Tajemnica fatimska – Fatima Kwestionowana – J.E. bp Ryszard Williamson

Fatima - Objawienie_.thumb.mail.yahoo.com

Tajemnica fatimska 

Na światło dzienne  wyszła kolejna rekonstrukcja trzeciej części Tajemnicy Fatimskiej, objawionej przez Matkę Bożą siostrze Łucji w lipcu 1917.

Najświętsza Maryja Panna życzyła sobie, aby ją podać do publicznej wiadomości najpóźniej w 1960, —  ale   podstępni  ludzie Kościoła kontrolujący Rzym twierdzili, że tylko pozwoliła, aby została opublikowana od 1960,   — a jest zamknięta pod kluczem od tamtej pory.

Na podstawie wskazówek dotyczących jej zawartości ujawnionych przez kilku ludzi Kościoła, którzy mogli ją przeczytać,   — dokonanych zostało kilka prób jej zrekonstruowania.   — Wiele przemawia na korzyść tej ostatniej.

Oto jak rzecz się ma.

Kardynał   Ottaviani  (1890-1979) był wysoko postawionym mężem Kościoła za   papieży  Piusa XII, Jana XXIII i Pawła VI, głównym obrońcą Wiary od 1959 do 1968.   — Pozwolono mu przeczytać Tajemnicę, ale skoro był zobowiązany tajemnicą, znalazł sposób na ujawnienie jej bez ujawniania jej.

Dodając materiał tak, aby dwu czy trzykrotnie wydłużyć oryginalną Tajemnicę, pozwolił, aby opublikowana została przedłużona wersja, zwłaszcza w niemieckim magazynie zatytułowanym Neues Europa.

Ale  władze watykańskie z łatwością mogły ją odrzucić jako fałszywkę, za którą teraz się ją uważa, ponieważ wiadomo było, że oryginalna Tajemnica ma tylko 25 ręcznie pisanych linijek.

Jednakże, kardynał miał przyjaciela, x. Ludwika Villę (1918-2012), walecznego kapłana i obrońcę prawdziwego Kościoła, zwłaszcza przeciwko masonerii.

W pewnym momencie kardynał wyjawił x. Villi dokładnie które części dłuższej wersji pochodzą z oryginalnej Tajemnicy, a x. Villa z kolei, powiedział to samo swemu wiernemu świeckiemu współpracownikowi, dr Franciszkowi Adessie, który właśnie umieścił tę samą informację w broszurce niedawno opublikowanej po francusku.

Taka zatem miałaby być oryginalna „Trzecia Tajemnica”:

Wielka kara zstąpi na całą ludzkość, nie dzisiaj, nie jutro, ale w drugiej połowie XX wieku. Nigdzie na świecie nie będzie porządku, a Szatan będzie rządził na najwyższych miejscach, określając przebieg wydarzeń.

Uda mu się nawet dojść do szczytu Kościoła. Otóż, dla Kościoła również przyjdzie czas jego największych prób. Kardynałowie będą się przeciwstawiać kardynałom, biskupi będą się przeciwstawiać biskupom. Szatan będzie kroczył pośrodku nich i w Rzymie będą zmiany. To, co jest zgniłe, upadnie, co upadnie, już więcej nie powstanie.

Kościół zostanie zaciemniony, a cały świat przejęty przerażeniem. Wielka wojna zostanie rozpętana w drugiej połowie XX wieku. Ogień i dym spadnie z Nieba, wody oceanów zamienią się w parę, piana morska podniesie się, opanowując i zalewając wszystko.

Wiele milionów ludzi umrze z godziny na godzinę, podczas gdy ci, którzy przeżyją, zazdrościć będą zmarłym. Śmierć będzie wszędzie z powodu błędów szaleńców i popleczników  Szatana, którzy wtedy i tylko wtedy będą panowali nad światem.

W końcu, gdy ci, którzy przeżyją te wydarzenia będą jeszcze żyli, ogłoszą raz jeszcze Boga i chwałę Bożą i będą Mu służyli tak, jak ludzie to robili, gdy świat jeszcze nie stał się taki zepsuty.”

X. Mikołaj Gruner, specjalista od objawień fatimskich, uważa, że ta wersja Tajemnicy może być niekompletna, ze względu na brak wzmianki o Apokalipsie oraz zalecanego działania.

Można też podnosić obiekcję, że druga połowa XX wieku przyszła i minęła bez żadnej wojny światowej. Ale czyż szaleńcy nie wzniecają wojny na Bliskim Wschodzie, nieprzerwanie od o wiele wcześniej niż 2000 rok aż po dziś dzień?

Warto też zwrócić uwagę, że każde zdanie w tej wersji Tajemnicy pojawia się w wersji Neues Europa (dostępnej w internecie), pośród materiału pochodzącego czy skopiowanego z innych pobożnych źródeł.

Jakkolwiek by nie było, niech Bóg naprawdę zmiłuje się nad nami, a my bez ustanku módlmy się na Różańcu.

Fatima Kwestionowana

Na początku XX wieku Bóg z pewnością dał nowoczesnemu światu dwa wielkie światła: dla teorii przez Piusa X encyklikę Pascendi w 1907, aby potępić główny błąd subiektywizmu; dla praktyki przez Swoją Matkę fatimskie objawienia w 1917 roku, aby udzielić remedium na potworną plagę komunizmu.

