Alert: Bergoglio zapowiada likwidację Kościoła!

Totalne  zniszczenie  struktur  państwowych,  ekonomicznych,  rodzinnych  i ogólnospołecznych poprzez “reformy”  to  stara ż ydowska  taktyka  sięgająca swymi korzeniami do czasu  ”rządów  Józefa  w Egipcie”.

Skutki reformy Kościoła  dokonane rękami Bergoglio, będą podobne do skut ków planu Balcerowicza – jeżeli komuś brakuje prostej wyobraźni.

Jak widzieliśmy, Bergoglio to osobnik, który odmówił czci Przenajświętszemu Sakramentowi!

Czego więc oczekujemy ……? – Jak długo będziemy to tolerować?! (-) Red.

Papież i Stolica Apostolska

1_0_708172

Ostatnia poranna Msza Franciszka przed wakacjami: nie obawiajmy się odnowy struktur!

◊          Być chrześcijaninem nie oznacza coś robić, ale pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego. Dlatego bez lęku należy odnawiać stare struktury istniejące w Kościele.  – Mówił o tym Papież Franciszek w kaplicy Domu św. Marty na ostat niej przed wakacyjną przerwą porannej Mszy z udziałem wiernych. W liturgii uczestniczyła grupa rekrutów Gwardii Szwajcarskiej.

W homilii Ojciec Święty nawiązał do Jezusowych słów o młodym winie,  które należy nalewać do nowych bukłaków.  Jak  zauważył, oznaczają one odnowie- nie i ubogacenie Starego Przymierza przez Ewangelię. Nowe prawo idzie dalej niż stare, o czym świadczy przykazanie miłości nieprzyjaciół. Trafia ono prze de wszystkim do serca, a nie jest zbiorem przepisanych czynności.

Być chrześcijaninem znaczy dać się odnowić przez Jezusa w tym no- wym życiu – mówił Franciszek.

– Ktoś powie: «Ja jestem dobrym chrześcijaninem, każdej niedzieli cho dzę w południe do kościoła, robię to i tamto…». Jakby chodziło o jakąś kolekcję.

Tymczasem chrześcijańskie życie nie jest wyklejanką rzeczy. To pewna harmonijna całość czyniona przez Ducha Świętego! Odnawia wszystko: nasze serce, życie; pozwala żyć odmiennym stylem, który ogarnia ca- łość życia. Nie da się być chrześcijaninem cząstkowym, na pół etatu, ale trzeba nim być na całego. Tej odnowy dokonuje Duch.

Ostatecznie  bycie  chrześcijaninem  nie oznacza  robienia  czegoś,  ale znaczy pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego, albo, by użyć słów Jezusa, stać się młodym winem”.

Jak wskazał Franciszek, to nowość Ewangelii wykracza poza nas samych.

Skoro weszła ona w świat Starego Przymierza, jest także  w  stanie  odnawiać zwyczaje i struktury, byśmy nie byli ich niewolnikami. Stąd właśnie Jezusowe słowa o potrzebie nowych bukłaków.

W chrześcijańskim życiu, także w życiu Kościoła, istnieją stare, przemijające struktury – kontynuował Papież.

– Należy je odnawiać! I Kościół był zawsze na to uważny w dialogu z kul turami. Zawsze się pozwala odnawiać w zależności od miejsc, czasów i osób. I Kościół czynił to od zawsze, od samego początku.

Pamiętamy pierwszy spór teologiczny: czy, żeby zostać chrześcijani nem, trzeba wypełniać wszystkie praktyki judaizmu, czy nie?

I stwierdzono, że nie trzeba! Poganie mogą wstąpić do Kościoła takimi jak są: poganami. Wejść do Kościoła i otrzymać Chrzest. To było pierw sze odnowienie struktury.

I tak Kościół szedł dalej, pozwalając Duchowi Świętemu odnawiać te koś cielne struktury.  Nie obawiajmy się tego!  Nie obawiajmy  się  nowości Ewangelii! Nie obawiajmy się nowości, którą Duch Święty w nas czyni! Nie obawiajmy się odnowy struktur!” .

tc/ rv

Źródło:http://pl.radiovaticana.va/news/2013/07/06/ostatnia_poranna_msza_franciszka_ przed_wakacjami:_nie_obawiajmy_si%C4%99/pol-708172
Za; http://gazetawarszawska.com/2013/07/07/alert-bergoglio-zapowiada-likwidacje-kosciola/
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, Franciszek, HEREZJE i heretycy, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.