Shema Israel = Chrystus wynocha

***

Ten krótki film  pokazuje  nam  Stanisława Dziwisza  –  w osobie  kardynała  i biskupa   Krakowa – który ustępuje z tronu i w ogóle ucieka ze sceny po to, aby nie obrażać żydów osobą  kapłana  katolickiego,  widokiem  krzyża  na  piersi, czy stuły.   — Powodem tej obrazy jest niezręczność występowania takich symboli w chwili,   kiedy   żyd  śpiewa  lub  słucha  Shema Israel.

Doktor honoris causa KUL w Lublinie Kiko Argüello brzydzi się Krzyżem, więc kiedy nachodzi go konieczna potrzebna, zdejmuje ten gadget oszukiwania gojów, jakim jest jego pozorowana postawa „chrześcijanina”.

Sytuację taką już ktoś opisał wcześniej i opis ten zamieściliśmy pod linkiem http://gazetawarszawska.com/2013/06/30/doktor-honoris-causa-kul-kiko-brzydzi-sie-krzyzem/

Tekst ten dotyczy wydarzeń poza Polską i sprawa ta, choć głęboko odrażająca dla umysłowości katolika, nie zakorzeniła się zbytnio w naszych myślach, a przypuszczalnie jest to skutkiem dystansu geograficznego, który usypia nas pozwalając przypuszczać, że jak coś jest z dala od nas, to nic złego się nie dzieje.

Dzięki jednak koszernej TV Trwam miliony polskich katolików oglądając transmisje z Oświęcimia o nazwie —  „Cierpienie Niewinnych-Celebracja Symfoniczno-Katechetyczna” —  z dnia 23 czerwca na własne oczy mogło zobaczyć  już z bliska – podobne sceny poniżania Krzyża Świętego ( symboli kapłaństwa ) oraz to coraz gwałtowniejsze tempo judaizacji Polaków przez obecną hierarchię.

Całość tej okropności jest pod linkiem w komplecie całej transmisji: http://gazetawarszawska.com/2013/06/24/cierpienie-niewinnych-symfonia-neokatechumenat-camino-neocatecumenal-oswiecim-23-06-2013/

Z materiału tego wybraliśmy drobny fragment zamieszczony pod linkiem: http://gazetawarszawska.com/2013/06/30/shema-israel-chrystus-wynocha/

Shema Israel = Chrystus wynocha.

Ten krótki film  pokazuje  nam  Stanisława Dziwisza  –  w osobie  kardynała  i biskupa   Krakowa – który ustępuje z tronu i w ogóle ucieka ze sceny po to, aby nie obrażać żydów osobą  kapłana  katolickiego,  widokiem  krzyża  na  piersi, czy stuły.  

— Powodem tej obrazy jest niezręczność występowania takich symboli w chwili, kiedy żyd śpiewa lub słucha Shema Israel.

Dla Dziwisza i całej obecnej hierarchii jest oczywiste to, że symbolika judaizmu  ma  nadrzędność nad symboliką katolicyzmu, —  a co za tym idzie, — to żydzi mają swe prawa jako pierwsze.

Przebieg nagrania:

0.09 – Dziwisz wzywa do odśpiewania Shema Israel (powtórnie, bo jeden raz nie wystarczy).

0.29  – Dziwisz zdejmuje stułę (1)  jako symbol godności kapłańskiej i siada z powrotem na tronie.

0.43  – Ksiądz  – po prawej ręce Dziwisza – otrzymuje sygnały od dr h.c. KUL Kiko Argüello mówiące, że   —  Dziwisz   ma wyjść całkowicie, — następuje pewna chwilowa konsternacja i Dziwisz pokornie wychodzi.

1.02   – Drugi ksiądz po lewej ręce nie bardzo wie, co on sam ma ze sobą zrobić, ale wkrótce i on wychodzi.

1.18  –  Wszystko jest już koszerne i następuje śpiew Shema Israel.

3.34  – Po zakończeniu śpiewu ksiądz z asysty Dziwisza wraca na swoje miejsce.

3.40  – Dziwisz pozdrawia wszystkich słowem Shalom – zebrani odpowiadaj chórem:   — Shalom.

Miejscem tego wszystkiego jest „katolicka polska ziemia” Anno Domini 2013.

(-) Red.

  • (1)

Stuła (orarium)

Orarium wzięło nazwę od łac. ors, oris  –  usta.   — Początkowo  wzięła  bowiem swoją formę od szarfy, którą ocierano usta.

Stuła jest długą, szeroką wstęgą, lekko rozszerzoną na końcach, uszytą z tej samej tkaniny, co ornat.

Biskup i kapłan noszą stułę zawieszoną na szyi i zwisającą swobodnie z przodu.   —  Diakon natomiast zakłada stułę na kształt szarfy z lewego ramienia, ukośnie do prawego boku i tam ją spina.

Stuła  wywodzi się z insygniów urzędników państwowych, noszoną przez nich w starożytności.   — Była oznaką ich urzędu i godności.

W liturgii stuła również symbolizuje władzę i godność urzędu kapłańskiego. — Symbolizuje ona takie godność chrześcijańską, szatę godową wszystkich powołanych do nieśmiertelnego królowania z Panem Bogiem w niebie.

Modlitwa, jaką odmawiano przy wkładaniu stuły, tak o tym mówi:

“Zwróć mi, o Panie, stułę nieśmiertelności, którą straciłem przez grzech pierwszych rodziców moich, a chociaż nie jestem godny zbliżyć się   do   Twoich   świętych tajemnic, — niechaj dostąpię jednak radości wiecznej”.

Za; http://gazetawarszawska.com/2013/06/30/shema-israel-chrystus-wynocha/

Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, FILMY, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół Katolicki w Polsce, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.