Piorun uderza w jeszcze jeden symboliczny monument! – posąg Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro (Brazylia).

Figura Jezusa w Brazylii uderzona przez piorun_radiocristiandad.wordpress.com_2013-03-08

Najpierw kopuła Bazyliki Św. Piotra w Watykanie w czasie abdykacji papieża. Teraz…

Szokujące: piorun uderza w posąg Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro (Brazylia).

Fotografia burzy, która uderzyła w Rio de Janeiro obiega cały świat. Gwałtowna burza, która nawiedziła Rio de Janeiro spowodowała cztery ofiary śmiertelne i ogromne awarie w sieci energetycznej miasta. Błyskawice z piorunami były częścią katastrofalnej burzy. Jedna z błyskawic została uwieczniona na fotografii, która obiega teraz świat. Posąg Chrystusa Zbawiciela, jeden z Siedmiu Cudów świata i najbardziej symboliczny obiekt dla Brazylii wydaje się być przeszyty świetlistym piorunem.

Za: email -kresowiec; Data : 8.03.2013 – Zdjęcie http://radiocristiandad.wordpress.com/2013/03/08/otro-rayo-golpea-monumento-emblematico/

Komentarz emjot:

Dziękuję za nadesłane zdjęcie i informacje. Pioruny uderzające w posąg Chrystusa są dość często obserwowanym zjawiskiem. Ale coś jest na rzeczy – poniżej zamieszczam publikację z dnia 4 marca b.r. mówiącą o rzeczywiście niezwykłym w tym roku nasileniu burz z piorunami i ilością ofiar śmiertelnych.

***

Brazylia: 28 ofiar piorunów w 2 miesiące

Jak wynika z danych opublikowanych przez brazylijski Narodowy Instytut Badania Przestrzeni od początku tego roku w wyniku porażenia piorunami w całej Brazylii zginęło już 28 osób.

  • To wyjątkowo duża liczba ofiar piorun, zwłaszcza, że stanowi ona aż 65 procent liczby ofiar piorunów z całego ubiegłego roku.

Jednym z najbardziej obfitujących w ofiary burz okresem był ubiegły tydzień, kiedy śmierć poniosło 7 osób. Brazylijscy meteorolodzy zdecydowanie częstsze incydenty podczas burz tłumaczą oddziaływanie anomalii La Nińa, czyli zjawiska, które charakteryzuje się tym iż woda w równikowej strefie Pacyfiku jest chłodniejsza niż zazwyczaj, co z kolei ma związek z rozmieszczeniem układów niżowych i wyżowych, ruchami mas powietrza i wieloma innymi czynnikami, które wpływają w różnym stopniu na zjawiska atmosferyczne na naszej planecie. Ofiarami bijących piorunów byli głównie mieszkańcy środkowych i wschodnich regionów Brazylii, czyli miejsc, gdzie suma opadów w ostatnim miesiącu była największa i znacznie przekraczała normę dla lutego. Tak było w stanach Mato Grosso Do Sul, Espirito Santo, Tocantis, Minas Gerais i Pernambuco, a także w rejonie Rio De Janeiro. Częstsze niż zwykle burze potęgowane były przez podwyższoną temperaturę. Władze zalecają ludności opuszczanie pól uprawnych w momencie, gdy zbliża się burza. Ponieważ to właśnie osoby pracujące na polach najczęściej padają ofiarami piorunów doziemnym, czyli takich, które od podstaw chmur przemierzają kilka kilometrów aby ostatecznie sięgnąć powierzchni ziemi i osoby się tam znajdującej.

04-03-2008

Za; https://www.twojapogoda.pl/artykuly/98665,brazylia-28-ofiar-piorunow-w-2-miesiace
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.