Pocałunek Judasza – O sytuacji w kościele posoborowym ►►► POLECAM!

Transkrypcja filmu z homilii o. Michaela Rodrígueza.

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Dignáre me laudáre te, Virgo sacráta. Da mihi virtútem contra hostes tuos.  Benedictus Deus in sanctis suis. Amen.

Pozwól mi Cię chwalić, o Święta Dziewico. Daj mi siłę przed Twoimi wrogami. Niech będzie błogosławiony Bóg w swoich świętych. Amen.

Strzeżcie  się!  Głęboko  w Kościele Katolickim jest wróg. Podczas najświętszej nocy w historii ludzkości, kiedy Syn Boży ustanawiał Eucharystię i kapłaństwo. . . był tam wąż, który szeptał do ucha Judasza Iskarioty.

(1)  Ewangelia św. Mateusza 26:46-49 mówi:

„Wstańcie, chodźmy! Oto blisko jest mój zdrajca”. Gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim wielka zgraja z mieczami i kijami, od arcykapłanów i starszych ludu. Zdrajca zaś dał im taki znak: „Ten, którego pocałuję, to On; Jego pochwyćcie!”. Zaraz też przystąpił do Jezusa, mówiąc: „Witaj Rabbi!”, i pocałował Go„.

(2)  Św. Paweł, wielki apostoł, powiedział do biskupów i duchownych w Efezie, Dz 20:28-30:

„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.

Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów„.

(3)  W liście z 4 grudnia 1970 roku s. Łucja z Fatimy napisała:

„Matka Boża poprosiła i zaleciła codzienne odmawianie Różańca, powtarzając to wszystko w objawieniach, jakby nas ostrzec, że w tych czasach diabolicznej dezorientacji, nie wolno nam dawać się oszukiwać fałszywymi doktrynami, które hamują wznoszenie się naszych dusz do Boga poprzez modlitwę”.

(4)  Razem ze św. Bazylim, św. Grzegorzem z Nazianzu, św. Atanazym, św. Jan Chryzostom zaliczany jest do czterech najważniejszych wschodnich doktorów Kościoła.

Św. Jan Chryzostom urodził się w 344 AD i większość życia spędził w Antiochii, mieście gdzie zamęczono siedmiu Machabeuszy, i gdzie pierwszy raz ludzi nazywano „chrześcijanami”.

W 398 AD został konsekrowany na arcybiskupa i patriarchę Konstantynopola.

Był przeciwieństwem swojego poprzednika, lekkodusznego biskupa Nektariusza.

Św. Jan zaczął od „sprzątania domu”, dając księżom więcej pracy i nalegając na więcej modłów. Zażądał powrotu mnichów do klasztorów zamiast ich wędrówek, co niektórzy robili. Nie wydawał żadnych bankietów, spożywał  ubogi posiłek wieczorny, biednie się ubierał, sprzedał bogate meble z biskupiego pałacu, i biednym rozdawał pieniądze, żywność i odzież.

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ATEIZM, CZASY OSTATECZNE, FILMY, KARY I ZNAKI BOŻE, KOMUNIZM, KOŚCIÓŁ KATOLICKI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Świętokradztwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.