Ale Diabeł odciąga uwagę od Pascendi i podnosi serię obiekcji, aby zdyskredytować Fatimę.

Oto kilka z głównych obiekcji:

* Jakże możemy poważnie traktować kardynała Ottavianiego wersję trzeciej części Tajemnicy Fatimskiej, gdy podobno Matka Boża mówi, że trzecia Wojna Światowa rozpocznie się pod koniec XX wieku? Rok 2000 nadszedł i minął, a trzeciej Wojny Światowej nie było.

Zachodzi ciekawe podobieństwo między drugą i trzecią częścią Tajemnicy Fatimskiej.

W drugiej części Matka Boża powiedziała, że wojna gorsza od I WŚ rozpocznie się za panowania następnego Papieża, którym był Pius XI.

Jednak Pius XI umarł na wiosnę 1939 roku, a II WŚ została ogłoszona dopiero jesienią, gdy Papieżem był Pius XII. Czy coś się Matce Bożej w kalendarzu pomieszało?

Nie, po prostu opierała się na rzeczywistości, a nie na zewnętrznym wyglądzie. W rzeczywistości II WŚ rozpoczęła się w 1938 roku, gdy Stalin decydował się na dokonanie paktu z Hitlerem, tak aby umożliwić Hitlerowi rozpoczęcie wojny na froncie zachodnim.

W Liście Rektora z maja 2000 roku (na eleisonkommentar.blogspot.com) można przeczytać o całej fascynującej historii tego prawdziwego początku II WŚ.

Otóż, niezależnie od tego, czy wersja Ottavianiego jest lub nie jest prawdziwą „Trzecią Tajemnicą”, czyż nie może być faktem to, że III WŚ rozpoczęła się na Bliskim Wschodzie przed rokiem 2000, na przykład wraz z pierwszą inwazją Iraku w 1991 roku?

Sprawy nie zawsze się mają tak, jak może się zdawać.

* Podczas II WŚ widzieliśmy straszne bombardowania Drezna, Tokyo, Nagasaki. Co tu będzie nowe?

Oblicza się, że całkowita liczba ofiar II WŚ szacowana była na jakieś 66 milionów, na dziesiątki milionów.

Jeśli prawidłowo czyta się kilka ostrzeżeń Matki Bożej, i nie tylko w Fatimie, ofiary III WŚ i Kary Boskiej będą szacowane na tysiące milionów. W porządku 100 razy gorszym.

* Ale jaka materialna Kara Boska mogłaby być gorsza, niż duchowa kara naszych czasów?

Prawda, zaraz po Upadku Adama i Ewy, Sobór Watykański II był najgorszą katastrofą w całej historii ludzkości. Jednak zasadnicza większość ludzi widzą ją jako wielkie wyzwolenie.

„Kije i kamienie kości mi połamią, ale słowa nigdy mnie nie zranią.”, to stare powiedzenie. Duchowe kary są same w sobie o wiele większe, ale potrzeba materialnych rzeczy, abyśmy my, ludzie, zrozumieli (cf. św. Mat. IX, 6 i św. Jana XX, 27).

* Matka Boża obiecała okres pokoju, jeśli Papież dokona pewnej konsekracji. Papieże od tamtej pory dokonali kilka takich konsekracji, ale nie mieliśmy pokoju.

Prawda, było kilka konsekracji bez wątpienia zainspirowanych przez Matkę Bożą Fatimską, ale nigdy jeszcze tak, jak ona tego wymagała: przez Papieża, Rosji, Jej Niepokalanemu Sercu, w jedności ze wszystkimi biskupami świata.

Zawsze brakowało takiego czy innego z tych warunków.

* Matka Boża Fatimska powiedziała nam o „unicestwionych narodach” i o „okresie pokoju”. Widzieliśmy, jak narody były unicestwiane podczas II WŚ oraz okres pokoju w latach ’50.  Jej proroctwa wypełniły się.

Jakie narody zostały zmiecione z powierzchni ziemi od czasów II WŚ i ile właśnie było pokoju podczas Zimnej Wojny lat ’50?

Matka Boża Fatimska mówiła o o wiele większych wydarzeniach, niż te, które do tej pory nastąpiły.

Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami. Niepokalane Serce Maryi, wstawiaj się za nami.

Kyrie eleison.

———————————-

bp Ryszard Williamson

(*) Warto zwrócić uwagę, że tajemnicze zorze widziane były w nocy z 24 na 25 stycznia 1938 roku w wielu krajach półkuli północnej. (przyp. tłum.)
Tłumaczył z języka angielskiego Pelagiusz z Asturii.
* Ilustracja dod. emjot: Fatima – Objawienie -thumb.mail.yahoo.com / Nadesłała Hiacynta z USA
Za; http://komentarzeeleison.wordpress.com/2013/09/28/komentarz-eleison-cccxxiv-
Za; http://komentarzeeleison.wordpress.com/2013/11/09/komentarz-eleison-cccxxx-330/
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, FATIMA, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Matka Boża Fatimska, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s