Modlitwa Benedykta XVI do Praskiego Dzieciątka Jezus

Praskie Dzieciątko Jezus_Dzieciątka Jezus_wikipedia

Modlitwa Benedykta XVI do Praskiego Dzieciątka Jezus

Panie Jezu,
widząc Cię jako Dziecię,
wierzymy, że jesteś Synem Bożym,
który stał się człowiekiem
z Ducha Świętego
w łonie Dziewicy Maryi.

Tak jak w Betlejem Maryja z Józefem,
Aniołowie i pasterze się Tobie kłaniali,
i my się Tobie kłaniamy,
wyznając, że Ty Jesteś Zbawicielem.

Stałeś się ubogim,
abyś nas swym ubóstwem ubogacił.
Daj, niech nigdy nie zapominamy
o ubogich i cierpiących.

Miej w opiece nasze rodziny.
Błogosław dzieciom na całym świecie.
Niech miłość, którą przyniosłeś
uczyni nas szczęśliwszymi.

Niech wszyscy ludzie zrozumieją
orędzie Bożego Narodzenia,
że przyszedłeś darować światło,
radość i pokój całemu światu.

Który żyjesz i królujesz
z Bogiem Ojcem
w jedności Ducha Świętego,
Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

___________________________

Benedykt XVI modlił się przed figurką Praskiego Dzieciątka Jezus w karmelitańskim kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Pradze podczas pielgrzymki do Czech 26 września 2009 r.

Przemówienie Benedykta XVI w karmelitańskim kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Pradze 26 września 2009 r.

Eminencje Kardynałowie,

Panie Burmistrzu i Dostojne Władze,

Drodzy Bracia i Siostry,

Drogie Dzieci,

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i cieszę się, że odwiedzam ten kościół, poświęcony Matce Bożej Zwycięskiej, w którym czczony jest wizerunek Dzieciątka Jezus, znany powszechnie jako „Dzieciątko z Pragi”. Dziękuję arcybiskupowi Janowi Graubnerowi, przewodniczącemu episkopatu, za słowa powitania w imieniu wszystkich biskupów.

Z szacunkiem pozdrawiam burmistrza i przedstawicieli innych władz cywilnych i religijnych, którzy zechcieli być obecni na tym spotkaniu. Pozdrawiam was, drogie rodziny, które tak licznie przybyłyście na spotkanie ze mną.

Podobizna Dzieciątka Jezus przywołuje na myśl tajemnicę Wcielenia, mówiącą o wszechmocnym Bogu, który stał się człowiekiem i przeżył 30 lat w skromnej rodzinie z Nazaretu, powierzony przez Opatrzność troskliwej opiece Maryi i św. Józefa. Myślę o waszych rodzinach i o wszystkich rodzinach świata, ich radościach i ich trudnościach.

Do tej refleksji dołączmy modlitwę, upraszając u Dzieciątka Jezus dar jedności i zgody dla wszystkich rodzin. Pomyślmy zwłaszcza o tych młodych, którzy muszą podejmować tak wiele wysiłków, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i godną przyszłość. Módlmy się szczególnie za rodziny przeżywające trudności, doświadczone chorobą i bólem, za te, dotknięte kryzysem, w stanie rozpadu lub zranione przez niezgodę i niewierność.

Wszystkie je powierzmy Świętemu Dzieciątku z Pragi, wiedząc, jak ważna jest ich stabilność i zgoda między nimi dla prawdziwego postępu społeczeństwa i dla przyszłości ludzkości.

Wizerunek Dzieciątka Jezus, kruchego dzieciątka każe nam ponadto postrzegać bliskość Boga i Jego miłości. Wiemy, jak bardzo jesteśmy cenni w Jego oczach, gdyż – właśnie dzięki Niemu – staliśmy się ze swej strony dziećmi Bożymi.

…W Świętym Dzieciątku z Pragi rozważamy piękno dzieciństwa i umiłowanie, jakie Jezus Chrystus zawsze okazywał maluczkim, jak czytamy o tym w Ewangelii (por. Mt 10,13-16). Ileż dzieci jednak nie jest kochanych ani przyjętych, ani szanowanych! Ileż pada ofiarami przemocy i wszelkich form wykorzystywania przez osoby bez skrupułów! …

Chciałbym teraz skierować szczególne słowa do was, drogie dzieci i do waszych rodzin. Przyszłyście licznie na spotkanie ze mną i za to z serca wam dziękuję. Wy, które jesteście umiłowane w sercu Dzieciątka Jezus, umiejcie odwzajemnić Jego miłość i – idąc za Jego przykładem – bądźcie uległe, grzeczne i uczynne. Uczcie się być, tak jak Ono, posłuszne swym rodzicom. Bądźcie prawdziwymi przyjaciółmi Jezusa i zawsze z ufnością podążajcie do Niego.

Módlcie się do Niego za samych siebie, za swych rodziców, nauczycieli i przyjaciół i módlcie się również za mnie. Jeszcze raz dziękuję za wasze przyjęcie i z serca wam błogosławię, przywołując na wszystkich opieki Świętego Dzieciątka Jezus, Jego Niepokalanej Matki i świętego Józefa.

________________________

»Foto/Praskie Dzieciątko Jezus/wikipedia/org                                                                                                      »Modlitwa Benedykta XVI ;pragjesu.info/pl/                                                                                                       »Przemówienie Benedykta XVI :ekai.pl/biblioteka

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.