Mężczyzna zmiażdżony przez gigantyczny krzyż poświęcony Papieżowi. Tragedia na kilka dni przed kanonizacją Jana Pawła II, któremu krzyż był poświęcony.

cross papieski runął - włochy_Photo_NEWSFOTOZdjęcie: NEWSFOTO

Włoch,  Marco  Gusmini,  pozował  do  zdjęcia  z grupą przyjaciół przed 100 m wysokości  krzyżem,  gdy  ten  nagle  runął.  Mężczyzna został zgnieciony – po niósł śmierć na miejscu.

Wypadek miał miejsce w czwartek (24 kwietnia b.r.) na kilka dni przed cere- monią kanonizacji papieża Jana Pawła II w Watykanie, podczas której zosta nie ogłaszony świętym.

Dziwnym zbiegiem okoliczności,  21-letni  mężczyzna mieszkał na ulicy  imie- nia papieża  Jana XXIII  – który również będzie kanonizowany w tej samej ce- remonii  w  niedzielę – przypadek nie mający precedensu w 2000-letniej histo rii Kościół katolickiego.

Marco Gusmini,  pozował do zdjęcia z grupą przyjaciół przed gigantycznym, 100 m wysokości krzyżem poświęconym przez papieża Jana Pawła II, gdy na gle krzyż runął przygniatając mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu.

Duży, 20- metrowy posąg Chrystusa Odkupiciela został zawieszony na krzyżu postawionym  z  okazji  wizyty  Jana Pawła II w Brescii, w północnym regionie Lombardia, w 1998 roku.

Następnie został on usunięty z Brescii i ponownie wzniesiony w górskiej miej- scowości Cevo w 2005 roku.

Nick Squires, Rzym –  24 kwietnia 2014

 tłum. emjot – nadesłała Hiacynta USA
Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/italy/10786410/Man-crushed-to-death-by-giant-crucifix-dedicated-to-Pope.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: