Zrozumiała, że ​​jej zadaniem było odpokutować za grzechy  innych, że Jezus zjednoczył ją ze Swoją Ofiarą. Miała bóle Bożej Miło- ści o skali, której żadne słowa nie wyjaśniają.

Czasami po  przyjęciu  Komunii  Świętej  upadała  i  leżała jak rażona atakiem serca. Prawdę mówiąc, jej stany ekstazy były ciągłe, ponieważ jej poczucie obe cności Boga było ciągłe … Wszystek ból był słodki do niej …

Osiemnaście lat po śmierci, jej ciało pozostało świeże i całkowicie zachowane , jak gdyby była pochowana dzień wcześniej.

Oto jej przepowiednie o Trzech Dniach Ciemności:

„Bóg  ześle  dwie  kary:  jedna  będzie  w postaci wojen, rewolucji i innego zła, to będzie pochodziło z ziemi, inne zostaną wysłane z Nieba.

Nad  całą  ziemię  przyjdą intensywne ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce. Nic nie będzie widać, a powietrze będzie obciążone zara- zą, które dotknie głównie, ale nie tylko, wrogów religii.

Podczas  tych  ciemności nie będzie można użyć żadnego światła wytwo- rzonego przez człowieka z wyjątkiem pobłogosławionych świec.

Ten, kto z ciekawości otworzy okno, żeby wyjrzeć, albo też wyjdzie z do- mu, zginie na miejscu. W ciągu tych trzech dni, ludzie powinni pozostać w swoich domach, odmawiać Różaniec i błagać Boga o miłosierdzie. „

Błogosławiona  Anna Maria Taigi (1769-1837) otrzymała niespotykany i wyjąt kowy  dar kuli słońca, w której widziała wszystkie wydarzenia przeszłe, teraź- niejsze i przyszłe

„Wszyscy wrogowie Kościoła, znani, czy nieznani, zginą na całej ziemi w czasie tych powszechnych ciemności, z wyjątkiem kilku, których Bóg nie bawem nawróci.

Powietrze  będzie  zainfekowane  przez  demony,  które  pojawią  się pod wszelkiego rodzaju ohydnymi postaciami…

Religia będzie prześladowana, i kapłani mordowani. Kościoły będą zam knięte, ale tylko na krótki czas.

Ojciec Święty będzie zmuszony do opuszczenia Rzymu.”

———————————–

Od tłum.

Uczestniczyłam w prelekcji księdza, Vice-postulatora procesu kanonizacyjne go Anny Marii Taigi.  Jest  ona jedną z patronów Rzymu, prawdopodobnie du- szą ofiarną za Napoleona.

Ksiądz ten opowiadał o ostatnio znanym mu cudzie za przyczyną Bł. Taigi.

Otóż podczas nieobecności rodziców, wybuchł pożar w domu, w którym spała kilkuletnia  dziewczynka.  Pożar  rozszerzył  się  już tak poważnie, że strażacy wbrew  rozpaczliwym  krzykom matki, nie pozwolili nikomu zbliżyć się do pa- lącego się domu.

Wtedy matka, trzymając w ręku właśnie ten obrazek Bł. Anny Taigi, zawołała:

„Bł. Anno Mario Taigi ratuj moje dziecko!”

W tej samej chwili, z tyłu, za placami ludzi odezwał się głos dziewczynki:

„Mamo, jestem tutaj.”

 ————————–

z: http://www.aculink.net/~catholic/saints.htm fragment książki Yves Dupont’a, Catholic Prophecy, TAN, 1973
http://www.opusdeialert.com/blessed-anna-maria-taigi .htm fragmenty książki Louis Veuillot’a, The Fragrance of Rome
Za; http://www.duchprawdy.com/bl_anna_maria_taigi_trzy_dni_ciemnosci.htm
Ten wpis został opublikowany w kategorii bł. Anna-Maria Taigi, bł. Anna-Maria Taigi Włochy, CUDA, CZASY OSTATECZNE, OBJAWIENIA - PROROCTWA, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.