Ks. prof. Jerzy Bajda nie żyje – Odszedł kolejny wielki orędownik Intronizacji

zdjecieM. Borawski/Nasz Dziennik

Dziś nad ranem w Domu Księży Eme- rytów w Tarnowie zmarł ksiądz prof. dr hab. Jerzy Bajda – wybitny teolog i moralista, publicy- sta „Naszego Dzien-nika”.  Miał 84 lata.

O godz. 4.10 rano, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prof. Jerzy Bajda – ekspert w dziedzinie biblijnych podstaw powołania chrześcijańskiego, problematyki teologiczno-moralnej małżeństwa i rodziny.

Czytaj artykuł poniżej:http://forumdlazycia .wordpress.com  /2012/12/11/mocami-chrystusa-odnowic-polske-ks-prof-jerzy-bajda/#more-10090Mocami Chrystusa odnowić Polskę – ks. prof. Jerzy Bajda

Pracował na Akademii Teologii Katolickiej, później na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ksiądz prof. Jerzy Bajda przyjął święcenia kapłańskie w 1954 roku. W 1962 r. obronił doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1997 r. był kierownikiem Katedry Teologii Moralnej Małżeństwa i Rodziny w Instytucie Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ponadto był członkiem Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II i redakcji Kwartalnika „Ethos” KUL. Kierunki jego badań dotyczyły: biblijnych podstaw powołania chrześcijańskiego oraz problematyki teologiczno-moralnej małżeństwa i rodziny. Był autorem licznych cennych publikacji, które na swoich łamach drukował „Nasz Dziennik”.

Pogrzeb ks. prof. Jerzego Bajdy odbędzie się w piątek 14 grudnia w Bochni. Uroczystości pogrzebowe w bazylice św. Mikołaja rozpoczną się o godz. 13.00.

MM

Za; http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/17616,ks-prof-jerzy-bajda-nie-zyje.html – Poniedziałek, 10 grudnia 2012

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: