Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Włoch się „nie utożsamia”

Jego Elokwencja abp Nunzio Galantino Sekretarz Generalny Konferencji Epi- skopatu Włoch  „nie utożsamia się” z

„pozbawionymi wyrazu twarzami  tych,  którzy odmawiają różańce pod klinikami w których wykonuje się zabiegi przerywania ciąży (w orygina le: l’interruzione della gravidanza)  ale  z  tymi  młodymi  ludźmi, którzy sprzeciwiają się tej praktyce  i  walczą o lepsze warunki życia, prawo do opieki zdrowotnej i do pracy”

Ksiądz arcybiskup spytany o wyzwania stojące przed włoskim  Kościołem  od- parł:

„Musimy być zdolni do tego aby bez traktowania tego jak tabu, otwarcie mówić o takich sprawach jak żonaci kapłani, udzielanie Eucharystii roz wodnikom,  homoseksualizm,  oczywiście zgodnie z Ewangelią i zwraca- jąc uwagę na okoliczności”

Spytany o to czy włoski episkopat będzie się aktywnie przeciwstawiał pracom legislacyjnym  rozszerzającym  możliwości  aborcji  i eutanazji, ksiądz arcybi- skup odrzekł, że

„mamy przed oczami fakt świętości życia, Nie możemy się tak jak wcześ- niej koncentrować na sprawach aborcji i eutanazji, gdyż pomiędzy nimi są sprawy ludzkiego życia, które się ciągle zmienia”.

Na koniec dodaje, że

„dzięki  pontyfikatowi  papieża  Franciszka  Kościół  włoski ma  nadzwy-czajną szansę przestawić się ku oczekiwaniom duchowości, moralności i kultury obecnych czasów”

—————————

źródło włoskie

Czyli episkopat włoski też już pozamiatał po katolicyzmie. Czekamy na nasz. Chyba nie zamierza odstawać od swoich konfratrów z Zachodu?

Napisał Dextimus dnia 17.5.14 sobota

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: