Halloween prawdziwe oblicze spirytyzmu – Dominik Tarczyński

Wypełniając chrześcijańskie obowiązki

Podczas opracowywania dodatku „Halloween. Prawdziwe oblicze spirytyzmu” zamieściłem w internecie informacje o tym, jakie treści pojawią się w tym specjalnym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”. Ku mojemu zdziwieniu zapowiedź jednego z artykułów, wykazującego demoniczne podstawy tego „święta”, wywołała żywiołowe reakcje – śmiech i oburzenie.

To zaskakujące, bo wszyscy, którzy wzięli udział w internetowej polemice, deklarowali się jako katolicy. Rozgorzała dyskusja na temat, czy katolik może „świętować” Halloween, czy raczej nie powinien. Okazało się, że przerażająco dużo młodych ludzi z ogromną determinacją broniło prawa do zabawy w nocy z 31 października na 1 listopada. Przebieranie się za demony, wiedźmy czy trupy uznawali jedynie za formę ekspresji, która nie ma nic wspólnego z duchowością, nie dostrzegali w czczeniu tej nocy żadnej filozofii czy głębi. Ot, po prostu dobra zabawa.

Reakcja tych młodych katolików utwierdziła mnie w przekonaniu, że to nie ateistom powinniśmy głosić ewangelię, lecz ochrzczonym, bo poziom wiedzy na temat zagrożeń duchowych jest w Polsce zatrważająco niski.

Dlatego musimy zrobić wszystko, aby przekazać rzetelną wiedzę na ten temat szerszemu gronu odbiorców. Opowiadanie komuś, że Halloween jest złe, bo jest złe, niczego nie zmieni. Należy wykazać, posługując się dowodami, że jest to praktyka okultystyczna, która ma podstawy demoniczne i prowadzi do zniewolenia duchowego. To brzmi groźnie, ale tak faktycznie jest, co w tym dodatku wykażemy.

Niestety, zły na przestrzeni lat wpływał na świadomość ludzi, także tych z mediów, biznesu, by wykreować modę na Halloween i jednocześnie wmówić wszystkim, że to nikomu nieszkodząca zabawa w duchy i strachy. W Polsce doszło nawet do tego, że Helloween jest już niekiedy „świętowane” w szkole – w jednej z nich uczeń, który przyjdzie z tej okazji przebrany za demona lub wiedźmę, nie będzie odpytywany. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma takich pomysłów przed Bożym Narodzeniem. Dlaczego nie proponuje się uczniom przebrania za Świętą Rodzinę lub pasterzy, by uniknąć odpytywania?

Takie postawy dobitnie świadczą, że w Polsce doszło do degeneracji zarówno kulturowej, jak i duchowej. Musimy na to stanowczo zareagować.

Każdy z nas, chrześcijan, ma obowiązek ewangelizacji, wynika on z Pisma Świętego i nauczania Kościoła. Jeśli go nie wypełniamy, dopuszczamy się grzechu zaniedbania. Starając się więc żyć w zgodzie z nauką Chrystusa i ułatwić Państwu tę drogę, przygotowaliśmy ulotkę z podstawą nauczania Kościoła na temat Halloween i okultyzmu w ogóle. Bardzo proszę każdego, kto przeczyta dodatek, aby ją wyciął z ostatniej strony i podał dalej. Ten prosty gest będzie już aktem ewangelizacji. Może się niektórym wydawać, że to nie ma sensu, że nie przyniesie efektu, ale mamy obowiązek siać, a „Wiatr – by posłużyć się słowami z Pisma Świętego – wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża”. Bardzo proszę każdego, kto czyta teraz moje słowa, aby nie pozostał jedynie biernym odbiorcą. Proszę, powiedzcie znajomym, sąsiadom, rodzinie o tym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”, zachęcając ich, by rozpowszechniali naszą ulotkę.

Z góry dziękuję każdemu, kto odpowie na mój apel, a tych, którzy mogą poświęcić więcej czasu na walkę z inwazją pogaństwa, zachęcam do rejestracji na naszej witrynie: www.armia-pana.pl.

Dominik Tarczyński

Gazeta Polska: Nr 44 z 31 października 2012

Za; http://www.gazetapolska.pl/24571-halloween-prawdziwe-oblicze-spirytyzmu31 października 2012

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: