Złe wieści z Francji: 40 lat walki za wiarę według Bractwa św Piusa X przeciwko modernistom w Rzymie jest właściwie – zakończone.

Żródło; Fish Eaters Traditional Catholic Forum : 4 maja 2014:  /tłum. emjot

Priorytety  Bractwa  FSSPX, takie  jak szkoły, seminaria i związane z nimi kla- sztory,  będą nadal funkcjonować, w  celu zapewnienia — przynajmniej  przez pewien  czas  —   ważnych  sakramentów  i  tradycyjnej  doktryny,  zachowując wszystkie pozory tradycji: zasadnicze znaczenie walki o pełnię Wiary,  będzie ocenzurowane —  z uwagi na brak obecnie…  istnienia instytucji cenzury.

Wygląda na to, że jest niewielu księży, którzy będą mieli zrozumienie dla dzie ła Arcybiskupa Lefebvre’a  i niezbędną odwagę  przełamania szeregów hierar- chii.

Wiadomość jest taka, że moderniści w Rzymie oferują —  «uznanie przez tole- rancję»  —  bez  konieczności  jakiejkolwiek  formalnej umowy  lub podpisania dokumentu  podnoszącego przez  FSSPX   tak  wiele  sprzeciwów wobec oferty Rzymu z wiosny i wczesnego lata 2012.

Oto istota rzeczy:

«rozwiązaniem  dla  FSSPX  będzie  jednostronne  uznanie przez Rzym … nie będziemy prosić o podpisanie czegokolwiek …  zobaczymy jak spra- wy będą ewoluować … przekonamy się. »

– z  entuzjazmem  wyraził  się  o  zawartym  trzy  miesiące temu porozumieniu FSSPX  z  Rzymem drugi asystent Bractwa , ks. Alain Nély.

Prewencyjnie, z obawy przed złym przyjęciem przez członków Bractwa rewela cyjnej wypowiedzi  ks. Nély,  Generalny Przełożony Bractwa w liście do dwóch zakonników, oczywiście wszystkiemu zaprzeczył, ponieważ… nie ma żadnego rodzaju «umowy».

Na tym polega  przebiegłość  proponowanego  «uznania»  bez podpisania do- kumentu.

Pozwoli to kapłanom  FSSPX  udawać,  że  nic  się  nie zmieniło, tak aby mogli kontynuować swoją posługę tak, jak wcześniej.

Jednak sam biskup Fellay powiedział niedawno  do seminarzystów Bractwa w Zaitzkofen:

«Nie ma mowy o podpisaniu jakiejkolwiek umowy, itd., itp.»

Dziesięć minut później dodał:

«Ale  jeśli  Rzym  proponuje  uznanie tolerancji dla nas, to jest inna spra- wa, to byłoby bardzo dobrze. »

Tak więc nie ma wątpliwości co do prawdopodobieństwa – że  duża liczba ka- płanów  FSSPX będzie posłusznie podążać za ich oficjalnymi przywódcami w miłosne  objęcia modernistów  w Rzymie, który zabija tradycyjną Wiarę  Koś- cioła i prowadzi miliony dusz drogą do piekła

— że miłosny uścisk będzie trwał tak długo i tak mocno, jak to będzie ko- nieczne, aby  zdusić  wszelkie  pozostałe  jeszcze  wysiłki podejmowane w walce ze śmiercionośnym modernizmem  — i że skończy się raczej wcześ- niej niż później.

Z perspektywy czasu można się domyślać,  jak  biskup  Fellay  zręcznie praco- wał z Rzymem na ten „uścisk” przez co najmniej 15 lat. […]

A  więc,  drodzy  przyjaciele,  jeśli chcemy  zachować pełnię wiary  i pomóc in- nym wytrwać, musimy się — przynajmniej wewnętrznie — zmobilizować.

Nie bójcie się. Zachowajcie zimną krew.

Nie traćcie wiary i nie popadajcie w rozpacz.

Bóg  się  nie  zmienia,  a  walka  o Jego sprawę staje się bardziej chwalebna niż kiedykolwiek.

Kapłani, czuwajcie, a przede wszystkim nie oszukujcie siebie, że nic się w Bra ctwie nie zmienia. To już zasadniczo zostało zmienione.

Również wierni świeccy czuwajcie i módlcie się – proście Boga, aby dał przy- wódców i kapłanów.

W Bogu z Jego Najświętszą Matką.

Kyrie eleison.

Bp Williamson

Katolikom, płaczącym na widok Rzymu — podejmijcie walkę !

————————————————–

Żródło; Fish Eaters Traditional Catholic Forum : 4 maja 2014: bp williamson 5/3 column http://catholicforum.fisheaters.com/index.php/topic,3464483.0.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: