Bawarscy biskupi mówią „nie” współpracy z Komisjami Etyki

Bawarski episkopat wypowiedział się przeciw „uśmiercaniu ludzkich embrionów” i poparł „ścisły zakaz jakiejkolwiek formy eutanazji”.

Biskupi też oficjalnie odmówili współpracy z regionalnymi Komisjami Etyki w zakresie diagnostyki przedimplantacyjnej.

Stanowisko Konferencji Biskupów wyraził przewodniczący kard. Marx na jesiennym zebraniu plenarnym bawarskich pasterzy. – Nie możemy brać udziału w konsylium, które ma na celu umożliwienie zabijania zarodków – oświadczył hierarcha. – Nie wolno tolerować rozwoju postulatu o selekcji – dodał.

W 2011 roku niemiecki parlament zezwolił na stosowanie diagnostyki przedimplantacyjnej w celu wykrycia choroby dziedzicznej dziecka lub oceny szansy poronienia.

Biskupi podkreślają, że ustawa wyraźnie mówi o pojedynczych przypadkach. Jednocześnie obawiają się, że mnożenie tych „przypadków” doprowadzi w przyszłości do „walki o klienta” między poradniami zajmującymi się diagnostyką przedimplantacyjną.

Biskupi bawarscy wezwali też wszystkich ludzi mających wpływ na politykę oraz społeczeństwo, by wspierali rozwój hospicjów i walczyli o polepszenie standardów opieki paliatywnej.

Jr3/kath
za; http://www.fronda.pl/a/bawarscy-biskupi-mowia-nie-wspolpracy-z-komisjami-etyki,23605.html – 14.11.2012

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: