Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita.] Odmówił przyjazdu na Uniwersytet Wrocławski, gdzie miał wziąć udział w debacie – ze strachu?

Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita

2013-04-26

Daniel Cohn-Bendit i polska lewicowa eurodeputowana Danuta Hubner fot.Marek Lapis/FORUM

Lewacki polityk Daniel Cohn-Bendit, który chwalił się w autobiografii pedofilskimi zachowaniami, we wtorek wziął udział w debacie na temat przy szłości Unii Europejskiej w warszawskiej siedzibie Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”. A z polskiej Wikipedii, ze strony głównej usunięto pedofilski fragment z jego książki.

 Gdy Cohn-Bendit zjawił się w Agorze przywitano go brawami. Został przed-stawiony przez zastępcę naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurs- kiego, jako wybitny działacz społeczny i znamienity polityk.

Co miał na myśli Kurski? Czy jego działalność w radykalnych grupach lewi cowych i udział w falach rozbijackich protestów z 1968 roku? A może pedo filskie zachowania, jakimi Cohn-Bendit chwalił się w autobiografii? Obok Cohn-Bendita i Kurskiego, w debacie wzięła udział też prof. Magdalena Środa.

O Cohn-Bendicie stało się głośno w Polsce we środę, gdy odmówił on przyjaz du na Uniwersytet Wrocławski, gdzie miał wziąć udział w debacie. Tłumaczył się chorobą. Na przyjazd lewaka przygotowani byli jednak narodowcy, którzy planowali protest przeciwko niemu. Nie jest wykluczone więc, że Cohn-Ben dit przestraszył się.

Nagłaśnianie wizyty w Polsce Cohn-Bendita łączy jego nazwisko z pedofils- kimi zachowaniami, które opisał w autobiografii.

  • Co ciekawe, ktoś usunął w ciągu dwóch dni ze strony głównej Wikipedii cytat o opisach zboczonych zachowań, zaczerpnięty z książki francuskiego lewaka.

Jeszcze w środę mogliśmy znaleźć dość obszerny opis relacji seksualnych Cohn-Bendita i jednej z dziewczynek w wieku przedszkolnym:

„W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…”

Oto cytat, który można było znaleźć na Wikipedii jeszcze w środę. A obecnie? O książce napisane jest na stronie głównej tylko tyle, że Cohn-Bendit został oskarżony przez niemiecką dziennikarkę Bettinę Rohl

„o pedofilię na podstawie autocytatów z autobiograficznej książki pt. Wielki Bazar (1975) (w tym miejscu znajdują się przypisy-przyp. red.)”.

I dalej:

„Podobne obserwacje zawarł w opublikowanym rok później artykule w pismie kulturalnym „Das da”. W wywiadzie telewizyjnym w 1982 roku Cohn-Bendit opisywał dalsze szczegóły, podkreślając, że ‘seksualność dziecka jest czymś wspaniałym’ i ‘uczucie rozbierania przez 5-cio letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze’”.

Następnie Wikipedia opisała krótko krytykę Cohn-Bendita przez jego współ- pracowników, oraz jego wyjaśnienia:

„W 2009 roku podczas debaty z Ganley’em Cohn-Bendit wyjaśnił, że wypowiedzi te były wynikiem szerszego społecznego trendu eksperymen tów społecznych, w tym badań nad „dziecięcą seksualnością”, na fali rewolucji seksualnej”.

Dlaczego z polskiej Wikipedii, ze strony głównej, czyli najłatwiej dostępnej, zniknął porażający cytat o pedofilskich zachowaniach Cohn-Bendita, erotycz nym flircie, czy „rozsuwaniu rozporka”? Czy kolejne, nieco przecież łagod-niejsze cytaty, nadal będą znikać?

PCh24.pl

ged


Read more: http://www.pch24.pl/z-wikipedii-usunieto-pedofilski-cytat-z-biografii-cohn-bendita,14404,i.html#ixzz2RcPQmDjY

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: