Nowy jeszcze “wspanialszy” świat – Jacek Sądej

billgatesZmniejszenie światowej populacji, zniszczenie infrastruktury przemysłowej i odbudowa bogactwa światowych gatunków to dążenia  możnych tego świata

Próba zbudowania bezbożnego ładu na ziemi może mieć w przyszłości przykre konsekwencje. Współczesny rozwój nauki, oderwany od etyki, stanowi olbrzymie zagrożenie zarówno dla człowieka, jak i ludzkości w ogóle. Mocno lansowane ideologie stawiające sobie za punkt honoru wyjaśnianie wszystkim i wszędzie ukrytych sensów „szlachetnych przedsięwzięć” mogą wyłącznie niepokoić.

 – Ludzie powinni być genetycznie zmodyfikowani, żeby ratować planetę przed globalnym ociepleniem. Taka propozycja nie jest żartem, ale poważnym projektem rozważanym przez trzech bioetyków z New York University i Oxfordu. Ich tekst niebawem ukaże się na łamach “Ethics, Policy and Environment”, a na razie o projekcie opowiedział Matthew Liao na łamach “The Atlantic” – informuje portal fronda.pl.

Z pewnością usłyszymy niebawem, że to kolejna teoria spiskowa, którą nie warto zaprzątać sobie umysłu. Niezależnie od tego prześledźmy propozycję dr Liao, “zatroskanego” globalnym ociepleniem klimatu. W jaki sposób pragnie on ratować ludzkość?

  • Pierwszy krok, to możliwość podawania ludziom środków wywołujących niechęć do jedzenia mięsa. Co przez to zyskamy? W ten sposób można zlikwidować – przekonuje naukowiec – farmy hodowlane, które podobno odpowiadają za połowę emisji gazów cieplarnianych.
  • Kolejna propozycja, to sztuczna ingerencja w organizm człowieka za pośrednictwem leków i modyfikacji genetycznych, aby spowodować zmniejszenie wzrostu u ludzi.

Fronda.pl przypomina słowa uczonego:

„jeśli zmniejszymy średni wzrost Amerykanów o zaledwie 15 centymetrów, otrzymamy w efekcie zmniejszenia masy ciała u mężczyzn o 21 procent, a u kobiet o 25 procent, co będzie oznaczać spowolnienie metabolizmu o odpowiednio 15 i 18 procent, bo mniej tkanki oznacza mniejsze zapotrzebowanie na energię i pożywienie”.

 To jednak nie koniec “rewelacji”.

Pozostaje bowiem kwestia kontroli urodzeń. Według dr. Liao należałoby wprowadzić rodzinny limit emisji gazów cieplarnianych. Ponieważ mniejsze dzieci (zmutowane genetycznie) emitowałyby mniej gazów w związku z tym taka rodzina mogłaby mieć więcej takich dzieci.

 ”Rodzice, którzy chcieliby mieć większe dziecko, które emituje więcej gazów, mogliby mieć tylko jedno. Każda rodzina mogłaby zatem decydować, czy chce mieć troje malutkich dzieci, czy jedno wielkie” – przekonuje “zatroskany” o klimat bioetyk.

Czyste powietrze i dobrobyt dla wybrańców
Przytoczenie bratniego i równie szalonego pomysłu wydaje się w tym miejscu jak najbardziej zasadne. Swego czasu portal bibula.com, powołując się na informację źródłową znajdującą się na portalu endoftheamericandream.com przypomniał, iż w związku z narodzeniem się w ubiegłym roku siedmiomiliardowego obywatela świata, odżył stary głos o konieczności redukcji ludności. I to nie byle jakiej redukcji, bo sięgającej aż 90 proc. populacji. Celem miałby być dobrobyt i czyste powietrze.

– Na portalu endoftheamericandream.com ukazał się obszerny artykuł, analizujący wypowiedzi “elity światowej” od wielu lat propagującej redukcję liczby mieszkańców Ziemi. Ekonomiści, politycy i naukowcy otwarcie mówią o potrzebie zmniejszenia liczby ludności aż o 90 proc., by Ziemia liczyła jedynie 500 mln mieszkańców – czytamy na portalu bibula.com.

 Radykalni obrońcy środowiska są jednocześnie zwolennikami szerokiego propagowania antykoncepcji i dokonywanych aborcji.

Założyciel amerykańskiej stacji CNN Ted Turner wielokrotnie postulował ograniczenie liczby ludności nawet do 250 mln. Według niego, byłby to idealny poziom. Dave Foreman, współzałożyciel Earth First, mówi, że zmniejszenie naszej populacji do 100 milionów jest jednym z jego trzech głównych celów. Pozostałe dwa, to zniszczenie infrastruktury przemysłowej i odbudowa bogactwa gatunków na całym świecie” – informuje portal.

Wśród możnych tego świata warto wspomnieć też Billa Gates’a, który postulował wynalezienie szczepionki pozwalającej na zmniejszenie populacji mniej więcej od 10 do 15 proc.

Problem ten podejmował również Michaił Gorbaczow, który okazał się zwolennikiem zmniejszenia populacji świata o 90 proc. Oczywiście kryzys ekologiczny to przyczyna, dla której za pomocą antykoncepcji, aborcji należałoby – w jego mniemaniu – regulować liczebność światowej populacji.

Nowy-stary totalitaryzm

Forma Orwellowskiej czy Haxleyowskiej wizji świata, kontroli umysłów i urodzeń nabiera nowych kształtów. Ważne jest tylko to, aby się nie sprzeciwiać i nie kwestionować “naukowych” odkryć. Tu nie ma miejsca na polemikę, która traktowana może być tylko w kategoriach “myślozbrodni”. Nowy sformatowany „posłuszny” człowiek, oto docelowy produkt myśli postępu.

Czy próba modyfikowania człowieka ma szansę powodzenia? Można wątpić, że pomysł się powiedzie, uderza bowiem w prawo naturalne, którego zmienić nie można. Jednak szalone pomysły z pewnością mogą ich autorom wymknąć się spod kontroli. W tej wizji troska o odpowiedni klimat dla „wartościowych” ludzi miałaby być okupiona męczeństwem osób “mniej wartościowych” (tzw. orwellowskich proli).

Dzisiejsze projekty możnych tego świata nawiązują do znanych teorii. Można dla przykładu przypomnieć koncepcję Thomasa Roberta Malthusa, który w przyroście ludności widział zagrożenia głodu i nędzy. Dlatego postulował zakaz udzielania pomocy materialnej ubogim warstwom społecznym w Anglii.

Współczesny neomaltuzjanizm również chce regulować (redukować) przyrost naturalny. Argumentuje się różnie, straszy się biedą i wrogim klimatem.

Paradoksalnie inżynierowie społeczni planują ratowanie ludzkości poprzez walkę z  człowiekiem (którą zawsze można ładnie nazwać zgodnie z kanonem językowej poprawności politycznej) lub sztuczne eksperymenty prowadzone na jego organizmie. Niby myśl utopijna, a jednak realna i bardzo groźna.

Jacek Sądej

  • Artykuł ukazał się w najnowszym numerze „Naszej Polski” Nr 13 (856) z 27 marca 2012 r.

Na zdjęciu Bill Gates

Za; http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/48-spoeczestwo/2937-nowy-jeszcze-wspanialszy-wiat

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: