W Ameryce chrześcijanie są etykietowani jako “ekstremiści” – Michael Snyder, USA

Polityka[…]” studentka Florida Atlantic University została niedawno zawieszona za odmowę   „aby napisać słowo „Jezus” na kartce papieru, złożenie jej i podepta nie”. […]

Czy chrześcijanie szybko stają się jedną z najbardziej zniena-widzonych mniejszości w Ame- ryce?

Kiedyś takie twierdzenie byłoby nie do pomyślenia, ale dziś wiele rzeczy radykalnie się zmienia. W całych Stanach Zjednoczonych, chrześcijanie są etykietowani jako „ekstremiści” a ewangelicz ne organizacje chrześcijańskie są określane jako „grupy nienawiści”.

W rzeczywistości, co opiszę szczegółowo w dalszej części tego artykułu, doku ment szkoleniowy dla rezerwy armii amerykańskiej ostatnio wyraźnie okre ślił ewangelickich chrześcijan jako „religijnych ekstremistów”.

To powinno dać wszystkim chrześcijanom wiele do myślenia, bo jak w kółko historia pokazuje, kiedy chcesz prześladować określoną grupę ludzi, pierwszym krokiem jest zawsze ich demonizacja. I to jest dokładnie to co się obecnie robi w odniesieniu do chrześcijan.

Wystarczy spojrzeć na to, jak chrześcijanie są przedstawiani w  telewizji i filmach. Wystarczy spojrzeć, jak wiele nienawiści jest wygłaszanej wobec chrześcijan w Internecie. Southern Poverty Law CenterACLU, z których obie są uważane za jedne z najbardziej znanych organizacji broniących „praw obywatelskich” w Stanach Zjednoczonych, obsesyjnie atakują  chrześcijan.

Stało się modne by atakować chrześcijan, co jest bardzo przerażające. Po tym jak zakończą demonizować chrześcijan, co będzie kolejnym krokiem?

Prezentacja stosowania zasady równouprawnienia dla amerykańskiej rezer wy wojskowej zatytułowana „Ekstremizm i organizacje ekstremistyczne” za wiera „ewangelickich chrześcijan” jako przykład „religijnego ekstremizmu”.

Na liście uwzględniono również Al-Kaidę, Hamas i Ku Klux Klan. Kopię całej prezentacji możesz znaleźć tutaj: LINK

Czy to pokazuje, jak ewangeliczni chrześcijanie będą traktowani w przyszło ści? Czy ewangeliczni chrześcijanie będą traktowani jak członkowie Ku Klux Klanu lub członkowie Al-Kaidy?


[…] Poniżej tego slajdu prezentacji (patrz powyżej) jest towarzyszący mu te kst, który potępia wszelkie religie, które wierzą w to, że ich działania są “właś ciwą drogą” i uważają inne religie są złe…

Ekstremizm jest złożonym zjawiskiem; jest zdefiniowany jako przeko nania, postawy, uczucia, działania i strategie o charakterze wykracza jącym poza “przeciętne”.

Ponieważ „przeciętność” jest subiektywna, to żadna istniejąca grupa nie opisała by siebie lub swoje doktryny jako „ekstremistycznej”. Jednakże, ekstremizm religijny nie jest ograniczony do żadnego wyz nania, grupy etnicznej, lub regionu świata; każda religia ma jakiś wyznawców, którzy wierzą, że ich wierzenia, zwyczaje i tradycje są „właściwą drogą”, a wszyscy inni praktykują wiarę „źle,” widząc i wierząc w to, że ich wiara/religia przewyższa wszystkie inne.”

Cóż, to jest dokładnie to, w co wierzą chrześcijanie. Wierzą, że śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu jest jedyną zapłatą za grzech, a zatem jedynym sposo- bem, aby pojednać się z Bogiem. Niestety, wiara w to wystarczy by być etykie-towanym jako „religijny ekstremista”.

[…] Próby zastraszania chrześcijan mające na celu zmianę ich przekonań stają się coraz bardziej przerażające.

Oto tylko kilka przykładów …

Organizacja Southern Poverty Law Center SPLC jest bardzo otwarta co do te- go, kto ich zdaniem jest prawdziwym wrogiem.

Oto kilka znanych ewangelicznych organizacji chrześcijańskich, które SPLC identyfikuje jako grupy nienawiści:

Każdy, kto zna te grupy wie, że nie są one żadnymi grupami nienawiści. W rzeczywistości ich działania są powodowane miłością do ludzi. Osoby, które tworzą organizacje, takie jak te są podstawą Ameryki.

W innym raporcie zatytułowanym„Rok nienawiści i ekstremizmu”, Southern Poverty Law Center SPLC wymienia następujące osoby i grupy jako ekstremis-tyczne:

Prawdą, oczywiście, jest to, że wszystkie te osoby i organizacje są głęboko pa- triotyczne i próbują odwrócić to, co się dzieje w Ameryce.

Wydaje się jednak, że to SPLC jest organizacją pełną nienawiści, która wyraź- nie pała nienawiścią wobec każdego kto się z nią nie zgadza.

Niestety, to, co się dzieje z chrześcijanami w Ameryce jest tylko częścią wię- kszego trendu, nabierającego tempa na całym świecie.

„Około 100 milionów chrześcijan jest prześladowanych na całym świecie, z pogarszającymi się warunkami w Syrii i Etiopii, według raportu rocznego grupy na rzecz prześladowanych chrześcijan na całym świecie.” podaje Reuters.

Film na temat sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie:

OGLĄDAJ DALEJ>>>

Prześladowanie chrześcijan wzrasta i wydaje się, że będzie jeszcze gorzej w nadchodzących latach.

Pamiętaj co stało się w nazistowskich Niemczech. Istniał bardzo długi pro- gram demonizacji grup znienawidzonych przez nazistów, zanim zaczęły się łapanki i wysyłanie do obozów.

W końcu, ci, którzy teraz demonizują chrześcijan nie będą po prostu usatysfa kcjonowani ich etykietowaniem. Ostatecznie chcą czegoś znacznie więcej, a to co obecnie obserwujemy to dopiero rozgrzewka.

Michael Snyder, endoftheamericandream.com
USA
2013-04-10
Link do oryginalnego artykułu: LINK
Za; http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_ameryce_ewangeliccy,p247822858

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: