Protesty przeciwko”Chrześcijańsko-żydowskim uroczystościom w katolickim kościele” – „papież” potępił antysemicki eksces

Franciszek Srogi

Doszło do tego, że policja wyprowadza katolików z ich świątyń, żeby mogli się w nich  „modlić”  żydzi!!!   Z APROBATĄ „PAPIEŻA!!!”      — relację z tego świętokradztwa zobacz tutaj: Profanacja w katedrze Buenos Aires – Świętokradz two “pasterzy” soborowych   emjot

Papież Franciszek potępił antysemicki eksces do jakie- go doszło w Buenos Aires podczas nabożeństwa z okazji 75. rocznicy tzw. „kryształowej nocy” z 1938 roku w Niemczech.

„Agresja nie może być żadnym aktem wiary” – cytuje słowa papieża na swojej stronie internetowej Światowy Kongres Żydów (WJC).

Zdaniem Franciszka

„głoszenie nietolerancji jest wojownicze i musi być przezwyciężone”,

który w ten sposób odniósł się do protestów grupy konserwatywnych katoli- ków, która zakłócała nabożeństwo.

Franciszek skrytykował incydent podczas wczorajszego spotkania w Watyka- nie z przewodniczącym Kongresu Żydów Ameryki Łacińskiej, Claudio Epelma nem.   Obaj  znają  się od czasu, gdy Franciszek był jeszcze arcybiskupem Bue- nos Aires. Epelman przybył na spotkanie z Ojcem Świętym z delegacją sześciu przywódców religijnych z Ameryki Południowej, w tym muzułmanów,  a także przedstawicieli ewangelikalnych Kościołów protestanckich.

Jak donosi WJC —  Epelman z wielkim uznaniem wyraża się o papieżu, który wielokrotnie w przeszłości odcinał się od antysemityzmu. Jego zdaniem

Franciszek podczas tego spotkania po raz kolejny pokazał wolę budowa nia silnych mostów między religiami.

Podczas  Mszy św. w  stolicy Argentyny upamiętniającej  ofiary pogromów  Ży- dów do jakich doszło 9 listopada 1938 r. w  Niemczech  grupa katolików anty- semitów starała się zakłócić jej przebieg. Głośno modliła się sprzeciwiając się obecności Żydów na nabożeństwie. Dopiero po przybyciu policji i namową je- dnego z księży demonstranci rozeszli się.

Protest pochwaliło „Bractwo Kapłańskie św. Piusa X” .

„Kierujący Bractwem w Ameryce Południowej ks. Christian Bouchacourt powiedział, że zna i rozumie ludzi, którzy protestowali podczas nabożeń stwa” – napisał argentyński dziennik „La Nación“.

Podobnie inne środowiska lefebrystów na swoich forach internetowych prote- stują  wyjaśniając,  dlaczego  chrześcijańsko-żydowska  uroczystość  nie powi- nna mieć miejsca w katolickim kościele.

KAI / kn
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Za; http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,1139,papiez-potepil-antysemicki-eksces-w-buenos-aires.html – 20.11.2013

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: