„Christoteka” … – Rewolucja Kościele w obrazkach

Christoteque 05

„Christoteka” – „katolicka” wersja dyskoteki zawitała już we Włoszech:  obraz piekła  —  mieszanina udręki,  strachu  i  podniecenia w hipnotycznym rytmie heavy metalu, w  zestawieniu  z  tekstami psalmów  —   tysiące  młodych  ludzi szaleje w rytm rock ‚n roll’a.

Christoteque 01 Powyżej  —  w  tanecznej  atmosferze  orgii  w  zaciemnionej sali, rozświetlanej zmieniającymi się co sekundę migającą serią świateł jak z karabinu maszyno- wego – wywołuje piekielne wrażenie.  Furiacki  taniec przerywa  co chwilę ko- biecy głos nieziemsko rezonansujący   —  recytujący Psalmy.

cristoteca

Czym wytłumaczyć obecność ogromnej liczby młodzieży?  —  Tym, że Kościół udziela pełnego poparcia dla tej inicjatywy. Podstępnie wmawia się młodym ludziom  —  jakoby Jezus miał błogosławić tym  niedopuszczalnym  zachowa- niom rodem z New-Age. „Christoteka” to wynalazek ks. Jose Antonio da Silva Coelho z Rio de Janeiro, na zdjęciu, który jest teraz eksportowany do Włoch.   Swój przydomek  —  DJ Zeton, zawdzięcza  po  części  swojej  sławie  zdobytej  jako dyrektor odpowie-dzialny za pokaz tańca, dźwięku i muzyki w Mszy papieża Franciszka na ŚDM 2013 w Rio. Oto, jak wyjaśnia cel jego „nowej ewangelizacji”

„Wiele osób uważa,  że taniec jest pretekstem do zachowań seksualnych, ale  jeśli  teksty  piosenek  i  atmosfera pozwolą młodzieży zrozumieć,  że jest to tylko sposób na dobrą zabawę, to uważam, że taniec może stać się sposobem  na  uzyskanie  harmonii  z  własnym organizmem.  Nie należy wszędzie koniecznie doszukiwać się seksualności”.

Tak więc, dla DJ Zeton, ten diabelski klimat dyskoteki i szalonego tańca, któ- ry nazywa się „wprowadzaniem w trans”, miałby być sposobem, aby doprowa dzić młodzież bliżej Kościoła …

„Christoteka”,  zwana   także   „God’s Party”   została  już  wprowadzona   we Włoszech, w Taranto, Sycylii i miejscowości Marsala.

Zobacz 10 minutowy film z jednej z „sesji” Christotheque we Włoszech, kliknij tutaj (podgląd)

Christoteque 02Christoteque 03Christoteque 04Christoteque 05
Źródło: Zdjęcia z filmu; reportaż w Nel Paese dei Balocchi
Tłum. emjot

Za; http://www.traditioninaction.org/index.htm – 24 listopada 2013

Interesujące tematy pokrewne

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: