50-ta rocznica ogłoszenia przez papieża, na wniosek Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, Najświętszej Maryi Panny Główną Patronką Polski.

Pielgrzymka-Marsz Patriotów 3 maja 2012 r.

3 maja 2012 r., w 50. rocznicę ogłoszenia Najświętszej Maryi, Królowej Polski, główną patronką Polski, zgromadzimy się wszyscy o godzinie 10:00 w Parku Traugutta  i wyruszymy w pielgrzymce przez Warszawę.

Przejdziemy w religijno-patriotycznym skupieniu, modlitwie i pokucie od Krzyża w Parku Traugutta, przez Nowe i Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Most Poniatowskiego do Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku. Tu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Podczas Pielgrzymki – Marszu Patriotów przewidziana jest defilada grup rekonstrukcyjnych (z różnych okresów historii Polski), które później będą szły na czele pielgrzymki. Odbędzie się także koncert pieśni patriotycznych.

Przygotujmy się do tej uroczytsości już dziś, myśląc o naszym udziale w zamanifestowaniu miłości do Boga, Jego Matki i do Ojczyzny. Zapraszamy polskich patriotów! Zapraszamy wspólnoty, stowarzyszenia katolickie, bractwa religijne, parafie do godnego uczczenia dnia 3 maja, które z dawna w Polsce jest nie tylko świętem państwowym, lecz przede wszystkim jest świętem naszej Królowej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, każdy będzie mógł uczestniczyć w swym kolorycie, barwach, z chorągwiami, feretronami, sztandarami.

Pytania i zgłoszenia można kierować na adres:
Grzegorz Senatorski tel. 601 259 706
sekretariat@KrucjataRozancowaZaOjczyzne.pl

———————————————-

  • Czy wyobrażasz sobie jakie byłyby obchody tej rocznicy, gdyby żył świętej  pamięci Prymas Tysiąclecia? .
  • Czy wyobrażasz sobie, gdyby za Jego czasów Polska miała taką rocznicę, by o takiej rocznicy można było zapomnieć?
  • Czy wyobrażasz sobie jakiegokolwiek kapłana, jakikolwiek zakon, jakiekolwiek Stowarzyszenie katolickie lub bractwo, za czasów Prymasa Tysiąclecia, by o takiej rocznicy nie wiedziano i o tym nie pamiętano?

 Uczcijmy, jak należy 3 Maja – święto naszej Hetmanki i Patronki

***

Uprzejmie proszę rozsyłać gdzie się tylko da i umieścić na swych stronach, o ile to możliwe

Pozdrawiam
Zwykły Polak, po prostu kocham Polskę

Za; http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3941:pielgrzymka-marsz-krucjaty-rozancowej-za-ojczyzne-warszawa-3-maja-2012m


Ten wpis został opublikowany w kategorii KOŚCIÓŁ KATOLICKI, KRÓLOWA POLSKI, Śluby Jasnogórskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.